Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 19/2009, vloženo dne 14.09.2009

[Stálý odkaz na článek]

Motocyklista se těžce zranil
Rozseč nad Kunštátem * Čtyřiatřicetiletý řidič motocyklu Aprilia havaroval ve středu 9. září kolem sedmé hodiny večerní nedaleko Rozseče nad Kunštátem. Po projetí mírné pravotočivé zatáčky začal na přímém úseku intenzivně brzdit, dostal smyk a skončil v silničním příkopu. Při nehodě byl těžce zraněn, na motocyklu vznikla škoda asi devadesát tisíc korun. Dechová zkouška u něj neodhalila, že by před jízdou nebo během jízdy požil alkohol.
Představili policejní minibike
BLANENSKO * Blanenští policisté ve středu 9. září poprvé veřejnosti představili unikátní minibike v novém barevném provedení Policie České republiky. Stalo se tak na prezentační akci Když voláte o pomoc aneb Co vše pro Vás mohou udělat složky IZS v Boskovicích. Minibike pro prezentační akci Policie ČR v Blansku vyrobila blanenská firma Blata a policistům jej zapůjčila právě pro různé prezentační akce, nikoliv tedy k výkonu služby.
Jak "vyběhnout" se zloději
Suchý * Jak si zajistit rekreační objekty na zimu tak, aby nepřítomnost majitelů nevyužili zloději, jak se bránit případným požárům nebo jak zvolit vhodné pojištění příležitostně využívaných objektů - to vše se dozvědí zájemci na besedě připravené policisty na sobotu 12. září. Lidem v Hospůdce v Hrabců v obci Suchý na Boskovicku budou radit specialista ze Skupiny technické ochrany Policie ČR, profesionální hasič a na místě budou také pracovníci České pojišťovny. Policisté tak chtějí zabránit tomu, aby přes zimu nepřibývalo případů vykradených rekreačních objektů.
Na dopravu dohlížel i vrtulník
BLANENSKO * Cizince, na kterého byl vydán mezinárodní zatykač, zadrželi v pondělí 7. září při dopravně bezpečnostní akci policisté z Blanenska. Muž, který ve své domovině páchal trestnou činnost, se v tuzemsku pravděpodobně ukrýval. Odhalila jej až silniční kontrola. Té se policisté z blanenského územního odboru věnovali po celé pondělí. Pomáhal jim také vrtulník. Při kontrolách policisté zjistili celkem pětadvacet přestupků a uložili blokové pokuty v celkové výši přes třicet čtyři tisíc korun. Ve čtyřech případech zejména díky dohledu vrtulníku ze vzduchu policisté zadrželi řidiče, kteří nerespektovali na státní silnici I/43 Brno-Svitavy zákaz předjíždění, v deseti případech pak pokutovali ty, kteří nedodrželi předepsanou rychlost. Jeden motocyklista vyjel na silnici bez přidělené registrační značky a byla mu uložena kauce ve výši pět tisíc korun.
Nedal přednost v jízdě
Petrovice * Po vedlejší silnici přijížděl v pondělí 7. září před sedmou hodinou ranní ve směru od Holešína k Petrovicím třiasedmdesátiletý řidič osobního vozu Fiat. Na křižovatce nedaleko Rájce-Jestřebí však nedal přednost řidiči Alfy Romeo, který v té době jel po hlavní silnici. Při střetu byl řidič auta jedoucího po hlavní silnici lehce zraněn. Na vozech vznikla škoda asi sedmdesát tisíc korun.
Kontrolovali, zda nepijí mladší 18 let
Boskovice * Dva známé boskovické diskokluby kontrolovali v noci na sobotu 5. září policisté společně se strážníky boskovické městské policie. Zaměřili se především na to, zda v těchto zařízeních nepodávají alkohol mladším 18 let. Kontrolováno bylo celkem patnáct mladistvých, ve dvou případech dechová zkouška odhalila v dechu 0,58 a 1,14 promile alkoholu. Oba mladiství byli předáni rodičům.
Stačila chvilka nepozornosti
Jedovnice * Chvilka nepozornosti stačila k tomu, aby se v neděli 6. září středně těžce zranil třicetiletý cyklista. Kolem půl páté odpoledne projížděl Jedovnicemi, nevěnoval se plně řízení a narazil se svým kolem do zaparkované Škody Superb. Kromě zranění při havárii vznikla škoda kolem šedesáti pěti tisíc korun.
Alkohol ovládl silnice
Újezd u Boskovic * Letovice * Lažany * Pod vlivem alkoholu i drog jezdili o tomto víkendu opět neukáznění řidiči na Blanensku. Alkohol byl příčinou také jedné havárie, k níž došlo v sobotu 5. září odpoledne v Újezdu u Boskovic. Devětatřicetiletá řidička Škody Forman tam narazila do zábradlí a lehce se přitom zranila. Dechová zkouška u ní ukázala 2,29 promile alkoholu v dechu. Při havárii způsobila škodu za třicet pět tisíc korun.
