Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 18/2011, vloženo dne 01.09.2011

[Stálý odkaz na článek]

Smrtelná nehoda zablokovala silnici
Černá Hora * Smrtelná nehoda motorkáře zablokovala silnici za Černou Horou směrem na Svitavy v místě zvaném Perná. K nehodě došlo kolem poledne, kdy policisté prováděli kontrolu dodržování pravidel silničního provozu na silnici 1/43 v místě zvaném Čerhohorské lesy. Motorkáře, který měl předjíždět na plné čáře, zastavila hlídka u kruhového objezdu u Černé Hory. Řidič motocyklu hlídce nejprve zastavil, pak ale začal ujíždět směrem na Svitavy. Po dvou kilometrech v zatáčce na horizontu vyjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním automobilem značky Renault. Motocyklista, který jel na motocyklu Honda CBR 900, při střetu utrpěl smrtelné zranění.
Prodával falešné lístky na hokej
BLANENSKO * Na stadion se nedostanete, vaše vstupenky jsou neplatné, jsou to padělky – dozvěděli se někteří čeští fanoušci, kteří přijeli letos v květnu na mistrovství světa v hokeji do Bratislavy. Vstupenky přitom koupili začátkem roku na inzerát z inzertního internetového serveru a dle dohody s prodávajícím si je převzali například na různých místech v Brně, nebo na Blanensku. Prodávající si od nich bral peníze v hotovosti. Vstupenky přitom sám před tím vyráběl. Na jeho podvod se nachytalo celkem osm lidí, většina z nich koupila lístky na hokej, jednomu ze zájemců prodal dva lístky na pražský koncert Rogera Waterse. Celkem si tak podvodník na padělcích vydělal téměř 50 tisíc korun. Potěšující zprávou je, že se policistům podařilo podvodníka dopadnout. Jedná se o třiadvacetiletého muže z Blanenska, který je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu podvodu.
Z případu je bohužel patrné, že nákupy přes internet jsou stále nebezpečnější pro nakupující a že internet využívá stále více lidí ke svému nezákonnému obohacení. Obezřetnost a opatrnost je vždy na místě.
Poznáte je?
BLANENSKO * V souvislosti s krádežemi platebních karet policisté na Blanensku zjišťují totožnost tří osob, které by mohly vnést světlo do případu rozsáhlejší majetkové trestné činnosti. Tito tři lidé se totiž pohybovali v blízkosti bankomatů v době, kdy tam neznámý pachatel vybíral z nelegálně získaných platebních karet hotovost.
Na Blanensku se v poslední době stalo několik případů, kdy dosud neznámí zloději odcizili tašky nebo kabelky, v nichž byly kromě dokladů a dalších osobních věcí také platební karty. V jednom z případů, který se stal začátkem měsíce června, zloději využili toho, že majitel měl v tašce v blízkosti platební karty uložen také PIN kód. Ze tří platebních karet tak zloději na pěti místech úspěšně bez problémů, vybrali finanční hotovost ve výši 70 tisíc korun.
Vzhledem k tomu, že podobný případ se stal vloni v našem okrese ve stejném časovém období, pracují kriminalisté i s verzí, že se může jednat o pachatele, kteří se na Blanensku pohybují v souvislosti s dovolenými nebo rekreacemi.
Policie věc šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
V případě, že byste poznali osoby, které vidíte na záznamech z bezpečnostních kamer, kontaktujte policii na telefon blanenských kriminalistů 607 706 676.
Řidiči: Rychlost a alkohol
BLANENSKO * Třicet řidičů nedodrželo nejvyšší předepsanou rychlost, další tři usedli za volant pod vlivem, zřejmě již zbytkového, alkoholu. Tak vypadalo čtvrteční ráno a dopoledne na silnicích Blanenska, kdy probíhala dopravně bezpečnostní akce. Policisté při ní zkontrolovali 163 řidičů, zjistili 48 přestupků a uložili pokuty za víc jak 40 tisíc korun. Nejčastějším přestupkem, kterého se řidiči, dopouštěli, byla velká rychlost. Tu překročili v 30 případech. Kromě toho jeden z řidičů nadýchal 0,9 promile, další pak 0,6 promile a poslední 0,2 promile alkoholu.
