Představili jsme Vám v roce 2007

Autor článku: Martina Vašková, pro číslo 1/2008, vloženo dne 07.01.2008

[Stálý odkaz na článek]

Představujeme 2007
Pod tímto názvem jsme Vám, našim čtenářům, po celý minulý rok týden co týden představovali zajímavé více či méně známé občany našeho regionu, události nebo akce. Snažili jsme vybírat co nejpestřejší škálu osobností a jejich činností. Volili jsme osoby se zajímavým povoláním nebo koníčkem. Zkrátka všechny, které zajímá něco více než ostatní a byli ochotní nám svou činnost představit. Naše rubrika bude pokračovat i v novém roce, proto uvítáme, pokud nás i letos budete informovat o lidech z vašeho okolí, kteří by si zasloužili na této stránce trochu pozornosti.
Rubriku Představujeme odstartovala mladičká tenistka Markéta Havelková, která už ve svých šestnácti letech patří mezi velké opory letovického tenisového oddílu.
Druhým představovaným se stal Ladislav Přibyl ze Sudic. K největším koníčkům tohoto muže mnoha zájmů patří zejména historie a výroba replik historických zbraní, plastik, sošek a sousoší.
Třiasedmdesátiletý zapisovatel teplotních údajů ze Lhoty Rapotiny Karel Včelař se stal dalším z představovaných. Tento muž každý den, bez ohledu na počasí, státní svátky nebo soukromé dovolené zapisuje již osmým rokem naměřené teplotní hodnoty a výsledky posílá do Brna.
Uměleckou vedoucího letovického divadelního spolku TotAm, pracovnici svitavské charity, příležitostnou stylistiku a vizážistku a v neposlední řadě člověk věnující svůj volný čas dětem. Tento výčet zahrnuje aktivity všestranné mladé dámy Lucie Anny Juráčkové z Letovic.
Dalším člověkem, který do naší rubriky plným právem náleží, byla šestapadesátiletá velkoopatovická kronikářka a milovnice historie Marie Pospíšilová, která svou činností a životním elánem vykonala mnoho záslužné práce pro svou obec.
Členka sdružení Ráječkovské ženy a zároveň uvolněná místostarostka této obce sedmadvacetilá Kateřina Martinková se s námi podělila o zkušenosti s činností sdružení a práci pro obec.
Že jablko nepadá daleko od stromu se mohli přesvědčit všichni, kteří se začetli do představování Jiřího a Jiřího Brtnických. Tedy dvou významných umělců z Letovic, otce malíře a syna keramika.
Čínskou hru Go, její pravidla a smysl jsme se všem pokusili představit prostřednictvím třiadvacetiletého Martina Štoudka z Doubravice nad Svitavou.
Do prostředí skautingu, jeho historie, přírody i skautských zákonů a slibů jsme nahlédli díky koníčku osmnáctileté Nely Králové z Boskovic.
Na cesty nejen po regionu, ale i po Ukrajině či Tatrách nás vzal třiašedesátiletý Josef Bačovský z Borotína, který neváhá a veškerý svůj volný čas věnuje poznávání nových míst. A to zejména pěšky.
Mistr republiky a vítěz středoevropského poháru ve westernovém ježdění Pavel Málek z Boskovic nám přiblížil, co to westernové ježdění vlastně je a co všechno takový koníček obnáší.
Studia za oceánem a následné propadnutí kouzlu fotografie, ale i jazzový zpěv a učitelství. To jsou činnosti charakterizující všestrannou mladou umělkyni z Boskovic Gabrielu Kolčavovou.
Svět z ptačí perspektivy aneb paragliding nám představil vítěz České ligy v tomto druhu létání Luděk Procházka.
Boskovická výtvarnice a vyučující tohoto oboru Libuše Baďurová se s námi podělila o zdroje inspirace svých pastelových obrazů i o životní přístup.
Díky novodobému pětatřicetiletému Keltovi Aleši Olesovi jsme nahlédli do tajů keltské kultury a života v keltské usedlosti Isarno v Letovicích.
Hýbatel velkoopatovickou kulturní scénou, aktivní muzikant a amatérský herec třiatřicetiletý Petr Prosser z Velkých Opatovic byl další zajímavou osobností představovanou na stránkách našeho týdeníku.
O čerpání inspirace v cizích zemích i o životních postojích a cestách jste se mohli dozvědět mnoho zajímavého od ne úplně všední učitelky angličtiny Jaroslavy Patlokové.
Zakladatel boskovického Velorex Teamu Zlatá růže Tomáš Kostík se s námi podělil o nevšední zážitky s těmito netradičními vozítky.
I portrét velkochovatele pštrosů a skvělého kuchaře Marka Kubíčka si našel místo na našich stránkách.
