Přelomový rok 2020 ve VMS VISION s.r.o.

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 16/2020, vloženo dne 29.12.2020

[Stálý odkaz na článek]

VMS VISION s.r.o., finalistou kraje v soutěži Vodafone Firma roku 2020 a ohlédnutí za J. A. Komenským po 350 letech
Letošní rok je a navždy bude přelomový pro všechny z nás a není ještě u konce. I v adventním čase mohou nastat mnohé události. Dříve platilo, že advent je obdobím zklidnění a zamyšlení se. Prosincový čas roku 2020, nás ovšem bude také probouzet do nové reality dalších let. Věříme, že některé změny nás překvapí, ale také přimějí převzít zodpovědnost za své zdraví a život do vlastních rukou.

Co přelomového se odehrálo ve VMS VISION s.r.o.?
Letos opravdu mnohé. Krizový stav ukázal sílu našeho kolektivu, který čítá cca 47 lidí. Každá krize může lidi zlomit nebo posílit. Naše firma byla na jaře 2020, postavena před hotovou věc, stejně jako např. obor gastronomie. Jsme největším českým výrobcem školních tabulí. Školy vláda zavřela ze dne na den. Počáteční obavy u nás vystřídala houževnatost, plné nasazení, inovace v procesech ve výrobě i v administrativě. Nebylo to jen prosté slovo „HomeOffice“. Za tímto pojmem stojí videokonference, denní online koordinace celého týmu, učení se novým komunikačním technologiím za pochodu, vyšší sebedisciplína. A samozřejmě trávení ještě většího počtu hodin u PC. Což na zdraví zrovna nepřidává, jak je známo… Doba si vynutila potřebu zrychleného sebevzdělávání a flexibility. Všichni zaměstnanci na sobě zapracovali a zasluhují obdiv a dík, který jim i takto rádi projevujeme.

VMS VISION s.r.o. patří k finalistům kraje soutěže Vodafone Firma roku 2020
VMS VISION s.r.o. byla letos, v 15. ročníku soutěže, vybrána mezi 10 finalistů Jihomoravského kraje, v soutěži Hospodářských novin, Vodafone Firma roku 2020. Tato soutěž patří k největším podnikatelským kláním v ČR. Soutěž je všeoborová, nerozlišují se zde kategorie na malé, střední a velké firmy. Soutěžíte se všemi účastníky. Součástí hodnocení je tzv. „scoring“, který detailně zkoumá finanční ukazatele firem. VMS VISION s.r.o. uspěla, dostala se mezi nejlepší finalisty v rámci Jihomoravského kraje. Takového výsledku si velmi vážíme a jsme na něj právem hrdí. Za zmínku určitě stojí, že 1. místo v Jihomoravském kraji obsadila česká pobočka italské firmy S.A.B. Aerospace s.r.o., která se zaměřuje na výzkum a vývoj součástek pro kosmický průmysl. Moc nás těší, že naše firma úspěšně stojí mezi finalisty, i vedle českých kosmických projektů. Soutěž pomáhá firmám a podnikatelům zviditelnit jejich práci, ocenit úsilí celého kolektivu a vedení. V letošním roce 2020, je s ohledem na situaci v ekonomice, každé ocenění dlouholeté práce nás všech, vítanou, sice jen online, společenskou aktivitou.

Spustili jsme nový web a nový e-shop
Velkou práci v roce 2020 odvedlo také naše obchodní oddělení a marketing. Na jaře byl dokončen a spuštěn nový web www.vms.cz, nový e-shop, který si výrazně slibně vede. Dnes si naše výrobky – tabule, nástěnky, paravány, interaktivitu atd., kupují velmi snadno i domácnosti a firmy, které inovují své jednací a prezentační prostory, pracovní místa. Udělali jsme zde mílový krok směrem k novým mimoškolním trhům. Spousta nových objednávek z e-shopu a partnerských katalogů, si vyžaduje jejich zvýšenou administraci. Prostě každý, kdo si rok 2020 „odpracoval“, ať ve výrobě, či v administrativě, musel do toho dát vše. Za firmu i za sebe.

Co nám letos udělalo radost?
Radostí byla během roku celá řada. Každá objednávka a splněná zakázka nám udělala radost. Ale vedle čistě pracovních věcí, bychom rádi zmínili naši komorní firemní akci, která se v závěru léta uskutečnila na hradě v Boskovicích. Počasí nám nádherně vyšlo, krásný západ slunce podtrhlo naše společné firemní bubnování na djembe bubny. Nešlo o teambuilding, ale o oddechovou a úsměvnou relaxaci. O tu se společně s námi, skvěle postaral pozvaný hudebník a instruktor hry na bubny ze skupiny Rytmus pro život.

