Policie informuje

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 35/2007, vloženo dne 07.09.2007

[Stálý odkaz na článek]

Neznámý pachatel se vloupal 25. srpna do prodejny New Foto na ulici Svitavská v Blansku, z níž si odnesl deset digitálních fotoaparátů s příslušenstvím, různé paměťové karty, nabíječky baterií a další věci. Majiteli vznikla škoda přesahující 90 tisíc.
Zatím nezjištěný pachatel se vloupal 25. srpna do automobilu zaparkovaného u Horního můstku propasti Macocha. Majiteli odcizil notebook, různé písemnosti a batoh s oblečením. To vše za 7 tisíc.
Doklady, platební karty, batoh a drobnou finanční částku ukradl neznámý zloděj 26. srpna z vozidla, do kterého se za použití násilí vloupal v Letovicích. Pachatel způsobil škodu za více než 3 tisíce.
Pletivo oplocení areálu firmy VESP v Černé Hoře přestříhal 27. srpna neznámý zloděj, který pak z nádrže zaparkovaného nákladního automobilu odčerpal 80 litrů motorové nafty. S tím se ovšem nespokojil, a tak ještě z víka nádrže ruční čerpací stanice odstřihl visací zámek a odčerpal dalších 217 litrů motorové nafty. Pachatel pronikl i do dílny, z níž si odnesl úhlovou brusku s diamantovým kotoučem. Po sečtení vznikla škoda za 16 tisíc.
Motocykl za 181 tisíc korun ukradl v noci na 29. srpna neznámý pachatel z objektu Auto Pema v Letovicích, kam se dostal ze zadní strany objektu po přestříhání mříže na okně.
Kámen použil na rozbití skla u auta zaparkovaného na odstavné ploše vedle jeskyně Michálka u Holštejna neznámý zloděj 29. srpna v odpoledních hodinách. Poté z vozu ukradl příruční tašku, ve které byly doklady, platební karta, mobilní telefon, tři nabíječky a 140 Euro. Majitel nahlásil škodu ve výši 10,7 tisíc.
Neznámý vandal poškodil 30. srpna lak na osobním automobilu zaparkovaném u restaurace Nová v Ráječku. A to tím, že do laku vyryl po obvodu celého vozidla rýho o šířce zhruba tři milimetry. Majitel nahlásil škodu ve výši 40 tisíc.
Policisté si posvítili na dodržování zákazu podávání alkoholických nápojů mládeži. V noci na 30. srpna navštívili blanenský Lucky Break Bar. Deset policistů a sedm strážníků blanenské městské policie zkontrolovalo dvacet mladistvých. U šesti z nich byl dechovou zkouškou zjištěn alkohol v rozmezí od 0,13 do 0,83 promile. Všichni pak svorně uvedli, že alkohol požili mimo kontrolovanou provozovnu.
Přednost v jízdě nedala 25. srpna na křižovatce v Rájci-Jestřebí třiatřicetiletá řidička motocyklistovi, kterého srazila. Řidič utrpěl lehké zranění, škoda byla odhadnuta na 48 tisíc.
Příliš rychle vjel tentýž den řidič (30) Škody Octavia do pravotočivé zatáčky u obce Žernovník. Dostal se totiž do protisměru, kde narazil do protijedoucího Chrysleru. Dvě osoby z tohoto vozidla vyvázli z nehody s lehkým zraněním, další dva členové posádky už takové štěstí neměli a utrpěli těžká zranění. Škoda se vyšplhala na 250 tisíc.
Smyk na cestě z Lipovce do Kotvrdovic dostal 25. srpna pětatřicetiletý řidič, který vyjel mimo vozovku, kde se s autem převrátil přes střechu. Při nehodě utrpěli řidič a dva spolujedoucí lehká zranění. Řidič odmítl dechovou zkoušku na alkohol i odběr krve. Proto musel policistům odevzdat řidičský průkaz. Škoda činila 5 tisíc.
Rychlost přehnal 27. srpna řidič (47) vozidla Škoda Pick-up, který krátce po půlnoci na cestě z Letovic na Chlum havaroval. A to poté, co nezvládl průjezd pravotočivé zatáčky. Vyjel totiž vlevo mimo vozovku, kde narazil do stromu a následně se převrátil zpět na vozovku, kde vůz zůstal ležet na pravém boku. Řidič pak prý nevěděl, co má dělat, a proto na místě nehody nesetrval. Později se ale sám policistům přihlásil. Nikdo nebyl zraněn, škoda představuje 30 tisíc.
Špatný manévr při předjíždění předvedl 27. srpna dvaadvacetiletý řidič jedoucí z Doubravice na Rájec-Jestřebí. Sám se sice stihl zařadit, jenže přitom ohrozil předjížděné vozidlo Škoda 120. Jeho řidič ve snaze zabránit střetu vyjel na pravou krajnici, kde dostal smyk a následně havaroval vlevo mimo vozovku. Při havárii vznikla škoda za 10 tisíc.
