Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 20/2010, vloženo dne 30.09.2010

[Stálý odkaz na článek]

Se sprejem k vodojemu
Blansko * Nečitelným nápisem o rozměrech asi 4,4 x 1,7 metru "vyzdobil" dosud neznámý vandal v přesně nezjištěné době od středy 22. září do čtvrtka 23. září budovu vodojemu v Blansku. Poškodil tak fasádu, obklady a luxfery na hlavní stěně vodárenské budovy. Způsobil tak škodu za asi 12 tisíc korun.
Řidička měla v dechu přes 4 promile
Lysice * Bez jakýchkoliv zábran se chovala na silnici ve čtvrtek 23. září v odpoledních hodinách dvačtyřicetiletá řidička osobního auta Škoda Fabia, kterou zastavili policisté v Lysicích na Blanensku. Žena přitom usedla za volant poté, co vypila dva litry bílého vína. Dechová zkouška pak u ní ukázala 4,66 promile alkoholu v dechu. Aby to ale nebylo málo, policisté zjistili, že žena má zablokované řidičské oprávnění a že nesmí usednout za volant až do března roku 2013. Řidička je nyní podezřelá z trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí a Ohrožení pod vlivem návykové látky.
Neuzamknul auto, přišel o peníze
Blansko * Na dvacet minut před osmou hodinou ranní ve čtvrtek 23. září nechal neuzamčené nákladní auto značky Iveco zaparkované v Blansku jeho řidič. Když se k autu vrátil, zjistil, že mu neznámý zloděj ukradl ze sedadla spolujezdce volně položenou peněženku s finanční hotovostí ve výši přesahující 28 tisíc korun. V peněžence byly také doklady a další věci. Celkem se tak škoda vyšplhala na téměř 30 tisíc korun.
Policista se psem dovezli pohár
Boskovice * Významné ocenění si dovezli z mistrovství Moravy ve výcviku psů, které se konalo ve Frýdku-Místku, blanenský policejní psovod praporčík Radek Hofman se svým psem Britem. Absolutní vítězství si odnesli v disciplíně obrany, která v praxi tvoří největší část policejní práce. Celkově pak v rámci Moravy a také Slovenska, skončili na třetím místě. Každý účastník soutěže musel absolvovat tři disciplíny. Porota tak testovala poslušnost psa, jeho schopnost obrany a to, jak zvládá pachové práce. Nyní blanenského psovoda společně s jeho psem Britem čeká účast na mistrovství republiky, které se uskuteční začátkem října.
Policejní pes Brit je ale vynikajícím pomocníkem i v reálné policejní práci. Vyznamenal se například letos v lednu při zadržení pachatele, který se vloupal do chaty v obci Tasovice. Ve tmě, ve sněhu nalezl stopu pachatele a víc jak tři kilometry vedl policisty do míst, kde se zdržoval zloděj. Policisté následně zjistili, že je to známá firma, která má na kontě množství majetkové trestné činnosti a byl za ni v minulosti již i odsouzen.
Vyčerpal naftu z nádrže
Černá Hora * Jen na pár hodin odstavil v pondělí 20. září řidič svoje nákladní auto značky Renault s návěsem na parkoviště v blízkosti státní silnice Brno-Svitavy u Černé Hory. Když se k autu krátce po půlnoci vrátil, zjistil, že neznámý pachatel odčerpal z nádrže návěsu 200 litrů motorové nafty. Při čerpání nafty jí část vylil také na silnici a na trávník, což museli likvidovat přivolané hasiči. Krádeží paliva vznikla škoda za asi 6 tisíc korun.
Ze stavby zmizela střešní okna
Černá Hora * Dvaadvacetitisícovou škodu způsobil dosud neznámý pachatel na stavbě objektu hotelu v Černé Hoře na Blanensku. V přesně nezjištěné době se do pondělí 20. září dostal zřejmě za použití shodného klíče do uzamčeného skladu, kde ukradl dvě plastová střešní okna. Pachatel je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže.
Hodily se mu polštářky i teploměr
Blansko * Do penzionu v Blansku se vydal v pondělí 20. září krást dosud neznámý zloděj. Nejrpve roztrhal polštářky na židlích umístěných před budovou, poté ukradl venkovní teploměr přišroubovaný u vstupních dveří. Pokusil se dostat také do penzionu. Snažil se vyrazit boční dveře penzionu, naštípnul je v blízkosti zámku, ale dovnitř se nakonec nedostal. Přesto způsobil majiteli objektu škodu za víc jak 7 tisíc korun.