Z auta vzal motorovou pilu
Blansko * Nechat odemčené auto za neuzamčenou brankou může být velkým lákadlem pro zloděje. Přesvědčil se o tom majitel vozu Ford Mondeo. Auto nechal nezajištěné na dvoře domu v městské části Blanska, v Těchově, přes noc na středu 24. srpna. Dovnitř se ale dostal dosud neznámý pachatel, který z auta vzal motorovou pilu a způsobil tak škodu za asi 15 tisíc korun. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.
Senior přišel o desetitisíce
BLANENSKO * Přišel jsem za vámi z pojišťovny a nesu vám peníze - s těmito slovy přišel ve středu 24. srpna mezi osmou a devátou hodinou ranní za devětaosmdesátiletým mužem do jeho rodinného domku na Blanensku dosud neznámý podvodník. Důvěřivý důchodce muže pozval dovnitř, do kuchyně. Podvodník mu řekl, že mu na peníze z pojišťovny dá složenku, ale část peněz požadoval v hotovosti. Z domku pak odcizil téměř 40 tisíc korun.
Znovu je tedy na místě připomenout zejména starším lidem, že jejich důvěřivost pro ně může být velmi nebezpečná a že by do svých obydlí neměli pouštět neznámé osoby. Také by v domě neměli mít větší obnos peněz.
Motocyklista havaroval, lehce se zranil
Šebrov * Předjíždění osobního auta v místě, kde není dobře vidět, se nevyplatilo dvaadvacetiletému motocyklistovi na motorce značky Kawasaki. Na silnici mezi Šebrovem a Svatou Kateřinou na Blanensku v úterý 23. srpna kolem poledne při návratu do svého jízdního pruhu havaroval. Při nehodě byl lehce zraněn. Dechová zkouška nepotvrdila, že by řidič před jízdou pil alkohol.
Cyklista spadl do řeky
Blansko * V řece v blízkosti firmy ČKD v Blansku skončil v pondělí 22. srpna kolem půl jedenácté čtyřiašedesátiletý cyklista. Při jízdě na kole sjel do řeky v místě, kde jsou poškozena svodidla. Na místo proto byli přivoláni hasiči, kteří cyklistu z řeky vyprostili. Muž utrpěl lehká zranění. Příčina pádu se dál šetří.
Vlaky srazily dva lidi
Blansko * Vlaky na Blanensku srazily v neděli 21. srpna večer dva lidi. Pod projíždějícím vlakem skončil kolem půl deváté večer v zastávce Blansko-město šestatřicetiletý muž, který po střetu s vlakem zemřel. Cizí zavinění bylo vyloučeno. Kolem půl jedenácté v noci pak v Blansku srazil vlak ještě sedmatřicetiletou ženu, která utrpěla těžké zranění, s nimiž byla převezena do nemocnice. Žena podle prvotních informací seděla na náspu vedlejší koleje, kdy ji vlak srazil částí lokomotivy.
Srazil ženu s dítětem
Křetín * Vrtulník převážel zraněnou jednatřicetiletou ženu a její dvouleté dítě z nehody, která se stala v neděli 21. srpna v podvečerních hodinách u Křetína na Blanensku. Podle prvotních šetření tam osobní auto značky BMW předjíždělo jiné osobní vozidlo značky Renault a v rychlosti vyjelo ze silnice, kde srazilo ženu stojící s dítětem na trávníku v blízkosti autobusové zastávky. Dechová zkouška nepotvrdila, že by řidiči BMW a renaultu před jízdou pili alkohol. Další okolnosti nehody policisté dál šetří. Žena byla při nehodě zraněna těžce, dítě lehce. Na vozidlech vznikla škoda za 41 tisíc korun.
Ujížděl policistům, ne daleko
BLANENSKO * Bezohlednost řidičů a jejich neochota respektovat předpisy se ukázala při dopravně bezpečnostní akci, která se uskutečnila v neděli 21. srpna během celého odpoledne na hlavním tahu Brno-Svitavy. Blanenští policisté se tam zaměřili na motorkáře a také na takzvané piráty silnic. V jejich sítích jich skončilo hned několik.
