Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 8/2014, vloženo dne 17.04.2014

[Stálý odkaz na článek]

Šetří výbuch v bytě
Blansko
* Výbuch v jednom z bytových domů v Blansku šetří od jedné hodiny odpolední v pátek 11. dubna blanenští policisté. Při výbuchu byl těžce zraněn pětadvacetiletý muž, další muž, který se v bytě nacházel, vyvázl bez zranění. Policisté v současné době zjišťují, proč přesně k explozi došlo. Na místo byli přivolaní policejní pyrotechnici, kteří vyloučili, že by na místě došlo k výbuchu plynu a že by hrozily další výbuchy. Podle jejich předběžných zjištění na místě vybuchla zatím neznámá, podomácky vyrobená zábavná pyrotechnika. Případ však policie nadále vyšetřuje.
Naboural závoru
Dolní Lhota
* Na železničním přejezdu v Dolní Lhotě na Blanensku hazardoval se životem ve čtvrtek 10. dubna kolem půl třetí hodiny odpoledne dosud neznámý řidič. Nerespektoval totiž světelné výstražné znamení, které upozorňovalo na to, že po železnici bude projíždět vlak, vjel na přejezd, ale narazil přitom do již se sklápějící závory. Po nárazu do závory z místa dopravní nehody ujel, aniž by poškození závory oznámil policii. Na závoře způsobil škodu za téměř 8 tisíc korun.
Policisté nyní po nezodpovědném řidiči pátrají a žádají o pomoc i veřejnost. Pomoci nám mohou jakékoliv informace o vozidlech, které se kolem půl třetí odpoledne ve čtvrtek 10. dubna kolem železničního přejezdu pohybovala, popřípadě jakékoliv další svědectví ohledně poškozeného vozidla a podobně. Veškeré informace nám můžete volat buď na telefon dopravních policistů 974 631 251 nebo na bezplatnou tísňovou linku policie 158.
Obezřetnost se vyplatí
Blanensko
* Blíží se Velikonoce a to do obchodních domů vyráží více nakupujících, ale i kapsářů. Policistky z preventivně informační skupiny Blansko a policisté obvodního oddělení proto upozorňovali zákazníky v obchodních domech i na parkovištích před nimi na nebezpečí, která mohou během nákupů nastat. Preventivně informační kampaň „Obezřetnost se vyplatí“ probíhá letos již čtvrtým rokem a jejím cílem je, aby se lidé naučili dávat pozor na své osobní věci. Tato akce proběhla v úterý 8. dubna u supermarketů Albert v Boskovicích, Blansku a Letovicích.
Od nehody utekl
Letovice
* Od Letovic směrem na Lazinov na Blanensku jel ve čtvrtek 10. dubna kolem páté hodiny odpolední řidič s vozem Fiat Multipla. V zatáčce v rychlosti vyjel ze silnice, kde narazil do pařezu, auto se přetočilo přes střechu a dopadlo opět na silnici. Řidič však nehodu neoznámil a místo nehody opustil. Když na místo přijeli policisté, našli jen prázdné, havarované vozidlo bez registrační značky. Šetření se ale brzy zjistilo, kdo auto řídil. Muž ve věku osmatřiceti let navíc policistům přiznal, že před jízdou pil rum a poté, co jej kolem osmé hodiny večer policisté našli, dechová zkouška u něj byla ještě pozitivní. V dechu měl 1,33 promile alkoholu. Tvrdil, že si na průběh nehody nevzpomíná. Na vozidle vznikla škoda za asi 50 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn. Příčiny a další okolnosti nehody zůstává dále v šetření.
Opilý rozbil tři auta
Blansko
* Centrem Blanska se ve středu 9. dubna kolem půl deváté hodiny večerní proháněl dvaačtyřicetiletý řidič s terénním vozem značky Jeep Grand Cherokee. Byl však pod značným vlivem alkoholu. Nezvládl tak řízení, s autem vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do tří zaparkovaných aut. Byla to vozidla značek Hyundai, Honda a Renault Megane. Když na místo přijeli policisté, zjistili dechovou zkouškou, že řidič má v dechu 2,13 promile alkoholu. Řidič se pak policistům přiznal, že vypil tři dvanáctistupňová piva. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, na vozidlech vznikla škoda za asi 20 tisíc korun. Policisté na místě řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Je také podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Zloděje chytili při činu
Adamov
* Soustružnice nožů, vrtáky, frézovací plátky, závitníky, frézy, sady kontrolních trnů a další nářadí v hodnotě přesahující 400 tisíc korun chtěli v sobotu 5. dubna odpoledne ukrást tři zloději z jedné z firem v Adamově na Blanensku. Dva z nich nejprve přelezli plot a pak se vloupali do firemního areálu. Odtud pak brali různé druhy nářadí, část ukládali na různých místech v areálu a část nosili do přistaveného vozidla, kde jej připravoval k odvozu třetí z pachatelů. Z lupu se ale dlouho neradovali. Neobvyklého pohybu osob ve firmě si všiml jeden z občanů a okamžitě požádal o prověření policii. Hlídka tak na místě zadržela zloděje přímo na místě činu. Ukázalo se, že jde o muže ve věku čtyřiačtyřiceti let, třiceti a pětadvaceti let. Škoda na ukradených věcech byla vyčíslena na 431 tisíc korun. Muži jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže.
