Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 22/2009, vloženo dne 29.10.2009

[Stálý odkaz na článek]

Kontrolovali v obcích i na tahu Brno-Svitavy
BLANENSKO * Téměř každý čtvrtý řidič se dopustil přestupku. I tak se dá vyhodnotit dopravně bezpečnostní akce, během níž po celý čtvrtek 22. října policisté na Blanensku kontrolovali dodržování předpisů na silnicích okresu. Z dvou set desíti zkontrolovaných řidičů totiž policisté u devětačtyřiceti odhalili nějaký přestupek. Nejčastěji se jednalo o překročení povolené rychlosti, a to především v obcích. Rychleji než se má, jelo šestadvacet řidičů, další čtyři řidiči nepoužili při jízdě bezpečnostní pásy, u několika vozidel zase nevyhovoval technický stav. Jeden řidič vyjel na silnici pod vlivem alkoholu, dechová zkouška u něj ukázala 0,31 promile alkoholu v dechu. Celkem tak policisté udělili pokuty za víc jak 50 tisíc korun, tři přestupky budou dále řešit správní orgány.
Posprejoval nákladní auto
Adamov * Ani plot kolem parkovací plochy neodradil dosud neznámého vandala od sprejování. V přesně nezjištěné době v Adamově přelezl plot, dostal se do areálu, kde bylo zaparkované nákladní auto značky Iveco. Červenou, bílou, zelenou a šedou barvou zde vytvořil nápis, který připomíná písmena KNK. Majiteli vozidla vznikla škoda 30 tisíc korun.
Opilý jezdil po Blansku
Blansko * Podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je v současnosti sedmatřicetiletý řidič, kterého zastavila ve středu 21. října kolem desáté hodiny večer policejní hlídka. Dechová zkouška u něj prokázala, že před jízdou popil větší množství alkoholu. V dechu měl 3,8 promile alkoholu. Neměl u sebe ani potřebné doklady. Policisté mu tedy zakázali další jízdu a případ dále šetří.
Ulomil závoru a ujel
Spešov * Dopravní nehodu zatím neznámého řidiče šetří dopravní policisté z Blanska. Někdo kolem šesté hodiny ranní ve středu 21. října narazil s nezjištěným vozidlem do závory na železničním přejezdu ve Spešově. Část závory se po nárazu ulomila. Řidič z místa ujel, aniž by nehodu ohlásil policii. Naštěstí nedošlo k výpadku zabezpečení železničního přejezdu. Škoda na zařízení byla předběžně odhadnuta na 5 tisíc korun.
Pohřešovanou ženu policisté našli
Boskovice * Pětapadesát policistů jak z Blanenska, tak z krajské speciální pořádkové jednotky včetně psovodů pátralo v úterý 20. října ve večerních hodinách po šestašedesátileté ženě z Boskovic. Pohřešování oznámil její syn na policii s tím, že matka trpí dezorientací a výpadky paměti. Při pročesávání lesního porostu v blízkosti Boskovic byla asi půl hodiny před půlnocí pohřešovaná nalezena bez viditelného zranění, avšak podchlazená a dezorientovaná. Policisté ženu předali přivolaným lékařům.
Výrobce pervitinu skončil v rukou policie
BLANENSKO * Komisař služby kriminální policie a vyšetřování v těchto dnech zahájil trestní stíhání devětadvacetletého muže, který v přesně nezjištěné době na několika místech na Blanensku vyráběl drogy. Z volně dostupných léků a volně dostupných chemikálií podle zjištění policistů vyráběl pervitin. Policisté u něj zajistili také varnu. Muž, který už v minulosti měl problémy se zákonem, je podezřelý ze spáchání trestného činu výroby, držení a prodeje psychotropních látek.
Naletěla v dražbě po síti