Rychlostí 168 km/h se řítil v úseku, kde je nejvyšší povolená rychlost 90 km/h, čtyřiadvacetiletý řidič vozu Porsche ve směru od Brna do Svitav. Přestože jej policisté u obce Krhov začali zastavovat, řidič jejich výzvy neuposlechl a pokračoval hazardní jízdou dál směrem do Sebranic. Přitom předjížděl i přes plnou čáru. Policisté jej nakonec zastavili pomocí mobilních zábran. Řidiči byla za jeho chování na silnici uložena kauce 10 tisíc korun.
Nejednalo se však o jediného řidiče, který svých chováním ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Další dvacetiletý řidič BMV opět v rychlosti předjížděl několik vozidel přes plnou čáru. Dostal pokutu ve výši 2 tisíc korun.
S rychlostí si příliš nelámali hlavu ani řidiči motocyklů, z nichž třináct se dopustilo překročení rychlosti opakovaně během posledního roku nebo byla jejich rychlost mimo obec o padesát kilometrů v hodině vyšší než je povoleno. Smutným rekordmanem celé bezpečnostní akce byl řidič motocyklu Honda, který jel po státní silnici 175 km/h.
Výzva občanům - Důležité upozornění občanům
Smyšlený exekutor posílá výzvy k zaplacení.
V souvislosti s velkým množstvím případů výzev k zaplacení dlužné částky, které byly pod jménem smyšleného soudního exekutora JUDr. Marka Holečka doručeny fyzickým a právnickým osobám v celé České republice, apeluje Policie České republiky na občany, aby:
v případě doručení této výzvy v žádném případě neplatili uvedenou částku
a věc neprodleně oznámili na nejbližší obvodní (místní) oddělení Policie ČR.
Celý případ si včera převzal Útvar odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování. Věc je prošetřována pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Zároveň jsou, v těsné součinnosti s Finančně analytickým útvarem Ministerstva financí, činěny veškeré kroky k zajištění finančních prostředků na účtech, které jsou uvedeny na doručených výzvách.
Posprejoval dva vagóny
Letovice * Žluté, modré, černé, bílé a fialové nečitelné nápisy nasprejoval na dva vagóny dosud neznámý vandal. Vozy pantografové soupravy byly odstaveny v noci na pátek 19. srpna na nádraží v Letovicích. Nápisy nastříkal na plochu 36x1,2 metrů a způsobil škodu za víc jak 20 tisíc korun.
Navrhli odstranění dopravních značek
BLANENSKO * Policisté z blanenského dopravního inspektorátu prověřují, zda dopravní značky v blízkosti silnic mají své opodstatnění, zda skutečně slouží k zajištění bezpečnosti silničního provozu a jeho zkvalitnění. U některých dopravních značek zjistili, že již neplní již svůj účel nebo že bezdůvodně omezují provoz. Navrhli proto odborům dopravy příslušných pověřených městských úřadů a také silničářům jejich odstranění. Cílem monitoringu dopravního značení je to, aby značek na silnicích nebylo příliš a zbytečně tak nerozptylovaly pozornost řidičů. Policisté začali s monitorováním značek od těch nejvýznamnějších silnic a budou pokračovat k těm méně významným.
První poznatky policistů již odhalily dopravní značky, které by bylo vhodné odstranit. Jedná se například o zcela zbytečnou dopravní značku v Lažánkách informující řidiče na existenci čerpací stanice, která je však více viditelná než sama značka. Kuriozitou pak byla značka Dej přednost v jízdě u Černé Hory, která byla v místě, kde je veden jednosměrný provoz v protisměru. Na Blanensku je také řada dopravních značek upozorňujících na nerovnost vozovky a to i tam, kde silnice byly dávno opraveny.
Podváděl, aby dostal peníze
BLANENSKO * Nesplácím žádné půjčky, ani úvěry, moje žena se mnou nežije ve společné domácnosti - takto vědomě lhal pětapadesátiletý muž z Blanenska, když šel žádat o další úvěr. Na základě těchto nepravdivých údajů mu jedna finanční společnost půjčila téměř 50 tisíc korun. Část peněz z tohoto dluhu muž uhradil, poté však přestal splácet. Způsobil tak škodu za 46 tisíc korun a je podezřelý ze spáchání trestného činu podvodu.