VMS VISION a pohled na Jana Amose Komenského po 350 letech
V listopadu 2020 uplynulo 350 let od úmrtí J. A. Komenského. Jsme výrobce školních tabulí a kancelářského sortimentu, máme úzkou návaznost na vzdělávání. Nejen díky tomu, je nám duchovní odkaz myslitele s moravskými kořeny, blízký. Komenského myšlenky nezestárly, stále žijí a jsou ve školách praktikovány jeho lidsky přirozené metody. Vzdělávání bylo pro Komenského nástrojem k „nápravě věcí lidských“. Říkal, že člověk, který je celistvě vzdělán, je člověkem, který: „Zná dobré, chce dobré a koná vždy to dobré. A koná dobré i tehdy, když se nikdo nedívá“. Šlo mu hlavně o rozvoj našeho „charakteru“. Pro něj je vzdělaný ten člověk, který má nejen poznatky, ale i charakter. Komenský totiž říká, že: „Člověk učený, ale bez mravů, je jako zlatá spona na rypáku vepře.“ Často mluvil o potřebě harmonie mezi blahem jedince a blahem celku. Tento myslitel byl především lidský a o nic menšího mu nikdy nešlo, než o záchranu naší lidskosti. Záchrany není možné dosáhnout tím, že ji někomu přikážeme nebo si budeme stěžovat na vládu, na politiku, na souseda. Komenský ve svém stěžejním díle Obecná porada o nápravě věcí lidských, říká, že jsou věci, které nejsou ve vaší moci. Jsou špatné, ale není prostě ve vaší moci s nimi něco udělat. A pak jsou věci, které máte ve své moci a můžete je změnit k lepšímu. Jde o to je najít, pojmenovat a napravit je. Může to být drobná věc i větší věc. Podle Komenského je sedm klíčových oblastí, kde se lze porozhlédnout a moudře napravovat. Jsou to vzdělanost, rodina, vláda, víra, média, umění a podnikavost. V těchto oblastech hledejme onu jednu věc a pravidelně něco, byť maličkého, s laskavostí napravujme. A když to každý uděláme, tak se mohou krásné věci dít i s celým světem. Komenský měl hlubokou víru v možnost nápravy lidí. Vycházel z předpokladu, že věci lidské nejsou zcela v pořádku, ale nejsou také docela ztraceny. Zdá se, že krize celé naší společnosti, nás dostala do bodu zvratu. Věříme, že se nyní posouváme od agresivní konkurence k vyspělejšímu módu kooperace a součinnosti. Opravdová spolupráce je hlubokou kultivací ve firmách i ve vyšších celcích.

S myšlenkami na odkaz J.A. Komenského jsme ve VMS VISION prošli rokem 2020 a chceme s nimi vstoupit i do roku 2021.
Za VMS VISION s.r.o.: Marcela a Libor Kožouškovi


Podobné články:
Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.03.2010 (2)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.03.2010 (2)
Fotbalová DIVIZE - ze dne 02.06.2008 (2)
Konkurzní řízení na funkci ředitelky - ze dne 08.04.2008 (2)
Zubaři DUBEN - ze dne 06.04.2008 (2)
Volejbalistkám se na lepší časy neblýskalo - ze dne 06.03.2008 (2)
Zaměřují se na prevenci kriminality - ze dne 14.02.2008 (2)
Nízkoprah má podporu - ze dne 23.06.2024 (1)
Zahradní slavnost na Betany - ze dne 23.06.2024 (1)
Týden pro klima v Boskovicích - ze dne 23.06.2024 (1)
Opraví nádvoří ZŠ Sušilova - ze dne 17.06.2024 (1)
ZUŠ Open v Boskovicích - ze dne 16.06.2024 (1)
Cyklostezku brzdí povolení - ze dne 16.06.2024 (1)
Boskovičtí muzejníci za polárním kruhem - ze dne 16.06.2024 (1)
VAS Boskovice expanduje na Drahanskou vrchovinu - ze dne 15.06.2024 (1)
Uspořádali zábavný den pro děti ve spojení s poznáním - ze dne 15.06.2024 (1)
Summer dance cup v Boskovicích - ze dne 11.06.2024 (1)
Zahraniční učitelé pro boskovické aikido - ze dne 10.06.2024 (1)
Úprava trávníků se nepovedla - ze dne 03.06.2024 (1)
Rušení projektu knihovny provázely emoce - ze dne 03.06.2024 (1)

Všechny články z tohoto čísla (16/2020):

Rubrika: Zpravodajství
Cena vody mírně vzroste
Čerstvé pečivo i další potraviny až do domu
Elektrooskar pro Boskovice
Ke hřbitovu prodlouží osvětlení
Kočkopsa zatím nezrušili
Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Věřím, že se koledovat bude
Lyžařské areály smí otevřít, počasí je ale zatím proti
Obnovili nejstarší část zámku v Lysicích
Plánují rozšířit mateřskou školu
Poradna pro nemocné s Covidem
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 10. - 20. 12. 2020
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 3. - 13. 12. 2020
Rodiny znovu mohou navštěvovat příbuzné v sociálních službách
Střediskám volného času by již nemělo hrozit omezení
Sváteční program na zámcích se letos nekoná
Tři králové přijdou kvůli covidu online
Tříkrálová sbírka bude možná on-line
U Sebranic znovu počítají s kruhovým objezdem
V Letovicích plánují opravu náměstí nebo sportovní haly
V Lysicích zahájili zkušební provoz nové čistírny
V Sebranicích zachraňují památky
Vánoční sbírka pro pacienty
Ve Voděradech pořádali průvod Mikulášů s jejich čerty a anděly
Volnočasový klub ve Velkých Opatovicích
Zruší ve Svitávce ohňostroj?
Zuzanka se narodila v Šebetově na parkovišti

Rubrika: Sport
Covid ani zranění Mildu Bayera nezastavily. Znovu touží po Hawaji
Hráči kolové Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk se mohli vrátit na kolo
Mareček chce v roce 2021 evropskou medaili

Rubrika: Představujeme
Přelomový rok 2020 ve VMS VISION s.r.o.

Rubrika: Černá kronika
Příkladná spolupráce zachránila lidský život, policisté byli na místě do tří minut

Rubrika: Napsali nám
Nové vybavení dílen dostanou v Domově Olga díky daru VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s.
Situace v amatérském sportu je neúnosná
SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘŮ V ZŠ JABLOŇANY