Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 23/2010, vloženo dne 10.11.2010

[Stálý odkaz na článek]

Ukradl okapy ze smuteční síně
Lipovec * Nic není svaté - s tímto mottem se zřejmě vydal krást do Lipovce dosud neznámý pachatel. Z kostela, v části smuteční síně, odcizil v přesně nezjištěné době do středy 3. listopadu celkem osm metrů měděných okapů a další části sloužící k jeich napojení, rovněž z mědi. Způsobil tak škodu za asi 8 tisíc korun.
Loupil v barech, ale ne dlouho
BLANENSKO * Policisté už znají jméno muže, který se letos v červenci a poté i v říjnu vydal loupit do dvou heren ve městě Blansku. Je jím jednadvacetiletý mladík pocházející z Blanenska a v současné době již čelí obvinění ze spáchání trestného činu loupeže.
2. července 2010 se obviněný maskovaný kšiltovkou a šátkem přes obličej a ústa vydal s plastovou maketou pistole do jedné z blanenských heren s non-stop provozem. Tam krátce před půl čtvrtou ranní donutil barmana, aby mu vydal víc jak 75 tisíc korun v hotovosti. Křičel při tom na barmana, že je to přepadení a že „má navalit všechny prachy.“ Barmana a dalšího návštěvníka herny, kterého si vzal jako rukojmí, přitom ohrožoval pistolí. Barman mu tak vydal peníze nejen z hotovosti, kterou měl za barem, ale také ze skříňky v obslužné místnosti. Když lupič dostal svoje peníze, barmana i rukojmí zavřel v šatně a hernu opustil.
4. října 2010 pak stejný muž maskovaný kuklou a kapucí kolem půl páté ráno navštívil opět s plastovou maketou pistole další blanenskou hernu s non-stop provozem. Po vstupu do herny namířil pistoli do obličeje barmanky a se slovy „naval prachy“ po ní požadoval peníze. Pracovnice baru odvětila, že je má v šatně. Šla tedy do šatny, násilníkovi vydala dva číšnické fleky s finanční hotovostí 6 tisíc korun. Lupič ji pak zamkl v šatně a z barového pultu si vzal ještě mobilní telefon.
K odhalení lupiče přispělo výborné ohledání místa činu v obou případech a osobní a místní znalost kriminalistů z Oddělení obecné kriminality Územního odboru Blansko, ale také záznamy z bezpečnostních kamer. Při druhém loupežném přepadení nechal na místě činu také maketu pistole. Vzhledem k tomu, že se jedná o muže, který nepracuje a nezdržuje se na jednom místě, policie po muži vyhlásila celostátní pátrání. Zadržen byl letos 25. října v Hradci Králové. Cestoval tam městskou hromadnou dopravou bez platné jízdenky. Kontroloval jej revizor, a protože muž neměl doklady, přivolal kontrolor na místo policisty. Ti následně zjistili, že jde o hledaného lupiče. Motivem jeho činnosti byly zřejmě finanční problémy. Peníze získané z loupeží totiž využil na nákup jídla a oblečení.
Na Horním můstku vykradli tři auta
Horní můstek * Do tří osobních aut zaparkovaných na parkovišti v blízkosti Horního můstku na Macoše v Moravském krasu na Blanensku se vloupal v pondělí během poledne dosud neznámý pachatel. Nejprve se dostal do zavazadlového prostoru Škody Octavia, odkud si vzal pracovní vestu a dámskou kabelku s peněženkou, penězi a dalšími osobními věcmi. Poté rozbil okénko u dalšího vozu značky Ford Focus, kde vzal ze zadního sedadla notebook a tašku s učebnicemi a další literaturou. Na závěr se ještě dostal do třetího auta značky Ford Galaxy, odkud sice nic nezmizelo, na dveřích však zůstal poškozený zámek. Dámská kabelka a knihy se mu zřejmě nehodily, protože byly nalezeny opodál. Zloděj přesto způsobil škodu za víc jak 27 tisíc korun.
Ženu srazil vlak
Skalicí nad Svitavou * Na železničním přejezdu mezi Skalicí a Doubravicí srazil v sobotu 30. října kolem sedmé hodiny večer motorový vlak dvaačtyřicetiletou ženu. Žena se podle svědků měla pohybovat v blízkosti kolejí, přesto ji projíždějící vlak zachytil. Po střetu žena utrpěla těžké zranění hlavy, s nimž byla převezena do nemocnice. Tam posléze na následky zranění zemřela.
Přišel si pro cigarety
Cetkovice * Do prodejny v obci Cetkovice na Boskovicku se v noci na pondělí 1. listopadu vloupal dosud neznámý pachatel. Nejprve vypáčil dveře, pak z kanceláře vzal cigarety různých značek v hodnotě asi 18 tisíc korun, dál se vypravil k pokladně, kde vzal další cigarety za asi 2 tisíce korun. celkem tak firmě způsobil škodu na poškození dveří a odcizeném zboží za 24 tisíc korun.
