Rájec má první výhru

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 37/2007, vloženo dne 17.09.2007

Rájec-Jestřebí * Konečně se dočkali. Až v sedmém kole se fotbalisté MKZ Rájec-Jestřebí mohli radovat z první výhry v sezóně. Utkání rozhodl jedinou přesnou trefou záložník Michal Hájek. Třebíči k vyrovnání nepomohla ani více jak třicetiminutová přesilovka.
MKZ Rájec-Jestřebí – Horácký FK Třebíč 1:0 (1:0), branka: 3. Hájek, ČK: 53. Haničinec (Rájec).
Kdo zmeškal úvodní minuty zápasu nemusel pomalu na fotbal ani chodit. Vše totiž rozhodla již třetí minuta utkání. Po drzém průniku se dostal do šance Zouhar, ale míč netrefil. Naštěstí pro domácí hned za ním stál Michal Hájek, který jej již uklidil do sítě. Zaskočeným hostům pak chvíli trvalo, než se dostali zpět do tempa. Ráječtí si v poklidu mohli vytvořit další gólové akce. Když se ale žádná z nich neuchytila, začali se soustředit na bránění jednobrankového vedení.
Od té doby počet brankových šancí na obou stranách rapidně klesl. Světlou výjimkou byla akce střelce gólu, který se u postraní lajny ukázkově uvolnil, nicméně následná rána mířila jen těsně vedle branky. Třebíč se neustále pokoušela prolomit domácí obranu, která ale držela velmi pevně.
Jediný náznak tlaku si hosté vytvořili v úvodu druhého poločasu. Při sérii rohových kopů se ale ani jeden z hráčů prosadit nedokázal. Třebíčský brankář naopak málem nabídl při nepovedeném odkopu Rájci dvoubrankové vedení, Haničinec ale nabídkou pohrdl.
Po třiapadesáti minutách hry přišla pro Rájec pořádná rána do vazu. Haničinec na útočné polovině zbytečně fauloval a po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy. „Martinova červená nám dost uškodila, ale jinak hrál velmi dobře,“ zastal se svého svěřence trenér Jiří Záleský.
Třebíč vycítila šanci a zvýšila svoji útočnou aktivitu. Přesto se hosté nedokázali dostat k zakončení. Neprosadili se ale ani domácí. Nejprve utekl rychlonohý Dupal, který se tváří v tvář brankáři neúspěšně pokoušel o kličku a poté z nesmírně těžkého úhlu trefil z přímého kopu tyč Aleš Vojtíšek. „Byl to jeden z těch zápasů, kdy jsme měli již po dvaceti, třiceti minutách vést o dvě branky. Nastoupili jsme s útokem dvou dvacetiletých Haničinec - Zouhar a kluci ukázali, že jsou velmi kvalitní. Bohužel ale ještě nemají takový ten střelecký instinkt, jako třeba Petr Crhák,“ prohlásil Záleský. „Po celý zápas jsme vedli jedna nula a báli se každého náznaku soupeřovy šance. Celkově jsem ale s utkáním spokojen“ zakončil Záleský.

Nedokázali vzdorovat - ze dne 12.05.2009 (3)
Rájec se střídavými úspěchy - ze dne 03.05.2009 (3)