BLANENSKO * Inzerát na luxusní koženou sedací soupravu na jednom z portálů internetových dražeb zaujal 2. června letošního roku ženu z Blanenska. Dražbu na sedačku vyhrála, proto poukázala na bankovní účet přes třicet tisíc korun s tím, že do šesti dnů jí bude kožený nábytek doručen. Do současnosti však nemá ani sedací soupravu, ani peníze. Případem se proto už začali zabývat blanenští policisté.
Při nehodě byli zraněni čtyři lidé
Valchov * V pravotočivé zatáčce ve Valchově dostal v neděli 18. října krátce po čtvrt na osm večer na mokré vozovce smyk čtyřipadesátiletý řidič Opelu Corsa. Vyjel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucí Škodou Favorit. Při střetu byl zraněn řidič a dva spolucestující z osobního vozu značky Opel Corsa a také řidička Škody Favorit. Všechna zranění byla pouze lehká. Na vozidle Opel vznikla škoda asi 50 tisíc korun, na vozidle Škoda dalších 20 tisíc korun. Dechová zkouška u řidičů neprokázala, že by před jízdou nebo během jízdy požili alkoholické nápoje.
Chlapec vběhl pod auto
Boskovice * Z bezprostřední blízkosti vstoupil v pátek 16. října krátce před druhou hodinou odpolední do jízdní dráhy auta v Boskovicích v ulici Sokolské jedenáctiletý chlapec. Třiačtyřicetiletý řidič osobního auta Opel Astra tak již nedokázal střetu zabránit. Při nehodě byl chlapec lehce zraněn a převezen do nemocnice. Alkohol u řidiče osobního auta nebyl zjištěn.
Z auta ukradli peníze
Rudice * Zaparkovat osobní auto Škoda Felicia u hřbitova v Rudici na Blanensku se majiteli nevyplatilo. V pátek 16. října se totiž do auta vloupal dosud neznámý pachatel tak, že vyhnul násilím levé přední dveře. Z vozidla si odnels finanční hotovost ve výši 18 tisíc korun a další věci a doklady. Majiteli auta tak způsobil celkovou škodu asi 25 tisíc korun.
Vyjela mimo silnici
Adamov * Srnčí zvěře na silnici se lekla v noci na čtvrtek 15. října osmnáctiletá řidička Nissanu Almera, které jela od Josefova směrem k Adamovu. V zatáčce strhla řízení, vyjela vlevo mimo vozovku, kde narazila do betonových sloupků. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, na voze a sloupcích vznikla celková škoda asi 21 tisíc korun.
Řidič vypil 2,5 litru piva a rum k tomu
Letovice * Z trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý čtyřiačtyřicetiletý muž, který v úterý 13. října těsně před půlnocí usedl v Letovicích za volant svého vozu značky Opel. Při kontrole jej totiž zastavili strážníci městské policie, na pomoc si poté přivolali ještě hlídku Policie České republiky. Ta při dechové zkoušce u řidiče nevěřila vlastním očím. Řidič měl v dechu 4,55 promile alkoholu. Přiznal, že vypil před jízdou 2,5 litru piva a ještě 1 dcl rumu. Policisté mu zajázali další jízdu, zadrželi řidičský průkaz a dál je ve věci vedeno zkrácené přípravné řízení.
Přepadli jej u nádraží
Rájec-Jestřebí * Se zraněním nosu a beder skončil v úterý 12. října večer v nemocnici jednačtyřicetiletý muž z Blanenska poté, co jej v Rájci-Jestřebí za budovou Českých drah měli napadnout dva mladíci ve věku mezi 25 – 27 lety. Ti k němu měli přistoupit zezadu s výzvou, aby jim dal peníze. Poté se snažili vzít mu ledvinku s osobními doklady a asi 150,- Kč. Muž se však bránil, ledvinku držel pevně v rukou, proto jej mladíci měli několikrát kopnout do pravého boku. Pak z místa zmizeli. Nyní jsou podezřelí ze spáchání trestného činu loupeže.
Policisté proto žádají lidi, kteří se pohybovali v okolí budovy Českých drah v Rájci-Jestřebí 12. října v době od 20:50 do 21:30, aby pomohli s vyšetřováním případu. Svědci se mohou přihlásit buď na telefonní lince 158 nebo mailem na adresu orbkskpv@mvcr.cz.


Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Vyprázdnil dvě láhve a sedl za volant - ze dne 29.01.2016 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.03.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (2)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 16.07.2014 (2)
Opilý jezdí dál - ze dne 22.05.2014 (2)
Cyklisté se srazili - ze dne 22.05.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 19.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2014 (2)
Smrtelná nehoda: řidič od ní ujel - ze dne 24.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.12.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 23.10.2013 (2)

Všechny články z tohoto čísla (22/2009):

Rubrika: Zpravodajství
Adéla a Ashley Tejko bodovaly na světové výstavě v tanci se psem
Aktuální provozní doba lázní Boskovice od 02. 11. do 08. 11. 2009
Aktuální provozní doba lázní Boskovice od 26. 10. do 01. 11. 2009
Aktuální zubní pohotovost - LISTOPAD 2009
Anketa : Jaký zdroj vytápění používáte?
Dobrá zpráva: Za topení letos ušetříme!
DOPIS ADRESOVANÝ PŘEDSEDOVI VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY - KAUZA "SPOTŘEBNÍ DAŇ PRO MALÉ PIVOVARY"
Hraběnka Nostitzová představila kalendář : Pes - přítel člověka
Krytý bazén nezavřou
Lesnou přijede podpořit 1. náměstek ministra kultury ČR
Makrobiotické vaření
Martinské hody jsou už tradicí
Moštování ovoce v listopadu 2009
MZLU v Brně se zapojí do festivalu - Týden vědy a techniky
Na prevenci drog přispějí stejně jako loni
Na ulici bez chodníku jde o život
Navštívili Evropský parlament
Od smrti Františka Halase uplynulo již 60 let
Ochutnávat můžete každý pátek
Okrouhlecké eso
Pivovar Černá Hora dále expanduje
Promítání v letních kinech je na ústupu
Před kamerou málem přišli o život
Přípravy na dušičky vrcholí
Radní vypracovali plán zimní údržby v Boskovicích
Řediteli pivovaru se nelíbí zvýšení daně
Soutěž o nejkrásnější balkon a zahrádku v Okrouhlé
Trenérská rada při OFS Blansko upozorňuje držitele trenérské licence C
V Boskovicích uctili památku Otakara Kubína
V lázních se dá chodit po vodě
V Lysicích mají další dětské hřiště
Výlov rybníka Olšovce si pohlídal vodník Brekeke

Rubrika: Kultura
Brněnské Semilasso o víkendu žilo přehlídkou rockových legend
Kunštátští ochotníci zaujali v Boskovicích
Moravská galerie v Brně vás zve na zahájení výstavy O barvě
Muzeum Boskovicka připravilo dvě mimořádné výstavy
OSLAVME ŘÁD RÁMEM DANÝ
Premiéra Zoufalců za účasti tvůrců
Před sto lety se narodil malíř Alois Hejl
Výtvarné dílny s vánoční tematikou či vánoční koncerty

Rubrika: Sport
Basketbalisté na vítězné vlně
Boskováci se v Mostě neztratili
Crossracing cup bilancoval
Florbalistům se opět nedařilo
Hokejisté inkasovali pět branek
Hokejový koncert vyhrála Minerva
Obsazení rozhodčích - odložená utkání + výměny
Obsazení rozhodčích OFS Blansko - 13. kolo
Obsazení rozhodčích OFS Blansko - 14. kolo
Okresní volejbalisté bez výhry
SNOWBITCH a HC Plzeň 1929 uvádí: Snow & Ice 2009
Svitávka republikovými mistry
Šprtec na mezinárodní scéně
TJ Minerva opět úspěšná
V poslední chvíli přišli o výhru
Výborný úvod na výhru nestačil
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko - 1. 11. 2009
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko - 25. 10. 2009
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko - 28. 10. 2009
Vzpěrači uspěli na mistrovství

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
CESTUJEME NAŠIM KRAJEM
Drakiáda 2009
Kdo to byl John Faber
Na Floru Olomouc přijela pouť
Spolupráce s vídeňskými školami
Suchý opět přivítalo nové občánky
Třebětínské Království – Potočáci
Výtvarníci v Křetíně pro dobrou věc