Sprejeři řádili
BLANENSKo * Hned na několika místech okresu Blansku se během posledního říjnového víkendu objevily výtvory sprejerů.
První z nich, nápis o velikosti téměř sedm metrů čtverečních nastříkaný černou a stříbrnou barvou, se objevil na omítce bytového domu v Blansku. Majitelům domu tak vznikla škoda za asi 30 tisíc korun.
O moc lépe nedopadl ani majitel dvou nákladních automobilů s návěsy, zaparkovanými v blízkosti obchodního domu Lidl v Blansku. Dosud neznámý sprejer napsal na oba návěsy, ale i na kabinu vozu různé nápisy. Celkem tak poničil plochu téměř 30 metrů čtvrtečních, čímž dopravci a majiteli vozidel vznikla škoda za asi 10 tisíc korun.
Vandalové se nevyhnuli ani dalšímu dopravnímu prostředku. V neděli 31. října v časných ranních hodinách oznámil policistům výpravčí Českých drah, že někdo různými sprejovými barvami nastříkal jeden vagón pantografové soupravy, která stála na nádraží v Letovicích. Škoda byla předběžně odhadnuta na asi 5 tisíc korun.
V autě zemřel člověk
Adamov * K dopravní nehodě s tragickými následky vyjížděli ve středu 27. října kolem sedmé hodiny ranní blanenští policisté do Adamova. V blízkosti nádraží se tam střetlo osobní vozidlo Škoda 120 s terénním autem Jeep Cherokee, pravděpodobně poté, co osobní auto značky Škoda vyjelo částečně do protisměru. Při nehodě na místě zemřel šestasedmdesátiletý řidič ze Škody 120. Další zranění si nehoda nevyžádala. Na vozech vznikla škoda ve výši 130 tisíc, silnice byla po dobu šetření nehody, tedy asi dvě hodiny, neprůjezdná.
Rozřezal v autě čalounění
BLANENSKO * Jen oči pro pláč zůstaly majiteli osobního auta Mitshubishi Outlander, které nechal zaparkované v blízkosti Novohradského tunelu na silnici vedoucí od Blanska směrem k Lipůvce. Během hodiny v podvečer v pondělí 25. října dosud nezjištěný pachatel rozbil přední okénko u auta, dostal se do auta, kde vypáčil srchánku na přístrojové desce, páčením poškodil také přední panel autorádia a větrací mřížky. Na obou předních dveřích a všech sedadlech poté ještě rozřezal čalounění, prorazil mřížku reproduktoru ve dveřích a ukradl z auta dalekohled a další věci. Ani to mu však nestačilo, proto ohnul ještě zpětné zrcátko, ulomil krycí lištu prahu a na střechu auta hodil cihlu, kterou si přinesl s sebou. Na závěr ještě z auta demontoval čtyři hliníková kola a auto zanechal pouze podložené cihlami. Majiteli vozu tak vznikla škoda za 153 tisíc korun.
Nákladní auto neochránil ani plot
Kotvrdovice * Nákladní auto značky Volkswagen LT 35 zmizelo z oploceného areálu jedné z firem v Kotvrdovicích na Blanensku. Společně s ním si zloděj odvezl věci, které byly uloženy v uzamykatelné schránce na přístrojové desce. Byl mezi nimi například digitální fotoaparát, mobilní telefon, autonavigace, doklady a nářadí, které bylo v nákladním prostoru auta. Zloděj se do areálu dostal poté, co odstranil visací zámek na vratech oploceného areálu. Krádeží auta a dalších věcí dosud neznámý zloděj způsobil škodu za asi 247 tisíc korun.
Přišel krást cigarety
Černá Hora * Přes sklepní okénko se dostal do prodejny potravin v obci Černá Hora na Blanensku dosud neznámý pachatel. Z vnitřních prostor si pak odnesl cigarety různých značek a také finanční hotovost ve celkové výši téměř 75 tisíc korun. Kromě toho poškodil kovovou mříž a vchodové dveře. Celkem se tak škoda vyšplhala na téměř 80 tisíc korun.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Vyprázdnil dvě láhve a sedl za volant - ze dne 29.01.2016 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.03.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (2)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 16.07.2014 (2)
Opilý jezdí dál - ze dne 22.05.2014 (2)
Cyklisté se srazili - ze dne 22.05.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 19.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2014 (2)
Smrtelná nehoda: řidič od ní ujel - ze dne 24.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.12.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 23.10.2013 (2)

