Rájec i nadále bez vítězství

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 35/2007, vloženo dne 04.09.2007

Rájec-Jestřebí * Ani na čtvrtý pokus se fotbalisté Rájce-Jestřebí nedočkali premiérového vítězství v sezóně. Tentokrát neuspěli proti Konici, která si po vítězství 3:1 odvezla všechny body.
MKZ Rájec-Jestřebí – Sokol Konice 1:3 (0:1), branky: 90. Vojtíšek – 15. Reržný, 77. Coufal, 82. Voral, ČK: 68. Reržný.
Sestava Rájce: Polák – Jičínský (12. Maroši), Pavlík (45. Zouhar), Kolář, Peniak, Haničinec, Vojtíšek, Šmerda, Flígl, Hájek, Dupal.
Rájec začala proti soupeři, jenž v týdnu v národním poháru vyřadil prvoligovou Sigmu Olomouc útočně. Po rohovém kopu se míč dostal na hranici pokutového území na nehlídaného Vojtíška, který ale zamířil pouze nad. Zato Konice se prakticky z prvního vážnějšího útoku dostala do vedení. Po rychlé kombinaci se tvrdě opřel do balonu Reržný a Polák neměl šanci.
Domácí fotbalisty tento průběh dost rozhodil, ale i přesto se pokoušeli co nejrychleji srovnat. Vojtíšek ani Dupal ale nedokázali trefit Kmecikovu branku. Pět minut před koncem prvního poločasu unikl rychlonohý Dupal, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Právě Dupal, pro kterého byl tento zápas teprve druhým v rájeckém dresu a vůbec prvním na domácí půdě měl být tím, kdo prolomí střelecké trápení. „Jeden můj známý se zná se zdejším trenérem, který o mě projevil zájem. Já se stejně chtěl vrátit domů, protože hrát ve třiadvaceti v Rakousku je ještě brzo,“ prohlásil mladý hráč. „Domácí premiéra to určitě nebyla ideální. Nevyužívali jsme šance, já osobně jsem nedal hned dvě tutovky. A bez gólů se vyhrávat nedá. Místy bohužel nemáme štěstí a děláme laciné chyby,“ dodal.
Do druhé půle vstoupila Rájec velmi aktivně. Už po třech minutách se s míčem do vápna dostal Dupal, ale místo přihrávky na volné spoluhráče nepřesně zakončil. Z následného rohu hlavičkoval Zouhar hodně vedle. Rájec se i nadále pokoušela prolomit velmi dobře organizovanou obranu hostí, což se jí dařilo jen zřídka. A když dokázal utéct za obranu aktivní Dupal, opět neskóroval.
Hosté si utkání výrazně zkomplikovali v šedesáté osmé minutě, když střelec první branky utkání Reržný zbytečně po přerušení zakopl míč a po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy. Rájec ale s nabídnutou přesilovkou naložila velice špatně. Nejprve Polák propustil za svá záda přímý kop zahrávaný až od rohového praporku a pět minut později faulovala domácí obrana ve vápně unikajícího Kobylíka. Ten sice penaltu proměnit nedokázal, dorážející Voral již ale Poláka prostřelil. Rájec ještě dokázala v nastaveném čase snížit díky přímému kopu Vojtíška, ale to už bylo pozdě. Pátý tým loňského ročníku tak i nadále čeká na první letošní vítězství. „Hodně lidí říká, že jsme dneska hráli velice dobrý utkání, ale já to tak nevidím. Hrajeme s Blanskem a dostaneme z prvních dvou střel dva góly. My máme dvě šance a nedáme je. Dneska měla Konice první střelu na branku z dvaceti metrů a zase gól,“ hledá příčiny špatných výsledků domácí trenér Jiří Záleský. „Druhou půli jsme je prakticky nepustili za půlku. Máme tři, čtyři gólové příležitosti, ale nedáme je. Prostě nedokážeme dát gól. A potom ještě dvakrát inkasujeme po dvou hrubých chybách Marošiho a Flígla,“ dodal kouč.
„Potřebujeme se chytnout třeba i náhodným gólem a udělat nějakou sérii. Doufám že s Hrušovany to již prolomíme a bude to jen lepší,“ doplnil jej Dupal.

Nedokázali vzdorovat - ze dne 12.05.2009 (3)
Rájec se střídavými úspěchy - ze dne 03.05.2009 (3)