Havaroval ze srázu
Olešnice * Osobní vozidlo Renault Thalia skončilo ve středu 17. srpna po poledni po havárii na střeše na silnici u Olešnice na Blanensku. Osmnáctiletý řidič tam podle prvotních zjištění vyhýbal psu na vozovce, nezvládl řízení, sjel ze srázu a havaroval. Při nehodě byl zraněn. Na místě po dobu vyšetřování nehody řídili policisté provoz kyvadlově.
Kradl v rekreační chatce
Jedovnice * Ani uzamčené vchodové dveře do chatky v Jedovnicích neodradily dosud neznámého zloděje od vloupání do ní. Stalo se tak v úterý 16. srpna v přesně nezjištěné době během dne. Zloděj pak chatku prohledal, vzal si peníze, notebook a DVD přehrávač. Způsobil tak škodu za téměř 14 tisíc korun. Pachatel je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže.
Vyřádil se na autě
Blansko * Škrábance v laku na levé straně vozidla, na zadních dveřích, přední kapotě a zadním pravém blatníku nepříjemně ve středu 17. srpna ráno překvapily majitelku osobního vozu, které nechala zaparkované v Blansku. Auto jí nezjištěným předmětem poškodil dosud neznámý vandal. Vznikla škoda za 15 tisíc korun.
Podvedli ji přes internet
Adamov * Nákup přes internet se nevyplatil ženě z Adamovska. Ta si objednala oděvy z druhé ruky a prodejci po dohodě zaslala na jeho bankovní účet požadovaných 70 tisíc korun. Vše se událo v polovině července, žena dle dohody měla zboží dostat do dvou týdnů. To se ale nestalo ani do poloviny srpna a prodejce nereaguje ani na její výzvy na vrácení peněz. Případ tedy žena ohlásila na policii, která věc vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.
Havárie u Boskovic: dvě těžká a dvě lehká zranění
Boskovice * Vážná dopravní nehoda se stala v neděli 14. srpna po půl páté odpoledne na silnici mezi obcí Knínice u Boskovic a Boskovicemi. Třiadvacetiletý řidič jedoucí směrem do Boskovic tam podle prvotních informací nezvládl řízení osobního auta značky Ford a havaroval do stromu. Ve vozidle byli těžce zraněni dva spolujezdci, z nichž jednoho ve věku čtyřiadvaceti let musel převést do nemocnice vrtulník. Další spolujezdec a řidič byli zraněni lehce. Dechová zkouška vyloučila, že by řidič jel opilý. Po dobu šetření nehody byla silnice neprůjezdná.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Vyprázdnil dvě láhve a sedl za volant - ze dne 29.01.2016 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.03.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (2)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 16.07.2014 (2)
Opilý jezdí dál - ze dne 22.05.2014 (2)
Cyklisté se srazili - ze dne 22.05.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 19.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2014 (2)
Smrtelná nehoda: řidič od ní ujel - ze dne 24.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.12.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 23.10.2013 (2)

Všechny články z tohoto čísla (18/2011):

Rubrika: Zpravodajství
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 12. - 18. 9. 2011
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 5. - 11. 9. 2011
Během prázdnin ošetřovali v nemocnici čtyřicet pět úrazů denně
Český rozhlas Brno zve dárce krve k odběru i na koncert
Další rozhledna je nadosah
Dary obcím oceněným v krajském kole soutěže Vesnice roku
Drnovice a Podomí již spojuje nová silníce
FESTIVAL VĚDY S JIHOMORAVSKOU PLYNÁRENSKOU * 7. ročník
Chystají královské Hemžení
Informace pro občany:
IReSoft uvádí na trh komplexní informační systém pro terénní sociální služby
Jihomoravský kraj podpoří VUS Ondráš
Konec prázdnin oslaví na kole
Krádeže na blanensku
Krajské dožínky se uskuteční na Mendlově náměstí v Brně
Kras konečně zahalí lešení
Křetínka cup podruhé
Kunštát opět zaplaví keramikou
Minerva slavila stotřicátiny
Na Znojemském historickém vinobraní budou ta nejlepší vína
Nová úprava zákona o oběhu bankovek a mincí v oblasti výměny poškozených peněz
O optimalizaci škol rozhodne zářijové zastupitelstvo
PM-LINGUA bourá jazykové bariéry
Podepsána smlouva o spolupráci Jihomoravského kraje a Senior Holding s.r.o.
