Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 26/2010, vloženo dne 08.12.2010

[Stálý odkaz na článek]

Ze školy odnesl trezor
Boskovice * Do jedné ze středních škol v Boskovicích se vydal v noci na čtvrtek 2. prosince krást zatím neznámý pachatel. Nejprve přelezl plot školy, poté vypáčil hlavní vchodové dveře a dostal se do prvního patra budovy, kde prošel kanceláře a učebny. Z kancelářských prostor účetní pak odcizil trezorek s hotovostí ve výši asi 50 tisíc korun. Poškozením majetku školy a ukradením peněz způsobil celkovou škodu za víc jak 55 tisíc.
Autobus s dětmi havaroval
Lažánky * Dvaapadesát dětí a tři dospělí zažili v pondělí 29. listopadu kolem jedenácté hodiny dopoledne nepříjemné okamžiky na silnici mezi Lažánkami a Jedovnicemi. Tito lidé totiž cestovali autobusem, který na zasněžené silnici dostal smyk a sjel do příkopu u silnice, kde narazil do stromu. Cestující z havarovaného autobusu museli vyprostit přivolaní hasiči. Štěští bylo, že při havárii nebyl nikdo zraněn, na autobuse vznikla škoda za asi 30 tisíc korun.
Navrhují odstranění některých značek
BLANENSKO * Policisté v těchto dnech prověřují, zda dopravní značky v blízkosti silnic mají své opodstatnění. Pokud se zjistí, že některé dopravní značky neplní již svůj účel nebo že bezdůvodně omezují provoz na komunikacích, navrhnou odboru dopravy příslušných pověřených městských úřadů a také silničářům jejich odstranění.
První poznatky policistů již odhalily značky, které by bylo vhodné odstranit. Podle jejich návrhu zmizí ze státní silnice I/43 Brno-Svitavy například dopravní značky Stanice technické kontroly, které jsou umístěny v blízkosti křižovatky II/150 u odbočky na Boskovice. „Dopravní značky se smějí obecně užívat jen v takovém rozsahu a takovým způsobem, jak to nezbytně vyžaduje bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích nebo jiný důležitý veřejný zájem. Konkrétně tato značka je v místě z dřívější doby, kdy se zřizovaly stanice technické kontroly. Teď je již umístění těchto stanic známé,“ odůvodňují svůj návrh policisté.
Další návrh na odstranění dopravních značek se týká obce Zboněk. Tam policisté navrhují zrušení dopravních značek označujících začátek a konec obce na hlavním tahu, na silnici I/43 Brno-Svitavy. „Tato značky se umísťují zpravidla u začátku nebo na konci zastavěné oblasti přilehlé k pozemní komunikaci. V úseku, o němž hovoříme, není téměř žádná zástavba a tedy důvod, aby zde platila pravidla provozu stanovená pro obec,“ doplňují policisté. Ze stejných důvodů by dopravní značky začátek a konec obce měly být přesunuty na státní silnici I/43 od podniku Letoplast, blíže k centru města, k benzínové čerpací stanici Shell.
V některých místech, v nichž není podle dopravních policistů nutno stanovit nejvyšší dovolenou rychlost, by také řidiče již neměly omezovat v jízdě dopravní značky Nejvyšší povolená rychlost 50 km/h. Tyto dopravní značky by tedy měly do budoucna a po schválení příslušnými úřady zmizet ze státní silnice Brno-Svitavy v Letovicích u firmy Letoplast. Tato značka by měla zmizet taktéž na silnici I/43 v Letovicích od mostku před čerpací stanice Shell.
Kromě Letovicka se ale změny v dopravním značení chystají i na dalších místech okresu. Například za kruhovým objezdem ve směru Rájec-Jestřebí – Ráječko je podle policistů zbytečná dopravní značka Dvojitá zatáčka, první vpravo. Dopravní situace v daném úseku je zcela jasně patrná a proto nevyžaduje umístění této dopravní značky.
V Blansku by zase mohla zmizet v ulici Bezručově před budovou učiliště dopravní značka Zákaz zastavení. Tato dopravní značka pozbyla významu při přesunutí správní agendy z budovy Policie České republiky.
Prověrka dopravního značení na Blanensku bude ještě nadále pokračovat.
Sedm lidí se zranilo při nehodě