Osmnáct mladších 18 let pilo alkohol
BLANENSKO * Šestnáctiletý mladík, který měl v dechu 1,11 promile alkoholu, byl rekordmanem pátečního večera, při němž policisté vyrazili na kontroly dodržování zákazu podávání alkoholických nápojů mladším 18 let. Nebyl ale jediný, kdo byl v noci z pátku 17. září na sobotu 18. září opilý. Policisté celkem u osmnácti mladších osmnácti let zjistili, že jsou pod vlivem alkoholu. Nejmladší byla patnáctiletá dívka, jež nadýchala 0,51 promile. Všichni mladiství pod vlivem alkoholu byli předáni rodičům.
Policisté během akce zkontrolovali deset restaurací, čtyři diskotéky a čtyři herny v Blansku a v Boskovicích. Pokuty v celkové výši 1 500,- Kč dostali také tři dospělí, kteří alkohol mladistvým zakoupili nebo nalili.
Přibývá nehod se zvěří
BLANENSKO * Na blanenských silnicích v těchto dnech přibývá střetů se zvěří, nejčastěji s divokými prasaty. Jedna z nehod se tak stala například v pondělí 13. září ve večerních hodinách, kdy šestačtyřicetileté řidičce Renaultu Laguna na silnici mezi Bořitovem a Rájcí-Jestřebí vběhlo do silnice z bezprostřední blízkosti divoké prase. Při střetu vznikla na vozidle škoda za asi 20 tisíc korun, zvíře bylo předáno místnímu mysliveckému sdružení.
Ve stejný den vběhlo divoké prase do jízdní dráhy také čtyřicetiletému řidiči vozu Toyota v blízkosti Bořitova, který jel opět ve večerních hodinách po státní sinici I/43. Při střetu vznikla škoda na vozidle asi 20 tisíc korun.
O den později zase policisté vyjížděli ke střetu s divokým prasetem na silnici k Újezdu u Boskovic. Kolem tři čtvrtě na šest ráno tam ve směru od Valchova k Boskovicím projížděl jednatřicetiletý řidič s Fordem Tranzit, kterému také do jízdní dráhy vběhlo divoké prase. Při střetu bylo zvíře usmrceno, na autě vznikla škoda za 10 tisíc korun.
Poslední nehoda se stala v pátek 17. září krátce před šestou hodinou ranní v blízkosti obce Lipůvka. Projížděla tudy třiačtyřicetiletá řidička s Fiatem Stillo a opět jí do jízdní dráhy vběhlo divoké prase. To po střetu zahynulo, na autě vznikla škoda za asi 30 tisíc korun.
Policisté v souvislosti s narůstajícím počtem nehod se zvěří nezaviněných řidičem upozorňují lidi usedající za volant zejména v nočních nebo ranních hodinách, aby jezdili opatrně a na komunikacích vedoucích kolem lesů a polí počítali s možností, že se jim do cesty může dostat divoké prase nebo jiné lesní zvíře.
Kradli v chatách
Jedovnice * Do rekreační oblasti v Jedovnicích na Blanensku se vydali krást dosud neznámí zloději. V přesně nezjištěné době do čtvrtka 16. září se nejprve vloupali do právě opravované chaty, ze které si odnesli vrtačku, šest bodových světel a pokosovou pilu. Celkem tak způsobili škodu za téměř 5 tisíc korun. Nebyla to však jediná vykradená chata v této lokalitě. Po vypáčení vstupních vchodových dveří se neznámý zloděj dostal také do další, tentokrát podnikové chaty, kde ze společenské místnosti odcizil LCD televizor a způsobil tak celkově škodu za 14 tisíc korun.
Auto srazilo vozíčkáře
Vanovice * Tragické následky má dopravní nehoda, která se stala ve středu 15. září na silnici v blízkosti Vanovic na Boskovicku. Devatenáctiletý řidič Škody Fabia se po projetí levotočivé zatáčky zalekl proptijedoucího vozidla, které objíždělo muže tlačícího invalidní vozík s dalším zdravotně postiženým mužem. Řidič Škody Fabia strhl řízení vpravo mimo vozovku, sjel do příkopy, kde narazil do stromu. Auto se po nárazu od stromu odrazilo a vyjelo zpátky na silnici, kde narazilo do invalidního vozíku. Ten se převrátil a zdravotně postižený, osmasedmdesátiletý muž z něho vypadl do silniční příkopy, kde se těžce zranil. Na následky vážných zranění v nemocnici zemřel. Na osobním voze vznikla škoda za asi 90 tisíc korun.
