Policie informuje

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 25/2007, vloženo dne 19.06.2007

[Stálý odkaz na článek]

O horské jízdní kolo v hodnotě 20 tisíc přišla 9. června majitelka. Vymstilo se jí, že je v areálu restaurace Sladovna v Černé Hoře neuzamkla.
Zatím neznámý pachatel ukradl 10. června z neuzamčené restaurace Na hasičce v obci Březina peníze, alkoholické nápoje, pivo, více než sto plynových zapalovačů, žvýkačky a hi-fi věž. Způsobil tak celkovou škodu přesahující 11 tisíc.
Dosud nezjištěný pachatel se vloupal 10. června do osobního automobilu zaparkovaného na lesní cestě u obce Olomučany. Z auta ukradl peněženku se stokorunou, občanský i řidičský průkaz, platební karty, zbrojní průkaz a další věci. Majitel nahlásil škodu ve výši 11 tisíc.
Čtyři kompletní kola odmontoval z osobního automobilu zaparkovaného na dvoře areálu letovické firmy neznámý pachatel 11. června. Majiteli vznikla škoda ve výši necelých 26 tisíc.
Zatím nezjištěný pachatel se vloupal 12. června do osobního automobilu zaparkovaného na odstavné ploše u odbočky k Rudickému propadání u obce Jedovnice. Zloděj si odnesl autorádio s přehrávačem CD a vystřelovací nůž. Nahlášená škoda představovala 5 tisíc.
Část vrtacího kladiva a plastovou koncovku hlavy od elektrického přívodu ke kompresoru poškodil 12. června neznámý pachatel v kamenolomu u Holštejna. Navíc ukradl dvanáct nožových pojistek z transformátoru. Celkem vznikla škoda ve výši 19 tisíc.
Neznámý vandal pomaloval 13. června černou barvou areál letního kina a promítací budovu ve Velkých Opatovicích. Městu vznikla škoda ve výši 7 tisíc.
Hned do dvou domů se vloupal 14. června na ulici Zborovecká v Blansku neznámý zloděj. A to chtěl vniknout ještě do jednoho, což se mu ale nepodařilo. I tak ukradl peníze a šperky ve výši 82 tisíc.
Až pětiletý trest odnětí svobody hrozí sedmadvacetiletému řidiči. Ten se 9. června ráno krátce po páté hodině rozjížděl po parkovišti před podnikem Disco Mlýn v Dolní Lhotě tak nešikovně, že narazil do skupiny stojících osob. Při nárazu utrpěl těžké zranění šestadvacetiletý muž, o čtyři roky mladší mladík vyvázl s lehkým zraněním. Řidič z místa nehody ujel, ovšem krátce po osmé hodině ho policisté zadrželi. Ihned u něho provedli dechovou zkoušku s kladným výsledkem – 1,86 promile. Na místě mu pak zadrželi řidičský průkaz.
Přednost v jízdě nedal 9. června dvacetiletý řidič v Doubravici nad Svitavou motocyklistovi, kterého srazil. Řidič motorky i jeho spolujezdkyně utrpěli lehká zranění. Škoda byla odhadnuta na 50 tisíc.
Stejného přestupku se dopustila 9. června sedmatřicetiletá řidička u Bořitova, která narazila do vozidla jedoucího po hlavní silnici. Při nehodě byly lehce zraněný čtyři osoby. Škoda se vyšplhala na 160 tisíc.
A do třetice nedání přednosti v jízdě. Tentokrát se provinil 10. června v obci Uhřice devatenáctiletý řidič, který z vedlejší silnice narazil do projíždějícího automobilu. Nerozvážností mladíka se lehce zranili dva účastníci nehody. Škoda byla odhadnuta na 60 tisíc.
Až moc si užíval jízdu na motocyklu 10. června devětadvacetiletý muž na cestě z Šebrova do Blanska. Po projetí táhlé pravotočivé zatáčky totiž narazil zezadu do cyklisty, který utrpěl po pádu na zem lehké zranění. Stejně jako viník nehody. Cyklista měl navíc smůlu, neboť při dechové kontrole nadýchal 0,25 promile. Oprava si vyžádá 30 tisíc.
Pětapadesátiletý cyklista se nechoval 10. června při jízdě po Rájci-Jestřebí náležitě pozorně a při odbočování vlevo vjel do jízdní dráhy za ním jedoucího o rok mladšího muže na kole. Po střetu oba cyklisté upadli na vozovku, starší z mužů utrpěl lehčí zranění. Oba účastníci nehody odmítli dechovou zkoušku na alkohol i odběr krve. Škoda činila pět set korun.
Předjíždět dodávkové vozidlo přes plnou čáru se rozhodl v Lažánkách pětatřicetiletý řidič. Bohužel bylo to v době, kdy v protisměru jel osobní automobil, jehož řidička při nevyhnutelné srážce utrpěla lehké zranění. S nímž byla převezena rychlou záchrannou službou do boskovické nemocnice. Škoda při srážce činila 110 tisíc.
Bezpečnou vzdálenost nedodržel jednatřicetiletý řidič 12. června v Jedovnicích a zezadu narazil do nákladního vozu. Způsobil tak škodu za 40 tisíc.
Policejní hlídka kontrolovala 13. června v Boskovicích hodinu před půlnocí čtyřicetiletého řidiče, který při dechové zkoušce nadýchal 1,25 promile.
A o něco později, ve dvě ráno, zastavili policisté v Boskovicích jednadvacetiletého řidiče. Který usedl za volant pod vlivem alkoholu, nadýchal totiž 1,58 promile. Nyní je mladík stíhán pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.
Na pravou krajnici vyjel 13. června u Černé Hory dvacetiletý řidič, který ve snaze vyrovnat vozidlo strhl řízení vlevo. Dostal se však do protisměru, kde narazil do svahu a následně se převrátil přes střechu zpět na kola. Nehoda se obešla bez zranění, škoda na autě činí 40 tisíc.
Přednost v jízdě nedal šestašedesátiletý řidič 13. června v Letovicích jedoucí po vedlejší pozemní komunikaci. Při nárazu do vozidla způsobil škodu za 15 tisíc.
Blíže neurčeného zvířete se zalekl 14. června při projíždění pravotočivé zatáčky v Šošůvce jednašedesátiletý řidič autobusu. Dostal se tak do protisměru, kde narazil do osobního automobilu. Jeho řidič utrpěl při střetu lehké zranění. Škoda se vyšplhala na 160 tisíc.
Náležitě pozorně se nechoval 14. června osmnáctiletý řidič v Boskovicích, který při odbočování vlevo nedal přednost protijedoucímu nákladnímu vozidlu. Nikdo naštěstí nebyl zraněn, škoda činí 30 tisíc.
Protijedoucího nákladního auta se zalekl 14. června na cestě z Olešné do Šebrova sedmačtyřicetiletý řidič. Na mokré vozovce začal prudce brzdit, dostal se však do protisměru a do náklaďáku narazil. Vznikla tak škoda ve výši 40 tisíc.
Divoké prase vběhlo do jízdní dráhy 14. června pětadvacetiletému řidiči u Adamova. Ten již srážce, při které vznikla škoda 70 tisíc, nedokázal zabránit.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Do kapes si nacpali i tampony - ze dne 02.02.2021 (1)
Srazil chodkyni a ujel. Prosíme - pomozte vypátrat nezodpovědného řidiče - ze dne 19.01.2021 (1)
Příkladná spolupráce zachránila lidský život, policisté byli na místě do tří minut - ze dne 08.12.2020 (1)
Pro dvě drahá kola zloděj vyrazil do kempu v Jedovnicích - ze dne 07.10.2020 (1)
Opilý řídil elektrokoloběžku po Boskovicích - ze dne 06.10.2020 (1)
Motorkář se srazil s cyklistou mezi Rájcem a Bořitovem, cyklista vyjížděl z cyklostezky - ze dne 05.10.2020 (1)
Řidič vozidla při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení, - ze dne 30.09.2020 (1)
U Crhova se srazilo osobní auto s traktorem - ze dne 19.09.2020 (1)
Stavbu navštívil zloděj. Zmizelo pracovní nářadí v hodnotě přesahující sto tisíc korun - ze dne 05.09.2020 (1)
Dítě uvízlo v kontejneru na textil a bylo transportováno leteckou záchrannou službou do nemocnice - ze dne 19.08.2020 (1)
Předjíždějícího motorkáře srazilo auto mezi obcemi Šebrov a Blansko - ze dne 15.08.2020 (1)
Zpronevěřil firemní peníze. Vymyslel si loupežné přepadení - ze dne 12.08.2020 (1)
Falešná exekutorka vylákala po telefonu peníze. Poškozená žena zaplatila téměř 53 tisíc korun - ze dne 03.08.2020 (1)
Hledáme dívku, která je na útěku výchovného ústavu - ze dne 01.08.2020 (1)
Rodinná dovolená se proměnila v noční můru. Plačícího dítěte u silnice si povšiml muž - ze dne 28.07.2020 (1)
Cyklista nezvládl v klesání průjezd pravotočivou zatáčkou a na místě zemřel - ze dne 23.07.2020 (1)
Boural pod vlivem alkoholu, za volantem navíc neměl co dělat - ze dne 23.06.2020 (1)
Pátrání po seniorovi z Boskovic skončilo úspěšně - ze dne 19.06.2020 (1)
Na svou narozeninovou oslavu jen tak nezapomene - ze dne 18.06.2020 (1)