Přestupky zjišťovali z ptačí perspertivy
Blanensko
* Hned pět řidičů, kteří předjížděli v místech, kde je to zakázáno, odhalili v pondělí 7. dubna v dopoledních hodinách na hlavním tahu Brno-Svitavy dopravní policisté. Pomohl jim v tom vrtulník Letecké služby Policie České republiky, který ze vzduchu nebezpečné chování řidičů zadokumentoval. Dva z řidičů dostali na místě blokové pokuty, další tři bude dál řešit správní orgán, protože předjížděli v místě, kde je to zakázáno svislou dopravní značkou. Pokutu pak dostal také řidič, který vyjel na silnici bez použití bezpečnostního pásu. Další z řidičů měl zase auto ve špatném technickém stavu. Kromě toho policejní hlídky při dopravně bezpečnostní akci odhalily ještě další tři řidiče, kteří vyjeli na silnici pod vlivem alkoholu, poslední z řidičů zase usedl za volant i přesto, že to má zakázáno a je tedy nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.
Motorkář se těžce zranil
Valchov / Žďárná
* Těžkým zraněním motorkáře skončila v neděli 6. dubna odpoledne havárie, která se stala na silnici mezi Valchovem a Žďárnou na Boskovicku. Pětadvacetiletý řidič motocyklu Ducati tam jel příliš rychle levotočivou zatáčkou, vyjel ze silnice a skončil v silničním příkopu. Při havárii byl velmi vážně zraněn a do nemocnice byl převezen vrtulníkem. Na motocyklu vznikla škoda za asi 40 tisíc korun, dechová zkouška vyloučila, že by řidič motocyklu byl pod vlivem alkoholu.
Nedal přednost motocyklistovi
Rájec-Jestřebí
* K vážné dopravní nehodě vyjížděli v pátek 4. dubna v podvečer dopravní policisté do Rájce-Jestřebí na Blanensku. Jednatřicetiletý řidič jedoucí s vozidlem Volkswagen Transporter nedal podle prvotních zjištění policie na místě nehody při odbočování vlevo přednost motocyklistovi jedoucímu na motocyklu značky Jawa 250. Při střetu byl utrpěl čtyřiadvacetiletý řidič motocyklu těžká zranění, s nimiž byl vrtulníkem převezen do nemocnice. Škoda, která při nehodě vnikla, byla předběžně vyčíslena na 42 tisíc korun.
Chtěla neoprávněně slevu na vlak
Blanensko
* Jezdit za levnější jízdné na železnici chtěla pětatřicetiletá žena z Blanenska. A to i přesto, že na to již neměla nárok, protože její průkazce pro zdravotně postižené skončila platnost už v listopadu roku 2012. Žena ale chtěla dál využívat výhod a proto na průkazce změnila datum platnosti. Na každý podvod se ale přijde. Změnu v průkazce odhalili začátkem letošního března pracovníci drah, když žena požadovala právě slevu na jízdném. Průkaz jí tedy odebrali a případem se již začali zabývat policisté pro podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny.
Vzal motocykl
Blansko
* Z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci je nyní podezřelý neznámý zloděj, který se vydal krást k jednomu z bytových domů ve městě Blansku. Pod rouškou tmy v noci na pondělí 31. března odcizil před domem zaparkovaný motocykl značky MZ 150. Motorku si odvezl i přesto, že byla zabezpečena lankovým zámkem. Majiteli motocyklu vznikla škoda za asi 17 tisíc korun.Podobné články:
Policisté zkontrolovali rekreační objekty - ze dne 16.01.2019 (3)
Dopadli postrach benzínek - ze dne 20.11.2017 (3)
Zaměřili se nejen na bezpečnostní pásy - ze dne 19.09.2017 (3)
Bouře nadělala škody - ze dne 01.09.2017 (3)
Krádeže za statisíce - ze dne 31.08.2017 (3)
Třetí řidič měl pozitivní zkoušku - ze dne 20.07.2017 (3)
Zloděj ukradl fotopast zajištěnou silným bezpečnostním lankem - ze dne 19.05.2017 (3)
Okradených kupujících přibývá - ze dne 01.02.2017 (3)
Asi stejnému podvodníkovi na internetu naletěli dva muži - ze dne 15.12.2016 (3)
Podcenili zbytkový alkohol - ze dne 11.07.2016 (3)
Alkohol i drogy za volantem - ze dne 08.02.2016 (3)
Kontrolovali jsme chaty - ze dne 01.02.2016 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 26.05.2015 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 27.03.2015 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 25.01.2015 (3)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.12.2014 (3)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.10.2014 (3)