Vzhledem k tomu, že policisté neustále šetří jak příčinu dopravní nehody, tak i míru zavinění, vyzývají svědky, kteří se ve středu 15. září kolem půl druhé pohybovali po silnici mezi Kladoruby a Drválovicemi, aby se ozvali na linku 158 nebo na telefon přímo vyšetřovateli dopravní nehody na telefon 974 631 353.
Přišel si pro naftu
Blansko * Na víc jak 7 tisíc korun se vyšplhala škoda, kterou způsobil zatím neznámý zloděj majiteli nákladního auta Mercedes Benz zaparkovaného v Blansku. Zloděj nejprve vypáčil síto proti odcizení pohonných hmot v levé části nádrže a poté odčerpal 250 litrů nafty.
Nádrže z letadla spadly u Drnovic
Drnovice * Dvě tři sta padesátilitrové palivové nádrže spadly ve středu 15. září odpoledne z letadla nedaleko Drnovic na Blanensku. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Jedna nádrž totiž dopadla na pole, druhá k oplocení bývalého areálu Tylexu. Byly už prázdné. Na místo vyjela také vojenská policie, protože podle svědecké výpovědi se jednalo o vojenský letoun.
Pomozte v pátrání
BLANENSKo * Policie České republiky žádá veřejnost o pomoc při pátrání po starším muži z Blanska, kterého jeho příbuzný nenalezl v místě trvalého bydliště v Blansku. Jedná se o Oldřicha SOUČKA, nar. 1925 v BLANSKO, tr. bytem Dvorská 1885/62, Blansko. Pohřešovaný je vysoký asi 165 cm, normální postavy, při chůzi je nahrbený a třese se. Má bílé vlasy na ježka, chodil oholený. Pravděpodobně má na sobě modré rifle, letní bundu, modré barvy s dvěma podélnými bílými pruhy na rukávech. Používá dvě francouzské hole.
Pokud by kdokoliv muže někde viděl, prosíme o okamžitou informaci o této skutečnosti na linku 158.
Policie po muži pátrá za pomoci psovodů, policejních hlídek, hasičů a městské policie. Zatím však bez úspěchu.
Zloděje dopadli za dva dny
Blansko * Pouhé dva dny stačily policistům na to, aby dopadli pachatele, který se vloupal do rodinného domku v Blansku. Dovnitř do domku se zloděj dostal poté, co rozbil sklo ve vchodových dveřích, přes rozbitý otvor pak už dosáhl na klíč a dveře si otevřel. V obývacím pokoji rodinného domku pak odcizil finanční hotovost jak v českých korunách, tak v eurobankovkách - celkem však v hodnotě necelých dvou set tisíc korun. To mu však nestačilo, tak si z domku odnesl ještě zlatý prsten a náušnice. Celkem tak zloděj způsobil škodu za téměř 215 tisíc korun.
Díky precizní práci policie za dva dny od vloupání do rodinného domku mohl policejní komisař zahájit trestní stíhání osmnáctiletého mladíka, který je obviněný z trestného činu Krádeže a Porušování domovní svobody. Šetřením se totiž ukázalo, že do domku se vloupal někdo, kdo to tam dobře znal a stopy tak policisty nakonec přivedly k osmnáctiletému příbuznému majitelů domku.
Našli ukradené vozidlo
Kunštát * Osobní vozidlo značky Renault 19, které odcizil dosud neznámý pachatel asi před dvěma týdny v Kunštátě, vypátrali při dopravně bezpečnostní akci v pondělí 13. září policisté na Blanensku. Vozidlo v hodnotě asi 10 tisíc korun ještě týž den předali jeho majiteli.
Kromě toho policisté na silnicích Blanenska během celého pondělního dne zaměřili pozornost především na hříšníky za volantem, kteří nedodržují pravidla silničního provozu. Mezi nimi byl například jeden řidič pod vlivem alkoholu, v dechu měl 0,46 promile. Celkem policisté odhalili 27 přestupků, 23 vyřešili na místě blokově, další čtyři budou dále řešeny správním orgánem. Na pokutách tak řidiči za jediný den zaplatili 23 tisíc korun.
