STAN chce v Boskovicích přinést novou energii

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 9/2022, vloženo dne 20.07.2022

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Jedním z uskupení, které budou v Boskovicích na podzim usilovat o hlasy voličů v komunálních volbách, bude také STAN Boskovice. Místní značku druhé největší koaliční strany v Poslanecké sněmovně povede jako lídr předseda strany Filip Jimramovský. Na kandidátce jej doplní jak mladí nováčci, tak také zkušení politici. „Cítíme, že město potřebuje novou energii. Svěží vítr. A proto, abychom rozhýbali Boskovice, uděláme maximum,“ říká předseda na začátku kampaně.
STAN Boskovice byli definitivně ustanoveni teprve v únoru letošního roku. „Po dlouhých debatách jsme se rozhodli pro samostatnou kandidaturu, bez jakékoliv koalice. Našim cílem nebude nic menšího, než boj o vítězství, protože jako zástupci druhé nejvyšší vládní strany ani jiný cíl v Boskovicích mít nemůžeme,“ říká Filip Jimramovský, který by rád pomohl ke zlepšení politické atmosféry ve městě. „Dlouhodobě vnímám nějaké osobní animozity, které si myslím, že může naše generace pomalu začít odblokovávat. To je i důvod, proč na naší kandidátce najdete devět nebo deset kandidátů od osmnácti do třiceti let. Chceme přinést do politiky svěží vítr,“ říká. Právě Jimramovský bude jedničkou kandidátky, na dalších místech jej doplní současní zastupitelé města za STAN a Sportovce Boskovice Radek Mazáč a Jiří Pevný. Kompletní kandidátka bude zveřejněna v následujících týdnech.
STAN Boskovice hodlá nabídnout mladé nováčky na komunální scéně, ale také zkušenost, kterou zastupují právě dvojka a trojka kandidátky, Radek Mazáč a Jiří Pevný. „Budeme zastupovat kontinuitu a zkušenost. Ale jsme si vědomi, že jsme v předchozím období dosáhli maxima a je potřeba přidat nějaký nový pohled. Rádi bychom posunuli laťku výš,“ uvedl Mazáč. „Ještě ve mně zůstala energie a byl bych rád, kdybych ji ještě čtyři roky mohl věnovat městu. Vadí my mnohdy kabinetní politika v Boskovicích. Já mám ambice být opět v zastupitelstvu takovou rybou, která čeří, ať už v rámci pozice nebo opozice,“ doplnil Jiří Pevný.
Ve volebním programu se STAN věnují především pěti okruhům, které považují za prioritní. Předseda Filip Jimramovský se zaměřuje na oblast sportu. „Sport a volný čas jsou pro nás jednou z hlavních priorit. Je pro nás zásadní, abychom se s potenciálním koaličním partnerem dohodli na dopracování generelu sportovně rekreačního areálu Červené zahrady a v etapách mohli co nejdříve začít s jeho realizací. Budeme chtít zvýšit podporu klubům z města a dopracovat cyklostezku z Boskovic do Svitávky,“ vyjmenoval Jimramovský, který se zabývá také současným projektem sportovní haly. „Pokud chtějí být současné vládní strany na boskovické radnici rozpočtově odpovědné, tak to nechají na další vedení města. Generel máme připravený a budeme jej komunikovat s případnými partnery.“
V oblasti energetiky by měl potřebné znalosti nabídnout Radek Mazáč. „Současné ceny energií ovlivňují životní standard a právě tato záležitost je pro město, které poskytuje energii a teplo občanům a využívá jednotky pro vytápění všech městských objektů, do budoucna velké téma. Máme postupy, jak optimalizovat chod, aby výkyvy neměly takový dopad na občany města,“ říká Mazáč, který se bude věnovat také otázce zdravotnictví. „Dlouhodobým tématem je nemocnice. Zde se přikláníme k názoru jednat o alternativě jejího provozování. Rádi bychom zintenzivnili jednání s Jihomoravským krajem, které trochu ustrnulo, aby skutečně došlo k nějakému rozhodnutí.“
Jiří Pevný má na starost otázku stavebnictví. „Soustředil bych se na výstavbu rodinných domů, protože i při dnešních cenách je o ně stále zájem, stejně jako cenově přijatelné bytové domy. Nabízí se lokalita za nemocnicí, kde máme zastavovací studii, která konečně pojala prostor trochu jinak, k lepšímu. Měly by tu být také byty pro seniory nebo startovací byty pro mladší. Město by mělo daleko více zasahovat, nebo se snažit v rámci svých pravomocí ovlivňovat developerské projekty,“ myslí si. „V této otázce bychom se mohli inspirovat v příkladu města Brna, které poskytlo stavební parcely, na kterých bude následně Česká spořitelna jako hlavní investor stavět startovací byty. Ty dle dohody s městem bude nabízet obyvatelům o 20 až 25 procent levněji,“ doplnil Jimramovský.
Oblast školství vzal za svou středoškolský pedagog Vítězslav Kulíšek, který se zaměří i na veřejný prostor. „Hlavní je nedostatek místa ve školkách, ke kterému vůbec nemělo dojít. Město má demografický vývoj a má tomu předcházet. Dále bychom měli pořádat transparentní výběrová řízení a mít kvalitní ředitele. Co se veřejného prostoru týká, chtěl bych se zasadit o rekonstrukci sokolovny. Rádi bychom měli nové prostory pro knihovnu. U dopravy je to jasně daná koncepce parkování, rozjetá revitalizace parku u skleníku a také revitalizace a možná výstavba dětských hřišť,“ vyjmenoval.
Richard Kříž pak bude mít na starosti sociální služby. „Demografická křivka stárne, s tím musíme počítat. Potřebujeme rozvíjet a revitalizovat zdejší domov pro seniory. Další věc, která by občanům prospěla, je posílení terénní péče, protože každý by chtěl být co nejdéle v domácích podmínkách. Měli bychom usilovat o větší spolupráci se školami a jejich praktikanty, motivovat je k placeným praxím či brigádám a následné práci v našem zařízení,“ přiblížil.
Důležitým tématem však pro STAN Boskovice bude také komunikace s veřejností. „Jsem jednoznačně zastáncem liberální transparentní politiky, protože si nedokážu představit, že v jednadvacátém století budeme komunikaci směrem k občanům omezovat. Naopak, bych čekal její rozšíření a to chceme změnit,“ říká Jimramovský. „V tuto chvíli, jak se situace vyvíjí a přibývají politické subjekty, tak si dokážeme představit spolupráci s každým. Nechci se proti nikomu vyhraňovat. Povedeme pozitivní kampaň, lidem vysvětlíme naše plány, program a priority,“ poukázal. „Nechceme Boskovice rozdělovat. Máme základy, hodnoty, které doplňujeme zkušeností z komunální politiky,“ dodává Mazáč. Více informací mohou zájemci zjistit také na nově zřízeném webu www.stanboskovice.cz. Hlavní část kampaně je naplánována na začátek měsíce srpna.(Luke)