Všechny články z tohoto čísla (8/2014):

Rubrika: Zpravodajství
Boskovičtí rozdělili granty
Kal ohrožoval pitnou vodu
Kapli ozdobily obrazy Křížové cesty
Keře pomohou zpevnit svah
Knihovna má nové osvětlení
Kunštát zabojuje o školní bazén
Nemocnice stabilizuje dětské oddělení
Oplotí letní kino
Podobu parku vyberou i občané
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 17. - 27. 4. 2014
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 24. 4. - 4. 5. 2014
Punkevní jeskyně jsou přístupné vozíčkářům
V Moravském krasu objevili vzácného netopýra
Výhodné počasí umožnilo zemědělcům dříve zasít
Za necelých pět milionů dostaví zimní stadion
Zahájili turistickou sezonu
Zahrají Discoballs
Zloději hrozí za krádeže až osm let
Znovu vyzdobí náměstí

Rubrika: Kultura
Akce Muzea Blansko v květnu 2014
Banzai, Mistře!, vernisáž výstavy Galerie města Blanska
GALERIE TIC_vernisáž_út 22. 4. 2014 v 17.30h_P.O.L.E. * Lucia Papčo * Adéla Sobotková
Jazzový festival Jazznění v klubu Kaštan!
Legenda britského glamrocku Slade na podzim v Brně!
Mick Harvey a The Ministry Of Wolves headlinery brněnského Henry Lee Festu
Parov Stelar Band sa vracia v novembri do Bratislavy!
Pozvánka na vernisáž výstavy Veroniky Bromové

Rubrika: Sport
Basketbalisté bojovali, titul však znovu slaví Husovice
Boskovice jsou stoprocentní
Boskovice zaskočily Slovan, Kunštát i Ráječko ztratili
Boskovický tenis se vrací po deseti letech do soutěže
Brněnský turnaj patřil Boskovicím
Kadetky skončily druhé, přesto si zahrají baráž
Kovář kritizuje rozhodčí
Mladí florbalisté bojovali o finále
Nejdůležitější zápas basketbal teprve čeká
Svitávka zatím nejlépe třetí
Šebek oporou Prostějova
Výsledky fotbalových soutěží _18. kolo
Výsledky fotbalových soutěží _19. kolo
Z fotbalistů prohrál jen Bořitov

Rubrika: Představujeme
Asistent premiéra ČR: Práce vás musí bavit
Až se jaro zeptá .....
Ivana Havelková vydává novou knihu

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
„ 2. ANGLICKÁ BURZA“ ve ŠKOLNÍ DRUŽINĚ
1 140 běžců na premiéře MASARYK RUNu. Děkujeme!
1. máje budou v Poličce předčítat z Máje
8. NAROZENINOVÁ PÁRTY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ – „JARNÍ“
A Sebránek je čistý… na jak dlouho?
Beseda „od srdíčka“
Cena Gustava Broma 2014 pro pianistu a skladatele Emila Viklického
Cesta kolem světa a zdobení „vajíčkovníku“
CO JSTE V POLIČCE JEŠTĚ NEVIDĚLI?
CO VÁS ČEKÁ V ORDINACI DENTÁLNÍ HYGIENY?
Dvě speciální školy na Vyškovsku se sloučí
E.ON Energy Globe Award ČR 2014 – kategorie Nápad zapojí i studenty
GRÓNSKÉ MÝTY A POVĚSTI
Hejtman podepsal Memorandum o spolupráci kraje se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska
Hejtman převzal ocenění Evropské komise
Informace o uzavírce Husovického tunelu v Brně
JÁ VIKTORKA …. . . aneb z deníku lamičky 7. díl
Jarní jarmark na Slovákově
JARNÍ VÝLET DO WIKYLANDU
Kaufland pomáhá plnit misky v útulcích
Krajské cvičení „ERGON 2014“ bylo úspěšné
Mattoni představuje nový slogan „Příroda v tobě“ reklamním spotem plným es
MENDELŮV ROK ZÁBAVNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ
Nejlepším mladým kuchařem Jižní Moravy je Hynek Ráček z Velkého Meziříčí
Nová výstava představí historii loretánské chýše v Mikulově
Oslavy Dne Země připomínají téma ochrany životního prostředí v obcích a regionech
Pátý ročník soutěže Regionální potravina
Projekt Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice
Představili své kandidáty do Evropského parlamentu za jižní Moravu
Přelomový rozsudek: Soud přiznal muži odškodnění za stalking od dvou žen
Příběhy z MSSS Boskovice III. Alzheimerova choroba - příběh úcty
Roadshow E.ON City nabídne zábavu, sport i vzdělání nejen pro děti
Ředitelka SIKO KOUPELNY zvolena Manažerkou roku
Šance pro život
TAJEMNÝ SVĚT POHÁDEK V POLIČCE
Titul Historické město roku 2013
V Lednicko-valtickém areálu budou v létě jezdit historické vlaky
Velikonoce na Svojanově
Velký pátek v Permnoiu®
Zadržení úředníka MěÚ Boskovice
Zastupitelstvo podpořilo značení pěších a cykloturistických tras Jihomoravského kraje
Zůstávám hejtmanem, rezignoval jsem na poslanecký mandát
Živé vysílání Frekvence 1 ze Staré radnice v Brně