Pozitivní dechovou zkoušku měl 27. srpna třiačtyřicetiletý řidič v Boskovicích. Při dechové kontrole totiž nadýchal 1,67 promile, musel se tak podrobit i odběru krve. Policisté mu zabavili řidičský průkaz, nyní řidiči hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
Před jízdou zhřešil také čtyřiadvacetiletý motocyklista, kterého policisté zastavili 28. srpna v Letovicích. Nadýchal totiž 0,18 promile alkoholu.
Negativní dechovou zkoušku měl ve stejný den čtyřiašedesátiletý řidič osobního vozidla, kterého policejní hlídka odchytla v Blansku. Přesto si oddechnout nemohl. Při kontrole totiž nepředložil řidičský průkaz. Navíc další šetření prokázalo, že muži byl uložen zákaz řízení městským soudem v Brně až do 13. března 2008. Nyní je tak podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až půlroční pobyt za mřížemi.
Devětapadesátiletému řidiči jedoucímu 29. srpna nedaleko Újezdu u Boskovic vběhla z bezprostřední blízkosti do vozovky srna, které se nestačil vyhnout. Při srážce vznikla na jeho autě škoda za 50 tisíc.
Mladý, jednadvacetiletý řidič si až příliš užíval jízdu 29. srpna po Ráječku. Kvůli nepřiměřené rychlosti ovšem vjel na travnatou plochu mimo vozovku a následně na odstavnou plochu, kde narazil do zaparkovaného auta. Setrvačností i nadále pokračoval v jízdě a čelně narazil do sloupu elektrického vedení. Dechová zkouška byla negativní, mladík způsobil škodu za 55 tisíc.
Jízdu na přímém úseku silnice nezvládla 29. srpna v Letovicích sedmnáctiletá řidička malého motocyklu, která se dostal až do levé poloviny vozovky. Zde o ni zachytil návěs protijedoucího nákladního vozidla. Při střetu utrpěla dívka lehké zranění. Škoda se vyšplhala na 25 tisíc.
Nepozorný byl při couvání šestadvacetiletý řidič, který 30. srpna v Rudici narazil do osobního vozidla. Způsobil tak škodu za 32 tisíc.
Lehké zranění si způsobil šestašedesátiletý řidič motocyklu, když 30. srpna u Olomučan vyjel s motorkou vpravo mimo vozovku, kde narazil do silničních svodidel. Při nehodě vznikla škoda ve výši 10 tisíc.
Přednost v jízdě nedal ve stejný den devatenáctiletý řidič ve Křtinách a narazil do vozidla jedoucího po hlavní silnici. Nikdo při nehodě nebyl zraněn, odhadnutá škoda představuje 30 tisíc.
O řidičský průkaz přišla dvaašedesátiletá řidička. Při silniční kontrole v Blansku totiž 30. srpna nadýchala 1,34 promile. Nyní může skončit až jeden rok za mřížemi.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Do kapes si nacpali i tampony - ze dne 02.02.2021 (1)
Srazil chodkyni a ujel. Prosíme - pomozte vypátrat nezodpovědného řidiče - ze dne 19.01.2021 (1)
Příkladná spolupráce zachránila lidský život, policisté byli na místě do tří minut - ze dne 08.12.2020 (1)
Pro dvě drahá kola zloděj vyrazil do kempu v Jedovnicích - ze dne 07.10.2020 (1)
Opilý řídil elektrokoloběžku po Boskovicích - ze dne 06.10.2020 (1)
Motorkář se srazil s cyklistou mezi Rájcem a Bořitovem, cyklista vyjížděl z cyklostezky - ze dne 05.10.2020 (1)
Řidič vozidla při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení, - ze dne 30.09.2020 (1)
U Crhova se srazilo osobní auto s traktorem - ze dne 19.09.2020 (1)
Stavbu navštívil zloděj. Zmizelo pracovní nářadí v hodnotě přesahující sto tisíc korun - ze dne 05.09.2020 (1)
Dítě uvízlo v kontejneru na textil a bylo transportováno leteckou záchrannou službou do nemocnice - ze dne 19.08.2020 (1)
Předjíždějícího motorkáře srazilo auto mezi obcemi Šebrov a Blansko - ze dne 15.08.2020 (1)
Zpronevěřil firemní peníze. Vymyslel si loupežné přepadení - ze dne 12.08.2020 (1)
Falešná exekutorka vylákala po telefonu peníze. Poškozená žena zaplatila téměř 53 tisíc korun - ze dne 03.08.2020 (1)
Hledáme dívku, která je na útěku výchovného ústavu - ze dne 01.08.2020 (1)
Rodinná dovolená se proměnila v noční můru. Plačícího dítěte u silnice si povšiml muž - ze dne 28.07.2020 (1)
Cyklista nezvládl v klesání průjezd pravotočivou zatáčkou a na místě zemřel - ze dne 23.07.2020 (1)
Boural pod vlivem alkoholu, za volantem navíc neměl co dělat - ze dne 23.06.2020 (1)
Pátrání po seniorovi z Boskovic skončilo úspěšně - ze dne 19.06.2020 (1)
Na svou narozeninovou oslavu jen tak nezapomene - ze dne 18.06.2020 (1)