Všechny články z tohoto čísla (25/2007):

Rubrika: Zpravodajství
Koupání v regionu má zelenou
Ladislav Dostál už ví, jak se točí reklama
Námořnicko havajské odpoledne překazil déšť
Netradiční oslavy 10. výročí ve westernovém stylu
Poslanec Ladislav Šustr zavítal do regionu
Pouť v Oboře bude mít slavnostní nádech
Představujeme: Vedoucí souboru mažoretek Vo co gou Renáta Bulová
Rodina v tíživé situaci: Když zaměstnavatel neplatí
Sítě ochrání okna před rozbitím
Sto tisíc pro bakaláře
Škola potřebuje zateplit
Vydařené slavnosti písní a tanců
Vysprávky komunikací a chodníků probíhají, na nejhorší ulice se zatím nedostane

Rubrika: Kultura
Promenádní koncerty opět v Boskovicích
Roztančený zámek v Lysicích
Světlo v zahradě a ART plastik na lysickém zámku
Výstavy v regionu:
Závěrečné vystoupení tanečního oboru

Rubrika: Sport
Fotbalový servis
Mladí plavci brali medaile ve velkém
Nešťastná třináctka se podepsala pod letošní blanenský půlmaraton
Nobica zakončila sezónu prohrou
O druhý ročník Jihomoravského poháru mládeže ve streetballu byl zájem
Olympijský oheň v Blansku dohasl - Zatím se neví, jestli příští rok vzplane
Úspěšný závod horských kol
V posledním kole neuspěla ani Rájec

Rubrika: Černá kronika
Policie informuje

Rubrika: Hubneme
Bílkoviny jako stavební a obnovovací materiál

Rubrika: Napsali nám
Miss a Missák v DDM
Mladí rybáři soutěžili v Olešnici
Najdeš perníkovou chaloupku?
Regionální setkání zdravotně postižených v Letovicích
Studenti SŠUPT na přednášce o japonské keramice
z Našeho pohledu