S fixem na dveře
Blansko * Malířské plátno se zřejmě nechtělo hledat zatím bezejmennému umělci, který se vydat tvořit s fixy po jednom z blanenských sídlišť. Nakonec se spokojil s vchodovými dveřmi na bytovém domě, na nichž vytvořil fixem dva nápisy modré barvy, oba asi půl metru dlouhé a třicet centimetrů vysoké. Bytovému družstvu tak ale způsobil škodu ve výši asi 20 tisíc korun a sám se tak vystavil podezření ze spáchání trestného činu Poškození cizí věci.
Nechala klíč zvenku na okně
Kunštátsko * Zvenku na okně od rodinného domu si nechala klíč důvěřivá starší žena v jedné z obcí na Kunštátsku. Její důvěřivosti však využil dosud neznámý zloděj, který si odjistil vrata vedoucí ze silnice k domku, vzal si z okénka klíč od vchodových dveří a pak už se bez problémů mohl pohybovat po celém domku. Na své si přišel v obývacím pokoji, kde v zásuvce kredence našel peněženku se sedmi tisíci korunami. Peníze si vzal, za sebou zamkl a zase z domku spokojeně odešel. Nyní je však podezřelý ze spáchání trestného činu Krádeže a Porušování domovní svobody.
Děti se učily přecházet silnice
BLANENSKO * Od pondělí 6. září se až do pátku 10. září na Blanensku uskutečnil další ročník celorepublikového preventivního projektu Zebra se za tebe nerozhlédne podporovaný Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra. Jeho cílem je především odbourávat mýtus o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce.
Na Blanensku se akce konala na přibližně devíti vytipovaných přechodech pro chodce v Blansku, Boskovicích, Letovicích, Lysicích a Rájci-Jestřebí. Policisté během akce upozorňovali chodce na dodržování pravidel bezpečného pohybu na pozemních komunikacích. Svou pozornost zaměřili zejména do lokalit v blízkosti školských zařízení, kde dětem a jejich rodičům připomenuli tolik potřebné rady a informace pro zvýšení jejich vlastní bezpečnosti při přecházení vozovky. Děti, které znaly správnou odpověď na to, jak se bezpečně chovat na přechodu pro chodce, dostaly od policistů malý dárek v podobě zápisníčku se zebrou nebo kartičku s radami, jak se chovat při přecházení vozovky.


Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Vyprázdnil dvě láhve a sedl za volant - ze dne 29.01.2016 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.03.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (2)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 16.07.2014 (2)
Opilý jezdí dál - ze dne 22.05.2014 (2)
Cyklisté se srazili - ze dne 22.05.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 19.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2014 (2)
Smrtelná nehoda: řidič od ní ujel - ze dne 24.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.12.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 23.10.2013 (2)

Všechny články z tohoto čísla (20/2010):

Rubrika: Zpravodajství
Aikido mělo tábor i nábor
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 20. - 26. 9. 2010
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 27. - 3. 10. 2010
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 4. - 10. 10. 2010
Bílá pastelka pomáhá
Borovští mají pitnou vodu na dosah
Celoživotní vzdělávání dorazilo na Blanensko
Ceny za design – Cena prof. Jindřicha Halabaly 2010
Datové schránky po roce provozu
Den otevřených dveří
Evropská akce o drogách: celoevropský projekt pokračuje již 2. rok
EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2010
Fotbalisté představí svou práci
Hasiči dostanou více peněz
Hejtman navštívil hasičské závody v Hnanicích
Hejtman ocenil hasiče, pomáhající při jarních povodních
Holomková: Pojďte do toho se mnou!