Celoživotní práce v mnoha pěveckých sborech a neutuchající životní elán dovedly na naše stránky i téměř osmdesátiletého dirigenta a hudebníka Miloslava Krejsu.
Psí parkur, tanec se psem neboli agility se stalo dalším tématem naší rubriky. Představili jsme vám fenky Beuty a Jessie a jejich paničky Lucii a Lenku Kučerovy z Boskovic.
Prostředí pravěkého umění, nevšední objevy, dávno zapomenuté nástroje i umělecké techniky jsou doménou profesora Miloslava Kšici.
Dalším z představovaných byl boskovický patriot, sochař, hrnčíř, pěstitel bonsají a vyučující japonského bojového umění Aikida Karel Trefný.
Nositel titulu Zasloužilý hasič, který se celoživotně věnoval dobrovolným hasičům a jejich činnosti, pětašedesátiletý Rudolf Manoušek byl další osobností, jejíž příběh jsme vám představili.
Trochu pohybu do naší rubriky vnesl letovický soubor mažoretek s názvem Vo co gou a jedna z jeho vedoucích Renáta Bulová.
Východní filozofie a dávné civilizace zase zajímají Leoše Baďuru, který nám popovídal o cestě do Indie i o tom, co sebou nese zřídit si ne úplně tradiční prodejnu zdravé výživy.
Po stopách Pygmejů do daleké Ugandy a Konga jsme se vydali spolu s blanenskými cestovateli a sportovci Alenou Žákovskou s Milanem Daňkem.
Úspěšný trenér boskovických plavců, který se tomuto sportu věnuje už pětatřicet let. To je Jan Horák, s jehož úspěchy jsme vás na našich stránkách seznámili.
Své projekty, pobyt ve španělském Madridu nám přiblížil amatérský herec, DJ, konferenciér vážných i nevážných akcí třiadvacetiletý Tomáš Soldán z Boskovic.
Nejen velkou pochvalu si za svou činnost zaslouží i dlouholeté dárkyně krve Ludmila Jančová a Jiřina Konopáčová.
O činnosti letovického Klubu vojenské historie – pancéřové techniky jsme se dozvěděli díky jeho předsedovi Ladislavu Soukupovi.
Do nemocničního prostředí jsme nahlédli s vedoucím boskovického ortopedického oddělení, primářem Bedřichem Kalou.
Třicetiletý modelář a novopečený předseda Leteckého modelářského klubu Martin Sedláček doplnil řadu našich představovaných osobností.
Folklórní tradici v našem regionu, spolu s činností folklórního souboru Kořeňák nám přiblížil jeho umělecký vedoucí Zdeněk Přikryl.
Pivní tácky, plechovky nebo filmové plakáty a jejich sbírání jsou celoživotní radostí činorodého osmdesátníka z Letovic Karla Hodera.
Patnáctiletá historie Hrnčířského jarmarku v Kunštátě zaplnila další číslo naší rubriky.
Se svými nelehkými osudy a počátky činnosti Nového sdružení zdravotně postižených nás seznámili manželé Alena a Bořivoj Rašovští.
Dvaadvacetiletá motokrosařka Hana Geršlová nám prozradila, co láká mladou dámu na tomto ne příliš obvyklém sportu.
Z Maďarska, přes Dánsko a Austrálii se až do Sulíkova dostala sedmapadesátiletá učitelka na cestách Genna Hegyeshalmy.
Nadšený astronom, malíř a historik Jaroslav Chloupek, díky němuž a Bohuslavu Kocinovi v loňském roce vyšla knížka o drobných sakrálních stavbách našeho regionu. To byl další z představovaných v naší rubrice.
Mladá, nadějná a úspěšná orientační běžkyně Markéta Tesařová se nám snažila přiblížit úplně ne obvyklý sport, orientační běh.
Unikátní stavbu s unikátním prostorem a expozicí, a to nově otevřené Moravské kartografické centrum ve Velkých Opatovicích, jsme vám také přiblížili v jednom z čísel našeho týdeníku.
I myšlenky a záliby excentrického a originálního vegana od kosti devětadvacetiletého Daniela Borka dostaly prostor v naší rubrice.
Chovatel psích šampiónů a velký vyznavač pullingu, tedy psích spřežení, Miloš Čermák a jeho dcera Andrea z Velkých Opatovic se starají o špičkové malamuty.
V patnácti letech byl totálně nasazen, v dalším nešťastném období naší historie byl zavřen v komunistickém lágru. Na osudová léta zavzpomínal Alois Durďák.
Taneční skupina Balanc nám připomněla dvacáté výročí boskovického TJ Rytmu. Sestavy a skladby taneční skupiny nám představila jedna ze zakládajících členek Darina Slámová.
O strastech i slastech života na zámku jsme se dozvěděli díky zkušenostem kastelánky Státního zámku v Lysicích Martiny Rudolfové-Medkové.
Chladné kameny se rozhodla oživit svými obrázky a pastelkami Emílie Vitouchová.


