Policie INFORMUJE

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 12/2008, vloženo dne 24.03.2008

[Stálý odkaz na článek]

Neznámý pachatel se vloupal 17. března do vozidla zaparkovaného v obci Březina. Z auta ukradl různé druhy čokolád, čaje, kávy a cukrovinky. Navíc nepohrdl ani několika půllitry nealkoholických nápojů určených do automatů. Majiteli milovník sladkostí způsobil škodu za 6,5 tisíce.

Důvěřivost se nevyplácí. Přesvědčil se o tom osmdesátiletý muž ze Sulíkova, který do svého domu pustil 17. března neznámého muže vydávajícího se za zaměstnance ČEZ Blansko. Tento podvodník nejprve vylákal finanční hotovost 2 tisíce korun jako nedoplatek za elektrickou energii, a poté majitele vylákal na chodbu domu. Zde ho požádal, ať vypíná a zapíná jističe, neboť potřebuje zkontrolovat elektrické spotřebiče. Zatímco důvěřivý muž plnil toto přání, podvodník mezitím ukradl finanční hotovost přes 8 tisíc korun. Policie v souvislosti s tímto případem varuje především starší občany, aby nepouštěli cizí lidi do svého domu či byt. A pokud už dojde k nejhoršímu, aby neprodleně volali policii na čísle 158, které je zdarma.

Dechovou zkoušku odmítl 16. března devětadvacetiletý řidič Peugeotu, kterého policisté zastavili v Lysicích. I když jevil známky podnapilosti, do dechového přístroje nechtěl foukat. A následně odmítl i odběr krve nebo moči ke stanovení hladiny alkoholu. Za takové jednání hrozí nezodpovědnému řidiči finanční postih ve výši až několika desítek tisíc korun, a také zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvou let.
Teplé jarní počasí vystřídala z úterý na středu zima, což pocítilo i několik řidičů. Sníh a namrzlá vozovka je totiž hodně překvapily. Policisté tak museli vyjet k šesti dopravním nehodám, které se ale naštěstí obešly bez zranění. Hned ráno kolem šesté hodiny havaroval šestapadesátiletý řidič Škody Fabia u Letovic, když na silnici I/43 musel přibrzdit kvůli koloně vozidel. Na namrzlé vozovce ovšem dostal smyk, po němž vyjel mimo silnici, kde narazil do svahu. Následně se vozidlo převrátilo na střechu. Dechová zkouška byla negativní, škoda činila 80 tisíc.
Na stejné silnici, ovšem v katastru Černé Hory, jel příliš rychle dvaatřicetiletý řidič Fordu Transit. Který nestihl dobrzdit za nákladním automobilem DAF. Při nárazu vznikla škoda ve výši 41 tisíc.
Rychlejší jízdu po namrzlé vozovce zvolil také sedmadvacetiletý řidič Škody Octavia, jenž v klesání na cestě z Kunštátu do Olešnice při prudším zabrzdění dostal smyk a následně vyjel mimo vozovku. Zde se auto převrátilo ze svahu na pravý bok a následně na střechu. Škoda se vyšplhala až na 150 tisíc.
Do protisměru se dostal na namrzlé vozovce čtyřicetiletý řidič Audi v Olešnici, který projížděl pravotočivou zatáčku. Stalo se tak v době, kdy zde projížděl vůz Renault Laguna. Při srážce vznikla škoda za 25 tisíc.

Naboural tři vozidla a ujel. Tak si počínal 21. března krátce po půlnoci čtyřicetiletý řidič Audi A4 v Blansku. Při jízdě po přímém úseku vozovky, v klesání, zachytil přední částí auta o Fiat Tipo. Poté pokračoval v jízdě a při projíždění pravotočivé zatáčky vyjel k levému okraji, kde narazil do Škody Forman. Navíc nárazem vůz odhodil na Ford Transit. Viník nelenil a okamžitě ujel. Naštěstí byl rychle ve spolupráci s blanenskou městskou policií vypátrán v katastru obce Olešná. Důvod jeho destrukční jízdy? Alkohol v krvi, nadýchal totiž 1,69 promile. Za ohrožení pod vlivem návykové látky může jít až na dva roky za mříže.
Dalšího podnapilého hazardéra odhalila policejní hlídka půldruhé hodiny po půlnoci na státní silnici u Bořitova. Čtyřiatřicetiletý řidič Opelu Astra nadýchal 2,34 promile. Přišel tak o řidičský průkaz, navíc se musel podrobit odběru krve.
Ani ženy si alkohol před jízdou neodpustí. Důkazem je devatenáctiletá řidička Renaultu, kterou policisté zastavili v Boskovicích. Mladá slečna nadýchal 0,70 promile.Podobné články:
Z policejního zápisníku - ze dne 05.05.2008 (3)
Policice INFORMUJE - ze dne 10.03.2008 (3)
policie INFORMUJE - ze dne 06.03.2008 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.02.2008 (3)
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Policisté a hasiči radili chatařům jak na zloděje a požáry - ze dne 14.09.2009 (2)
Když voláte o pomoc... - ze dne 31.08.2009 (2)
Vzorní řidiči dostanou na silnicích dárek - ze dne 07.07.2009 (2)
Preventivní akce pro motocyklisty Nežij vteřinou 2009 - ze dne 26.05.2009 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.06.2008 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 06.04.2008 (2)
Kriminalita nevzrůstá, přibylo mladistvých pachatelů - ze dne 05.03.2008 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 27.02.2008 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 14.02.2008 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2008 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 28.01.2008 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2008 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 15.01.2008 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.01.2008 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 01.01.2008 (2)

Všechny články z tohoto čísla (12/2008):

Rubrika: Zpravodajství
Další Kruhový objezd
Firma Alps se bude stěhovat do nového - U Sebranic začala výstavba
Chtějí elektrárnu
Kvůli dotacím a vichřici tolik nekáceli
LETEM SVĚTEM
Lidé dluží městům - Boskovičtí dluží městu přes pět milionů, Letovičtí jsou na tom mnohem lépe
Největší zájem je o rejstřík trestů
Rozsečtí dají práci třem lidem
Speciální internetový Net vlak stíral hranice
Škodám na včelstvech se dá zabránit - Včelaři ale musí být zodpovědní
Vítání velikonoc na Suchém

Rubrika: Kultura
Galerie dá prostor Bayerové
Koncert pro Pohodu zavítá do Boskovic
Lysický zámek zahájil sezónu, připravuje řadu akcí
Opět prožijí noc s Andersenem

Rubrika: Sport
Boskovice doma v důležitém zápase zabraly
Divize, 17. kolo
Fotbalový servis
Kam za sportem
Nasazení rozhodčích OFS Blansko
Okresní stolně tenisová sezóna je minulostí
Trénovali v Brně při závodu
Utkání otočili během dvou minut
V derby se radoval blanenský tým
Volejbalové řádky
Zahrají si o školního přeborníka

Rubrika: Představujeme
Muž vědění a umění - PhDr. Jaroslav Bránský

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
Český jazyk podle ŠVP
Odpoledne plné hudby
Poděkování
Práce na projektu Otevřené oči pokračuje
Těšíme se na Velikonoce
z Našeho pohledu
Zajímavý honorář