Všechny články z tohoto čísla (23/2010):

Rubrika: Zpravodajství
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 15. - 21. 11. 2010
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 8. - 14. 11. 2010
Anketa: Nakupujete na lidových trzích v Boskovicích?
Boskovičtí nakupují na zámku
Boskovičtí senioři chodí do školy
Boskovičtí vylepšili chirurgické oddělení
Jihomoravský kraj již na podporu kvalitní veřejné správy získal 201 milionů korun
Jihomoravský kraj ocenil studentské práce s tematikou životního prostředí
Komunální volby jsou u soudu
Kraj chystá dopravní stavby za půldruhé miliardy
Kraj omezí počet míst na středních školách
Kraj proti zpoplatnění dálnice Od Kývalky po Slatinu
Kulturní dům prokoukne
Nehodu u Vanovic řeší na státním zastupitelstvu
Nově ze Svitávky do Zboňku
Novinka v Boskovicích – cvičení v sobotu
Obyvatelé Jihomoravského kraje se ve sběru bílého elektra umístili až na dvanáctém místě
Povolební jednání finišují
Projednávání petice za R43 jako plnohodnotný OBCHVAT Brna Zastupitelstvem JMK
První Hubertské slavnosti přilákaly zástupy
Přezouvání je v plném proudu
Přípravy v lyžařských areálech finišují
Ředitel krajského úřadu rezignoval
Střední školy lákaly studenty
Sulíkovští otevřeli Galerii "S"
Svatý Martin přinesl mladá vína
VÁNOČNÍ STROM V BRNĚ SE ROZSVÍTÍ V PÁTEK 26. LISTOPADU
Vanovičtí vyhnali z ulic opilce
Výročí oslavili pochodem a proslovy
Vystaví vlastní dílka
Vzdělávání pro praxi
Z komínů se začíná kouřit, pozor na požáry
Zámeckou návštěvnost ohrozilo počasí
Zimní provoz na hradě Svojanově
Zimní údržba na silnicích začala

Rubrika: Kultura
Chick Corea & Gary Burton
My Wave pokřtí album, kmotry budou Dark Gamballe
Ochutnají evropské lahůdky
Ochutnávka jazzu a blues je za dveřmi
Pozvánka na křest nové desky kapely Ready Kirken
Sokolovnou se prohnalo Tornádo
VERNISÁŽ VÝSTAVY OBRAZŮ Petra Krákory
Výstava Jan Šerých Galerie města Blanska, 13. 11. – 5. 12. 2010

Rubrika: Sport
Aikido začalo s Malinou
Derby rozhodl velký obrat
Dobrý vstup Blansku nestačil
Liška a Mareček mistry
Minerva nastřílela desítku
Mladá sestava zdolala Novosedly
Ohlédnutí za půlrokem fotbalistek
Rájec i Ráječko vítězně
Reakce byla pozitivní
S Kometou první prohra
Slovákova opět bodovala
Sokolové znovu vítězní
Stolní tenis Zbraslavec
Trenérská rada - doškolení trenérů licence "C"
Ve Žďáře nad Sázavou se hrálo boskovické finále!
Výhra přišla v závěru

Rubrika: Představujeme
Představujeme: Patrik Oujezský a „BODY ROCKERS“

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE
Výběr zajímavých událostí ze „svodky“ MP
Výběr zajímavých událostí ze „svodky“ MP Boskovice říjen / listopad 2010

Rubrika: Napsali nám
Barevná procházka hraběnky Matyldy
Dresy, rozhodčí, míče, to všechno musíme zaplatit
Halloween v MŠ Svitávka
Koupím byt nebo dům kdekoliv, zn. spěchá!
Krize končí: firmy opět investují do firemních večírků
MALOVANÝ ŠPALÍČEK - PANENKA I VOJÁČEK
Podzimní radovánky v MŠ Svitávka
Pochod za kouzelným světýlkem
SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ „DROGU“ VYVRCHOLILA
Testování nejnovějších modelů lyží - speciálně pro Čechy na ledovci Stubai
Z Boskovic až nakonec světa … díl 1.
Život v náručí přírody, život v souznění s přírodou…