1,32 promile alkoholu v dechu měl také pětatřicetiletý řidič Škody Felicie, kterého policisté kontrolovali během víkendu v Letovicích.
U dalšího muže za volantem, kterému bylo pětadvacet let a řídil vůz Audi 80 v obci Lažany, zase policisté při kontrole zjistili, že požil návykovou látku - pervitin.
Všechny tyto případy dál policie vyšetřuje.
Zloději kol jsou odhaleni
Adamov * Policisté už znají jména dvou mužů, kteří v Adamově kradli z kočárkáren a dalších prostor bytových domů jízdní kola. Ukradli tak několik jízdních kol v celkové hodnotě přesahující deset tisíc korun. Jedno z ukradených kol se jim pak podařilo dál prodat, další ne, tak jej vrátili na původní místo. Třetí kolo nechali odstavené na odlehlém místě. Pachatelé ve věku dvaadvaceti a devatenácti let jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže.
Zloděj kradl v chatách
Lysice * Na tři pozemky obklopující rekreační chaty v Lysicích na Blanensku se v přesně nezjištěné době od konce srpna do středy 2. září vloupal dosud neznámý pachatel. Z první zahrady, na niž se dostal po odlomení oka petlice visacího zámku, ukradl kanystr s benzínem. U další chaty se dostal i do obytných prostor, kde odcizil starožitné porcelánové kořenky, starožitnou žehličku, zahradnické nůžky a nože, dětský pokojíček pro panenky, holící strojek, další kanystr s benzínem a potraviny. Na posledním pozemku ze zahradní chatky ukradl ještě láhev slivovice. Majitelům objektů tak vznikla škoda za téměř deset tisíc korun.
1. září: dohled na přechodech i v parcích
BLANENSKO * Plné ruce práce měli v první den nového školního roku policisté na Blanensku. Doslova celý den byli na nohou ve všech částech okresu. V ranních hodinách se zaměřili na bezpečné přecházení dětí a chodců v blízkosti mateřských, základních a středních škol. Při preventivní akci Zebra se za tebe nerozhlédne učili děti, jak správně přecházet. Upozorňovali je na to, že nemohou vběhnout do silnice, aniž by se rozhlédli, i když je tam přechod pro chodce. Děti zároveň od nich dostávaly omalovánky s radami jak se chovat při přecházení silnice a další drobné dárky jako tužky, pravítka, obrázky nebo reflexní pásky.
Poté policejní hlídky vyrazily na autobusová a vlaková nádraží, do parků a na další místa v obcích a ve městech, kde zjišťovaly, zda starší děti a mladiství neoslavují školní rok alkoholem nebo nezkoušejí kouřit. Při této pořádkové akci policisté zkontrolovali dvaadvacet mladistvých, dva z nich požili alkoholický nápoj, čtyři byli přistiženi při kouření. O tomto jejich chování policisté vyrozumí jejich rodiče i OSPOD.
Po zbytek dne pak policisté obrátili svoji pozornost především na frekventované silnice okresu a na provoz ve městech, zda tam řidiči dodržují předepsané rychlosti a další pravidla silničního provozu. Opak byl bohužel pravdou. Policisté zjistili čtyřicet čtyři přestupků, uložili pokuty v celkové výši čtyřicet tři tisíc korun. Byl zadržen jeden řidič pod vlivem alkoholu, v dechu u něj bylo zjištěno 0,83 promile. Jeden řidič pak sedl za volant dokonce pod vlivem drog (amfetaminu). Několik řidičů také nepoužilo při jízdě bezpečnostní pásy, jeden neměl dítě v sedačce, další za jízdy telefonoval a jeden motocyklista měl zakrytou registrační značku. Nejčastějším přestupkem ale bylo nedodržení předepsané rychlosti.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Vyprázdnil dvě láhve a sedl za volant - ze dne 29.01.2016 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.03.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (2)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 16.07.2014 (2)
Opilý jezdí dál - ze dne 22.05.2014 (2)
Cyklisté se srazili - ze dne 22.05.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 19.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2014 (2)
Smrtelná nehoda: řidič od ní ujel - ze dne 24.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.12.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 23.10.2013 (2)