Podpora profesionálních složek Integrovaného záchranného systému
Pochod krále Jiřího podruhé
Pošty na obcích v ohrožení?
Pozvánka na úzkorozchodnou železnici Zastávka-Babice-Zbýšov
Před 110 lety se „narodil“ vysavač
Rada schválila výkony středních škol zřizovaných krajem
Reparát z územního plánu města Brna
Rocková pivní zahrádka na nádvoří Staré radnice již tento pátek
Sběrný dvůr v novém
Sedmý ročník Noci vědců v Brně nově prezentují všechny tři univerzity
Sochaři zamířili do Visek
Spolupráce Jihomoravského kraje a Senior Holding,s.r.o.
Spolupráce JMK se Sítí mateřských center
Spolupráce v oblasti odborného školství
Statistika škol 2001/12 v Jihomoravském kraji, Volná místa na SŠ
Staví se pokračování cesty
Třetí sezona Letního kina Na Dobráku se vydařila
V BRNĚ VZNIKNE CENTRUM SDÍLENÝCH SLUŽEB
Vinaři varují před nepoctivými prodejci burčáku
Vodní nádrže i říčky pod drobnohledem
Vrcholí soutěž Žena regionu
Vstup nemocnice má novou recepci
Vylepšili prostranství před kostelem
Výstavbu komplikuje nedostatečná čistička
Vystaví úlovky z dílny i z výletů
Výuka psychologie pro veřejnost je populární
Výzva k přihlašování - Mezinárodní olympiáda mladých vědců
Zásady územního rozvoje kraje připraveny k projednání
Závodnici si dračí lodě pochvalovali
Ženy si zvykají na šroubovací uzávěry dříve jak muži
Žně dopadly nad očekávání

Rubrika: Kultura
Akce Muzea Blansko v druhé polovině září 2011
Dny evropského dědictví v Blansku
Fotografie v synagoze
Fránkovy modely v muzeu
Happeningové loučení s létem
Iberica láká stále více lidí
KOLONIÁL U PANA BAJZY……aneb Historie obchodu a obchodování
Koncert The Glass Onion
Kulturák ovládne Tango Milonguero
Letovický 3+1 přilákal téměř šest set lidí
Litografie v galerii PEX
Natáčení studentského snímku Ztracená duše
Tomáš Hanák poprvé v Iberice
Vernisáž výstavy 64. Uměleckého salonu v Poličce
ZAPOMENUTÉ LOUTKY - skvosty Moravského zemského muzea
Znojemské historické vinobraní 2011 - nejlepší vína Moravy i nabitý kulturní program

Rubrika: Sport
„Boskovice měly být aktivnější,“ shodli se trenéři
Blansko i Ráječko vítězně
Černé mraky nad rájeckým fotbalem
Červenka beach open 2011 – 2. turnaj
Derby v Rájci skončilo bez branek
Jan Šafařík má z návratu do Boskovic radost
Juniorům vládl Moravec
Mistrovství republiky v Boskovicích
Ošlejšek trefil vítězství
Pohár Drahanské vrchoviny u konce
Přípravný kemp volejbalistů
Regionální fotbal a film Okresní přebor
Rozhodla druhá půle
Soutěže přípravek - konečné upřesnění jednotných pravidel OFS Blansko
Svitávka šestá
Trenéři spokojeni nebyli
V poháru pokračuje jen Blansko
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko - 3. kolo
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko - 4. kolo

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
Členové ČZS Boskovice na Bradle a Velké Javořině
Fanoušci z Lysic a Boskovic na Neste Oil Rally Finland 2011
Informace pro členy ČZS a ostatní zájemce
KE KRÁDEŽÍM PROTOKOLNÍCH KNIH V RÁJCI-JESTŘEBÍ
Krásný nápad!! Dejme starší lidi do vězení a zločince do domovů důchodců!
Poděkování
Poděkování hasičům
Studenti pomohou upravit stromy kolem silnic
Untitled Project není jen název článku
Vinohradské vozíkohraní rozveselí konec týdne