Podobné články:
Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.03.2010 (2)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.03.2010 (2)
Fotbalová DIVIZE - ze dne 02.06.2008 (2)
Konkurzní řízení na funkci ředitelky - ze dne 08.04.2008 (2)
Zubaři DUBEN - ze dne 06.04.2008 (2)
Volejbalistkám se na lepší časy neblýskalo - ze dne 06.03.2008 (2)
Zaměřují se na prevenci kriminality - ze dne 14.02.2008 (2)
V nemocnici rezignoval jednatel i předseda dozorčí rady - ze dne 04.03.2024 (1)
Ředitel kultury pokračuje - ze dne 04.03.2024 (1)
Překvapení pro žáky Aikido Boskovice - ze dne 04.03.2024 (1)
Valentýnský ples Sušilky - ze dne 28.02.2024 (1)
Dětem pořídí dřevěnou loď - ze dne 28.02.2024 (1)
Město Boskovice se rozhodlo pro rozdělení základní školy - ze dne 27.02.2024 (1)
Ministr životního prostředí navštívil Blansko a Boskovice - ze dne 20.02.2024 (1)
Vítězný návrh pietního místa - ze dne 20.02.2024 (1)
Čtyřicet učitelů ZŠ Boskovice poslalo městu v minulých dnech dopis - ze dne 20.02.2024 (1)
Sokolskou čeká kácení - ze dne 20.02.2024 (1)
Zlato pro Müllerovou i štafety - ze dne 16.02.2024 (1)
V Boskovicích počítají se zámeckým parkem i investicemi do škol a nemocnice - ze dne 15.02.2024 (1)
Změna parkování na Lidické - ze dne 12.02.2024 (1)

Všechny články z tohoto čísla (9/2022):

Rubrika: Zpravodajství
Blíží se Festival 3+1
Boskovice mají ArchiMapu
Den s Policií v Boskovicích
Food festival nabídl dobré jídlo i zábavu
Hasiči bojovali s rozsáhlým požárem
Historická továrna se otevřela veřejnosti
Lysická čistírna se otevřela veřejnosti
Maska vyjela na Boskovicko
Ministerstvo pomůže s rozšířením mobilního signálu
MSSS Boskovice omezí kapacitu svých klientů
Nemocnice začínají omezovat návštěvy
Přijede kinematograf
STAN chce v Boskovicích přinést novou energii
V Hrádkově dokončili komunitní centrum
Ve Velkých Opatovicích hledají energetické úspory a plánují startovací byty
Žáci Základních škol se učili jak šetrně zacházet s vodou

Rubrika: Sport
Aikido uzavřelo sezonu
Kolová se představila v Německu
Plavci na mistrovství republiky
Velký třesk v boskovickém hokeji. Minervu střídá HC Boskovice

Rubrika: Představujeme
Vážené dámy, vážení pánové, občané Boskovicka,

Rubrika: Napsali nám
Na Svojanově se návštěvníci zabaví i v druhé polovině prázdnin
Program na hradě Svojanov na víkend 16.-17.7.2022
Soutěž O Bačovský pohár
Žáci Střední školy André Citroëna Boskovice vyjeli na pracovní stáž do Vídně za novými zkušenostmi