Všechny články z tohoto čísla (19/2009):

Rubrika: Zpravodajství
Aktuální provozní doba lázní Boskovice od 14. 9. do 20. 9. 2009
Aktuální provozní doba lázní Boskovice od 7. 9. do 13. 9. 2009
Areál zimního stadionu obsadila Policie České republiky
BROLN: Koncert k narozeninám
Celostátní setkání učňovské mládeže bude v Brně
Dar obci postižené povodní
Dětský pěvecký sbor SLAVÍČCI hledá nové zpěváky
Dny evropského dědictví oslavilo víc jak dvacet památek na Blanensku
Do Kunštátu se sjedou hrnčíři ze všech koutů republiky
Dokončen tříkilometrový průtah Bučovicemi
GAZ klub si dal sraz v Boskovicích
Hasiči z Horního Poříčí si donesli prvenství
Historický skleník ve Svitávce opět zazáří
Historie ochotnického divadla v Letovicích ožila v knižní publikaci
Charitativní koncert k Národnímu dni epilepsie
Chcete ušetřit?
Jiřinková výstava potěšila milovníky květin
Jízdou historickým vlakem oslavili významná výročí
Každý den čerstvé květiny - to je nabídka nové prodejny
Koláč pro domácí hospicovou péči
Mateřské školky: Silné ročníky jsou tady
Město se dohodlo na výkupu a převodu pozemků s rodinou Mensdorff-Pouilly
Město získalo dotaci na projekt Bezbariérové Boskovice
Nová křižovatka u 4. brány brněnského výstaviště bude uvedena do provozu
Nová ulice - návrh názvu Na Výsluní
Občané se vyjádří k zeleni
Osmý ročník expedice Franty Úsobrňáka se opět vydařil
Památník Leoše Janáčka britská velvyslankyně v ČR J.E. Sian Mac Leod
Počasí letos nepřálo včelařům
Policisté a hasiči radili chatařům jak na zloděje a požáry
Pozvánka na víkend do Sloupu v Moravském krasu
Půl milionu návštěvníků
Půl milionu návštěvníků
Rozšíření ceníku pronájmu Zámeckého skleníku
Řešení Boskovického mokřadu
Skalice a Jabloňany: bojují o získanou dotaci
Svitávka: Výstavba kanalizace je na startovní čáře
Školáky letos přivítaly nové učebny a plastová okna
Školní rok začal v Olešnici slavnostně
TJ Rytmus s nabídkou trendových cvičebních hodin
Unikátní projekt v Brně přivítá přední odborníky i ministra
V Isarnu se barbarsky hodovalo
V listopadu se rozhodne o osudu velkoopatovické uměleckoprůmyslové škole
Veřejná služba se osvědčila
Veřejnost nakoukla do Dolního zámku v Kunštátu
Zámek v Letovicích se stal vyhledávaným výletním místem

Rubrika: Kultura
Josef Nedoma představuje své asambláže a dřevěné plastiky
Kouzelné hemžení se vydařilo
O festival Iberica byl zájem
Ohlédnutí za boskovickým kulturním létem
Romantiku lysického zámku umocnila noc plná tajemství
Vysočina v obrazech zdobí letovickou galerii
Výstava obrazů STANISLAVA HAVLÍKA - „Příběhy květin“

Rubrika: Sport
Aktiv oddílů stolního tenisu
Basketbalisté v plné přípravě
Derby skončilo bez branek
Forman naděloval
In-line hokej v rozkvětu
Klíč doma triumfoval
Kvasar cup u konce
Nasazení rozhodčích OFS Blansko 6. kolo
Nasazení rozhodčích OFS Blansko 7. kolo
NOHEJBAL NA SUCHÁČI
Rájec jako vyměněná
Sokolové v poháru
Svitávka doma pokořena
Šprtec Boskovice
Tři novinky ze sportu
Tři zásahy během pěti minut
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 5. kolo, 6. 9. 2009
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 6. kolo, 13. 9. 2009
Ženy mají čtyři body

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
Komplexní vyřízení dotace „Zelená úsporám“ u společnosti SULKOM
Odborníci vymýšlejí, jak řešit spory bez soudů
Prázdninová spolupráce Služeb Boskovice se Sulkomem
Střípky ze svodky MP
Svěcení kapliček v Brťově a Korbelové Lhotě