Valchov * O tom, že letní gumy a sníh na vozovce skutečně nejdou dohromady, se v sobotu 27. listopadu krátce po jedenácté hodině dopoledne přesvědčil osmadvacetiletý řidič osobního vozu Škoda Felicia na silnici II/150 v místě známém jako Valchovský kopec. Řidič jel dolů od obce Valchov směrem na Boskovice, z důvodu nepřiměřené rychlosti na uježděném sněhu dostal smyk a vyjel do protisměru. Čelně se tam střetl s protijedoucí Škodou Octávií.
Při nehodě byli těžce zraněni spolujezdec a spolujezdkyně z vozu Škoda Felicia, další tři lidé v tomto vozidle včetně řidiče utrpěli lehká zranění. Lehce zraněni byli také řidič a spolujezdkyně ze Škody Octavia. Na vozidlech vznikla škoda za asi 110 tisíc korun. Po dobu šetření nehody policisté řídili provoz na komunikaci kyvadlově.
Vykradl novostavby
Drnovice * Stavební materiál se zřejmě hodil zloději, který v nočních hodinách 25. listopadu navštívil dvě novostavby v obci Drnovice. Do obou novostaveb vnikl plastovými balkonovými dveřmi, které poškodil. Z první novostavby odcizil vysoušeč vlhkosti a řezačku na obklady, čímž způsobil škodu i s poškozenými balkonovými dveřmi ve výši 26 tisíc korun. Z druhé novostavby si odnesl plynový kotel, čímž majiteli způsobil škodu ve výši 50 tisíc korun. Škoda na poškozených balkonových dveřích se vyšplhala na 25 tisíc korun. Zloděj způsobil celkovou škodu ve výši 101 tisíc korun.
Řídil opilý
BLANENSKO * Při běžné policejní kontrole 25. listopadu zastavili policisté osobní vozidlo značky Mazda, které řídil čtyřiapadesátiletý muž. Kontrola alkoholu v dechu u řidiče byla pozitivní, policistům nadýchal přes jednu promili. Policisté muži odebrali řidičské oprávnění a zakázali mu další jízdu.
Dělníka zasypala zeď
Svitávka * Demoliční práce v areálu bývalé textilní fabriky ve Svitávce skončily ve středu 24. listopadu v podvečer tragédií. Padající zeď tam zasypala sedmačtyřicetiletého muže slovenské národnosti. Přivolaní hasiči jej sice ze závalu vyprostili, nicméně lékař na místě zjistil, že zranění, která muž utrpěl, jsou neslučitelná se životem. Policie v současné době šetří příčiny a míru zavinění na místě.
Nehoda u Lysic skončila smrtí řidiče
Lysice * Tragicky skončila havárie osobního vozu Peugeot 307 ve středu 24. listopadu asi tři čtvrtě hodiny před polednem. Sedmapadesátiletý řidič jedoucí od Bořitova k Lysicím na Blanensku v rychlosti na mokré silnici podle předběžných šetření policie dostal smyk, vyjel ze silnice a havaroval do stromu. Při nehodě utrpěl tak rozsáhlá zranění, že jim na místě podlehl.
Z výlohy odnesl šperky
Boskovice * Dlažební kostku hodil do výlohy klenotnictví v Boskovicích v přesně nezjištěné době v noci na úterý 23. listopadu dosud neznámý pachatel. Z výkladní skříně pak odcizil čtyřicet stříbrných řetízků a šperků v hodnotě za víc jak 50 tisíc korun. Další škoda ve výši asi 10 tisíc vznikla na výloze.
Cigarety do obchodu nedoputovaly
Letovice * Jednatřicet kartonů cigaret si stihl odnést v nestřeženém okamžiku dosud neznámý zloděj v Letovicích. Využil totiž chvilky nepozornosti a při vykládce cigaret před jedním z obchodů na náměstí v pátek 19. listopadu po osmé hodině ranní vzal z neuzamčeného nákladového prostoru v autě značky Mercedes krabici s kartony. Způsobil tak škodu za 30 tisíc korun.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Vyprázdnil dvě láhve a sedl za volant - ze dne 29.01.2016 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.03.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (2)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 16.07.2014 (2)
Opilý jezdí dál - ze dne 22.05.2014 (2)
Cyklisté se srazili - ze dne 22.05.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 19.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2014 (2)
Smrtelná nehoda: řidič od ní ujel - ze dne 24.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.12.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 23.10.2013 (2)