Všechny články z tohoto čísla (35/2007):

Rubrika: Zpravodajství
Celý život se drží hesla Nikdy se nevzdávat
Do škol nastoupí méně školáků, do budoucnosti hledí ředitelé škol optimisticky
Dotace zajistí muzeu elektronický protipožární systém
Jedovničtí školáci poobědvají v novém
Med společnosti Včelpo získal hlavní cenu
Místo ski areálu rozhledna
Moderní lékařské středisko vyrůstá na Lidické ulici
Nová přístavba boskovické nemocnice zahájí provoz
Nové dětské hřiště v Kořenci
Občané se mohou těšit na nový areál
Svitávecký jarmark už v sobotu
Svitávka se neustále rozvíjí
Upraví nástupiště ve městě i místních částech
Výslednou podobu náměstí vyberou ze tří projektů
Zasílejte vzorky své pálenky!
Zdeněk Přikryl – vedoucí folklórního souboru Kořeňák

Rubrika: Kultura
Představí přírodní lokality světa
Rájecké jiřinky

Rubrika: Sport
Basketbalový nábor
Elita kolové míří do Kunštátu
Fotbalový servis
Grand Slam volejbalových amatérů pokračoval ve Velkých Opatovicích
Na Suchém svobodní proti ženatým
Nasazení rozhodčích OFS Blansko
Nobica uhrála remízu v Brodě
Rájec i nadále bez vítězství
V sedle kola až do Íránu
Vísecká desítka podruhé, tentokrát v rekordním čase

Rubrika: Černá kronika
Policie informuje

Rubrika: Napsali nám
Jižní Francií do Španělska
Kamarádí s Thálií
Mládí pod volejbalovou sítí
Postavme školu v Africe
z Našeho pohledu