Rájec s debaklem

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 4/2009, vloženo dne 18.02.2009

Boskovice * Další kolo Artézia cupu silně nevyšlo fotbalistům Rájce-Jestřebí. Ostudná porážka s Březovou 0:4 ji bude strašit asi hodně dlouho. Blansko neudrželo vedení a se Svitavami nakonec bere jen bod. Boskovice měly tentokrát volno.
Rájec-Jestřebí – Březová 0:4 (0:2)
Branky: 11. Deutsch, 34. Růžička, 78. Ehrenberger, 88. Vorlický
Že má před startem jarní části divize Rájec-Jestřebí ještě hodně dohánět, jasně ukázalo utkání s Březovou. Zápas se totiž během chvíle změnil na hru kočky s myší. Březová tak nakonec připsala na své konto druhé nejvyšší vítězství turnaje.
Skóre se otevřelo již v jedenácté minutě. Březová si vytvořila tlak před brankou a po postranním průniku mohl na zadní tyči pohodlně skórovat do prázdné branky Deutsch. Bárta tvrdou střelou trefil jednoho z bránících hráčů Rájce. Přišla čtyřiatřicátá minuta a skóre se měnilo podruhé. Růžička vypálil z dálky a tečovaný míč doputoval pod brankářem do branky. Strážce rájecké svatyně se navíc při zákroku zranil. Jelikož nebyl k dispozici druhý brankář, střídali se na této pozici hráči z pole. A museli se tam činit. Již po pár minutách totiž jeden ze zaskakujících brankářů sebral ve střelecké pozici míč Vorlickému. Přímý kop Březové v podání Růžičky zase prolétl jen těsně vedle branky. I dalekonosná rána Rájce v posledních vteřinách mířila jen těsně mimo.
Očekávalo se, že se Rájec do druhého poločasu vzchopí k lepšímu výkonu a pokusí se ještě výsledek zvrátit. To se ale nekonalo. Již po třech minutách se šikovně uvolnil Vorlický, ale jeho nadýchaný oblouček mířil těsně za branku. Lebeda se dokonce pokoušel brankáře překonat nůžkami, ale ani to se nepovedlo. Rájec v některých momentech v obraně doslova hořela, čehož zdatně využíval Vorlický. Po střele z otočky ale trefil jen tyč. V sedmadvacáté minutě si to tentýž hráč namířil na branku, míč ale nechal šikovně za sebou pro Růžičku, který z první pálil nad.
Po další fatální chybě Rájce v rozehrávce šla Březová do přečíslení a po kombinaci ve vápně a šťastném odrazu se ranou pod břevno prosadil Ehrenberger A když si jeden ze stoperů poraženého celku hrál dvě minuty před koncem ve vápně s míčem, vypíchl mu jej Vorlický tak šikovně, že se míč dostal až do branky.
Blansko – Svitavy 1:1 (0:0)
Branky: 59. Raška – 73. Sauer
Blansko: Švanacara – Bubeníček, Filip, Tubonemi, Beneš - Hájek, Lazarov, Janíček, Bednář - Traxl, Sehnal (Slanina, Kugler, Karaffa, Šíp, Raška, Farník, Čejka)
První poločas nabídl sice rychlý a bojovný fotbal, ale více než šance byly k vidění rychlostní souboje ve středu hřiště. Svitavy se snažily prosadit křídelními prostory, Blansko zase kombinacemi na jeden dotek. Jako první se k nebezpečnému zakončení dostaly Svitavy, ale Vacek mířil mimo. Blanenské akce táhl především levý záložník Bednář, ale jeho centrů nedokázal dvakrát v dobré pozici využít Sehnal. Marně se o zakončení pokoušel i Traxl.
Oba soupeři v závěru první půle hrozili ze standardních situací, ale rána svitavského Jelínka i dorážka blanenského Sehnala brankou neskončily. V závěru se ke střele odhodlal i Kamil Janíček, ale blanenský záložník orazítkoval pouze tyč.
V úvodu druhého poločasu nejprve zazmatkovala blanenská obrana, ale Tubonemi situaci v poklidu vyřešil. Na druhé straně dorážel Raška po přímém kopu Janíčka přímo do brankáře. Tentýž hráč se ale po autovém vhazování otočil s míčem a poslal jej přímo k protilehlé tyči a poslal Blansko do vedení.
Odpovědět mohl Kroulík, ale prudká střela skončila v zámezí. Stoprocentní šanci na vyrovnání spálil poté Čížek, který neobsazený ve vápně vůbec netrefil branku. Přesto se Svitavy za svou snahu dočkaly kýžené odměny. Centr do vápna Tsubonemi pouze prodloužil, gólman Slanina na něj nedosáhl a tam mohl Sauer v klidu uklidit míč do sítě. Vítězství mohl na stranu Blanska v závěru strhnout dvakrát Lazarov, ale brankář soupeře byl proti.
Hartvíkovice – Protivanov 3:2 (3:0)
Branky: Mičko, Neumann, Dvořák – Dostál, Pospíšil
První výhru na turnaji zaznamenalo mužstvo Hartvíkovic. Proti favorizovanému Protivanovu rozhodl utkání již první poločas, který vítěz dokázal dovést do cíle v pohodlném tříbrankovém vedení. Protivanov se sice pokoušel utkání zvrátit a získat alespoň bod, ale na více než zkorigování na jednobrankový rozdíl neměl.

Turnaj zahájila jednoznačná vítězství - ze dne 19.02.2014 (3)
Dohrávka pro Kuřim - ze dne 29.03.2013 (3)