Všechny články z tohoto čísla (26/2010):

Rubrika: Zpravodajství
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 20. 12. 2010 - 2. 1. 2011
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 3. - 9. 1. 2011
Boskovice budou mít digitální dokrývač! ČT2 na konci roku nezmizí
Brněnské Vánoce 2010 končí
BRNĚNSKÝ HOSPIC ZÍSKAL 150 TISÍC KORUN
Co se děje Za rohem?
ELEKTROWIN zpracoval již 100 tisíc tun bílé techniky, z toho téměř 8800 tun v Jihomoravském kraji
Jarmark s hudbou i pohádkou
Klienti Betany slavili na skleníku
Kras konečně vyplatí bývalé zaměstnance
Letošní vánoce už posté
Lyžařská sezóna je tady
Nad elektrárnou visí otazníky
Odsouhlasili prodej městských bytů
Opravili varhany z poloviny devatenáctého století
Po letech si zatančí
Polévka v Boskovicích, Letovicích i Kunštátě
Pořídili schránku na názory
Prohlášení zaměstnanců Muzea Boskovicka ke stávce dne 8. 12. 2010
Rekonstrukce vysokého napětí finišuje
Rozjezd Tesca zbrzdila havárie
Rozpočet kraje schválen jednomyslně – poprvé v historii
S vandrovní knížkou napříč regionem
Slyšeli jste o Klubu Za rohem?
Sníh potrápil řidiče, cestující i silničáře
Úřad bude propouštět
V Ostrově se dočkají tělocvičny
Vánoční anketa:
Vánoční jarmark okoření i koncert
Vydali pověsti a knihu o městě
Výstavbou elektrárny zničili pozemky
Výzva vládě, poslancům a senátorům Parlamentu České republiky
Z české mapy PR zmizí do roka malé agentury
Zastupitelé schválili varianty záměrů dopravní a technické infrastruktury

Rubrika: Kultura
BETLÉMSKÉ SVĚTLO v Poličce
Company ProART "Giselle: Revenge" v Brně
GOCOO – Bubenické orgie z Tokia
Hudební svátek v Boskovicích
Kam na Boskovicku o vánocích?
NEDĚLE SVÁTEČNÍ - Tvořivá adventní dílna
PROGRAM CENTRA BOHUSLAVA MARTINŮ V POLIČCE - LEDEN 2011
VÁNOCE S WOODY
Vánoční koncertování

Rubrika: Sport
Blansko čeká krušné jaro
Boskovické fotbalistky vykopaly suverénní zlato
Doma vládl David
Druhá třetina rozhodla
Exhibice s Prostějovem
Florbalisté ve středu tabulky
Hlubinková dojela pátá
Jubilejní turnaj v baseballu
Mlynár prověřil aikidisty
Na lavičku se vrací Krupička
Na lavičku se vrací Krupička
Nebojte se zdolat sedmizubý hřeben
Pohár starosty míří na Slovensko
Roman Šindelka (FK Blansko)
Sokol podlehl Husovicím
Sportovní aktuality
Sportovní události mezi svátky
Šebek s Horáčkem reprezentovali
Tlamkové se nedařilo
Vánoční výzdoba v novém i starém

Rubrika: Představujeme
Představujeme: Lukáš Šacher
Vyrazil po svých do Santiaga de Compostela

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE
Policie INFORMUJE
Pomozte s identifikací muže

Rubrika: Napsali nám
ZUŠ Letovice má symfonický orchestr