Chystají vinařské radovánky
Informace pro členy a příznivce
Knihovny odpustí čtenářům pokuty
Knihovny odpustí čtenářům pokuty
KOULENÍ KOLA Z LEDNICE DO BRNA
Křest knihy Vyhněme se rakovině
Kulturní dům v novém
Kunštátský jarmark přilákal tisíce lidí
Letadlové nádrže spadly u Drnovic
Letovičtí rozdali granty
NA KONFERENCI V BRNĚ SE BUDE DISKUTOVAT O BUDOUCNOSTI PROGRAMU ZELENÁ ÚSPORÁM A NOVÝ PANEL
Na náměstí hasiči, záchranáři a policie
Nabízí ochutnávky a skvělé ceny
Nejhezčí náves je v Kunštátě
Nemocnice má nové vedení
Odvolali ředitelku školy
Oslava Dne seniorů
Pálenice nemají z čeho pálit
Pokus o světový rekord byl odstartován českým rekordem
Pořídili sněžnou frézu
Pozvánka na Den otevřených dveří v Arboretu Křtiny
PŘÁNÍ, BLAHOPŘÁNÍ, OBÁLKY tvořivá dílna pro malé i velké k výstavě Papírový svět
Předvolební servis - komunální Volby 2010 Doubravice nad Svitavou
Předvolební servis - komunální Volby 2010 Lysice
Předvolební servis - komunální Volby 2010 Velké Opatovice
Přibudou další rozhledny
Rozhlas v novém
Rybářské Závody – Olešnice
Se zajícem na kolech kolem Boskovic
Senioři sportovali
Soutěž s rozhlasovými „toulkami“
Společnost ČKD Blansko podepsala kontrakty v celkové hodnotě 253 mil. Kč
Sportovci mají smělé plány
Svatováclavské hody v Rouchovanech v krojích
Svatováclavský pšeničný speciál – jedinečná třináctka z Černé Hory
Tradiční řemesla a jídla na Svojanově
Traverz nezkazilo ani počasí
Trofej UEFA Champions League do Brna
Tvořivá dílna pro malé i velké k výstavě Papírový svět
Tvořivá dílna pro malé i velké k výstavě Papírový svět
Upozornění pro návštěvníky hrnčířského jarmarku
V dopravě je stále co zlepšovat
Zahájili provoz víceúčelového hřiště
Zámek provoněly jiřinky
Zásadní je podpora zaměstnanosti a rozvoj nemocnice
Zastupitelé schválili udělení krajských cen
Zastupitelé žádají vládu o zachování příspěvku regionálním operačním programům
Zavedou novinku v třídění odpadů
Život v náručí přírody, život v souznění s přírodou…

Rubrika: Kultura
Benefiční koncert pomůže pacientům léčebny dlouhodobě nemocných Nemocnice Milosrdných bratří Brno
Dívčí válka podruhé
Hvězdné nebe v Křetíně
Koncertní sezóna začala
MOON TRIBE FEST II_festival alternativních orientálních tanečních stylů v Brně je za dveřmi
Nazareth v Pavilonu P - show jako Brno!
Novinky z MZM - Památníku Leoše Janáčka
Oslaví výročí anesteziologie
Podzimní koncerty Evy Henychové na Moravě
POJĎME NA MARTINŮ Opery I.
Pozvánka na výstavu
Program Husích slavností v Boskovicích
Přenosy z Metropolitní opery jsou zpět
Utrechtská oranžáda – Komiks z okruhu De Inktpot
Vernisáž výstavy Jiří Černický
VIDEOTIME 7 / TEREZA SOCHOROVÁ, ANDREI SHULHA
Zámecký skleník ovládnou husy
Zazpívají pro Betany
ZUZANA IŠTVANOVÁ & PETR KUNČÍK / Sci-fi

Rubrika: Sport
Basketbalisté přišli o Lukáše
Boskovice hrály, Rájec dávala branky
Boskovice si otevřely střelnici
Brněnský Běžecký Pohár 2010-2011 - se nekoná_město Brno nás bohužel nepodpořilo
Fotbalistům se dařilo střídavě
Hokejisté zahájili přípravu
Kárného show zničila Blansko
Kolová se vrací
Letovice znovu vsadí na zkušenost
Mareček triumfoval
Na medaile nedosáhli
Na Slovensku porucha
Náhradní termín fyzických prověrek rozhodčích OFS Blansko
Nařízení STK - dohrávky
Nominace hráčů 1998 a 1999 - O putovní pohár předsedy JmKFS
Obsazení rozhodčích OFS Blansko - 9. kolo
Rataj vicemistrem Evropy
Svitávka ztrácí pozice
Šprtec Boskovice aktuálně
Šprtec doma nevyhrál
Talenti hráli za Brno
Tesař vítězství nepřeceňuje
Třebová odjela s debaklem
Výhru zařídil první poločas
Výsledky 8. kola fotbalových soutěží OFS Blansko
Výsledky 9. kola fotbalových soutěží OFS Blansko
Výsledky vloženého 1. kola fotbalových soutěží OFS Blansko
Vzpěrači na Slovensku
Změny v obsazení rozhodčích - 9. kolo

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
„Draku,draku,vyleť výš.“
Boskovická Radniční věž s vyhlídkou
Členové ČZS Boskovice v Krakově
Den pro děti se v nemocnici vydařil
Vstupenky na Skotsko nově na terminálech Sazky po celé České republice