Podobné články:
Představujeme 2007 - ze dne 07.01.2008 (1)
Představujeme: Evangelická farářka Lenka Freitingerová - ze dne 07.01.2008 (1)
Představujeme – Taneční skupina Balanc a Darina Slámová - ze dne 27.11.2007 (1)
Představujeme: Úspěšná orientační běžkyně Markéta Tesařová - ze dne 23.10.2007 (1)
Učitelka na cestách - Genna Hegyeshalmy - ze dne 09.10.2007 (1)
Půvab s vůní oktanů - Hana Geršlová - ze dne 04.10.2007 (1)
Zakladatelé Nového sdružení zdravotně postižených - Alena a Bořivoj Rašovští - ze dne 27.09.2007 (1)
(Po)krevní sestry - Ludmila Jančová a Jiřina Konopáčová - ze dne 09.08.2007 (1)
Představujeme: Trenér úspěšných plavců Jan Horák - ze dne 24.07.2007 (1)
Po stopách Pygmejů - Alena Žákovská a Milan Daněk - ze dne 20.07.2007 (1)
Představujeme: Prof. Miroslav Kšica – „badatel a objevitel starého umění“ - ze dne 31.05.2007 (1)
Představujeme: Lucie a Lenka Kučerovy a jejich miláčci Beauty s Jessicou - ze dne 25.05.2007 (1)
Představujeme: Milovník oblíbených velorexů Tomáš Kostík - ze dne 29.04.2007 (1)
Představujeme: Ne úplně všední učitelka Jaroslava Patloková - ze dne 24.04.2007 (1)
Představujeme: Nejen skvělý bubeník Petr Prosser - ze dne 17.04.2007 (1)
Představujeme: Boskovická výtvarnice Libuše Baďurová - ze dne 10.04.2007 (1)
Pozorovatel světa z ptačí perspektivy - Luděk Procházka - ze dne 02.04.2007 (1)

Všechny články z tohoto čísla (1/2008):

Rubrika: Zpravodajství
Blahopřání k životnímu jubileu
Budou žádat o dotace
Co vás čeká v lékárnách…
Jak vidí reformu ve zdravotnictví pacienti
Na veletrhu opět společně
Na veletrhu se představí i MAS Moravský kras
Nejvýznamnější události a okamžiky roku 2007 v regionu
Poplatky za lékařskou péči? Zatím žádné problémy, shodují se lékaři
Prvním miminkem byla Karolínka
Rok 2008 je rokem velkých změn
Rok 2008 přivítali výšlapem
Slavíčci hledají nové zpěváky
Tři králové opět vyrazili do ulic
Tři králové vyrazili do ulic
Úspěšně zrealizovali šest projektů
V Boskovicích se bude stavět ve velkém
Vybrali rekordní částku
Zpestřili jim Vánoce
ZUBAŘI LEDEN - pohotovost na Boskovicku

Rubrika: Kultura
Memplex Rip Veroniky Drahotové
Nejen dřevěné plastiky v knihovně

Rubrika: Sport
Atleti zakončili starý rok Hraběnčiným během
Boskovičtí basketbalisté na postup v žádném případě nemyslí
Kam za sportem
Minervě se i nadále nedaří
Na Atlas cupu tentokrát kralovali mladí Buldoci
Nejmladší trenér sbírá především zkušenosti
Nejvýznamnější sportovní události roku 2007 v regionu
Okresní hokej
Silvestrovský hokej v mezinárodním podání
Sokol přišel o neporazitelnost
Turnaj fotbalových přípravek se vydařil
V Šošůvce kraloval Bednář
Ve Vysočanech kraloval Horvát
Žáci skončili čtvrtí, juniory důležitý závod čeká

Rubrika: Představujeme
Další lákadla pro turisty
Představili jsme Vám v roce 2007
Představujeme 2007
Představujeme: Evangelická farářka Lenka Freitingerová

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE
První letošní oběť
Zbyly jen ohořelé zdi

Rubrika: Napsali nám
Podruhé představí fotografie z Francie
Projekt „Cestovní kancelář“ se vydařil
Svatojánský pěvecký sbor nadchl na Tišnovsku
U Člověče, nezlob se! se nezlobili
Vánoční hokej na Suchém
Vánoční veselí
z Našeho pohledu
Žáci SŠUPT