Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 16/2013, vloženo dne 15.08.2013

[Stálý odkaz na článek]

Když řídí alkohol…
Lipovec - Holštějn * S dodržováním předpisů si dvaatřicetiletý řidič motocyklu projíždějící v neděli 11. srpna ve směru Lipovec - Holštějn na Blanensku příliš hlavu nelámal. Po jedné hodině odpoledne nezvládl mírnou levotočivou zatáčkou, sjel na pravou na krajnici na štěrk, dostal smyk a havaroval. Při nehodě utrpěl on i jeho spolujezdkyně lehké zranění. Dechová zkouška ukázala tři promile alkoholu v krvi. Navíc jel muž na nepřihlášeném motocyklu bez registrační značky a vyjel si bez jakéhokoli dokladu. Na služebně pak policisté zjistili, že má až do září příštího roku uložen zákaz řízení motorových vozidel. Řidič je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky a z maření výkonu úředního rozhodnutí.
Dalšího hříšníka odhalila krátce před jednou hodinou ranní v pondělí 12. srpna policejní kontrola v obci Lažany. Pětatřicetiletému řidiči škodovky naměřili blanenští dopravní policisté 1,31 promile alkoholu.
Motorkář se těžce zranil
Jedovnice * S těžkými zraněními skončil v nemocnici třiadvacetiletý motocyklista, který jel v sobotu 10. srpna v podvečer od Křtin do Jedovnic na Blanensku. V pravotočivé zatáčce nezvládl řízení motocyklu značky Yamaha, vyjel vlevo mimo silnici do příkopu, kde havaroval do stromu. Výše škody je v šetření, alkohol u řidiče motocyklu nebyl zjištěn.
Žena utonula v řece
Letovice * Čtyřicetiletá žena utonula v pátek 9. srpna krátce po půlnoci v řece Svitavě v Letovicích na Blanensku. Podle předběžných zjištění policie se žena původně chtěla vykoupat v řece, pak si to ale rozmyslela, ale uklouzla a spadla do vody. Když se ji z vody podařilo vytáhnoit, žena již nedýchala a selhaly i pokusy o její resuscitaci. Co přesně se na místě v noci stalo v současné době dál policisté zjišťují.
Motorkáři způsobili dvě nehody
Svitávka * Hned ke dvěma nehodám vyjížděli ve čtvrtek 8. srpna dopravní policisté na Blanensku. První se stala po desáté hodině dopoledne na hlavním tahu Brno-Svitavy u obce Svitávka. Ve směru od Letovic na Brno tam přijížděla jednadvacetiletá motorkářka na motocyklu značky Ducati. Před ní však zastavilo několik aut na odbočce do Svitávky. Řidička však nezareagovala včas a narazila do před ní zastaveného nákladního auta značky Mercedes. Po nárazu byla odhozena do protisměru, kde tělem narazila do boku přijíždějící Škody Octavie s přívěsným vozíkem. Po tomto nárazu spadla na zem, kde ji ještě přejel jedním kolem přes nohy tento vozík, z něhož se na vozovku vysypalo dřevo. Motorkářka byla lehce zraněna, na vozidlech vznikla škoda ve výši asi 35 tisíc korun. Kvůli nehodě byla silnice asi půl hodiny zcela uzavřena, pak byla asi hodinu a půl řízena doprava kyvadlově.
Další nehoda se stala tentýž den v odpoledních hodinách v Boskovicích. Šestnáctiletý mladík tam na motocyklu Yamaha 125 vyjížděl z vedlejší silnice na hlavní a nedal přednost přijíždějícímu osobnímu autu značky Renault. Při střetu byl lehce zraněn jak řidič motocyklu, tak jeho stejně stará spolujezdkyně a osmašedesátiletý řidič renaultu. Na vozidlech vznikla škoda ve výši 20 tisíc korun.
Policii zastavit nehodlal
Blansko * Zastavovací terč v rukou policisty signalizující čtyřiatřicetiletému muži na motocyklu, aby zastavil a podrobil se policejní kontrole, jakoby neexistoval. Motocyklista sice u policisty přibrzdil, následně jej ale objel a začal ujíždět. Ne však daleko, netušil totiž, že na silnici v blízkosti Blanska je připravena další hlídka s mobilními zábranami, která jej dál jet už nenechala.
Velmi brzy se také ukázalo, proč se motorkář rozhodl riskovat a i za cenu ohrožení ostatních účastníků silničního provozu začal policistům ujíždět. Za řidítka svého stroje totiž usedl i přesto, že má zákaz řízení všech motorových vozidel až do května příštího roku. Navíc měl na motocyklu propadlou technickou kontrolu. Muž je tak nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.
Pomozte v šetření vloupání do čerpací stanice
Lažánky * Při šetření vloupání do benzínové čerpací stanice v Lažánkách na Blanensku, které se stalo v noci ze soboty na neděli 4. srpna, policisté zjistili, že se na místě činu pohybovalo tmavé vozidlo. Přijeli s ním dva mladí muži a jedna žena v krátké sukni. Vozidlo přijelo na parkoviště k benzínové čerpací stanici ve směru od Jedovnic asi 11 minut po jedné hodině v noci, osádka auto zaparkovala vlevo od budovy benzínky, na místě kouřili a pili z pet lahve. Na místě se zdrželi asi šest minut a pak odjeli směrem na Blansko.
Policisté nyní žádají dva muže a ženu, kteří se na benzínové čerpací stanici v noci na neděli 4. srpna zastavovali, aby se neprodleně ozvali vyšetřovatelům na telefon 607 706 676 nebo na bezplatnou linku policie 158. Mohou totiž poskytnout velmi důležitá svědectví.
Při vloupání do prodejny benzínové čerpací stanice dosud neznámí pachatelé odcizili finanční hotovost, ale také dálniční známky a výherní losy.
Osobní auto narazilo do autobusu
Černá Hora * Vážná dopravní nehoda, při níž se v úterý 6. srpna po třetí hodině střetlo osobní auto s autobusem, blokuje v současné době dopravu na hlavním tahu Brno-Svitavy. Podle prvotních zjištění policie jel ve směru od Brna na Svitavy u Černé Hory v místech zvaných Doupská skála řidič s osobním autem, z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde v té době projížděl autobus. Po střetu osobního auta s autobusem zůstal řidič osobního vozu zaklíněn ve vozidle, proto na místě zasahovali hasiči a přivolán byl také vrtulník. Ve voze s ním jely ještě tři děti, které utrpěly lehká zranění. V autobuse jelo podle prvotních informací z místa kolem pětadvaceti cestujících, někteří z nich utrpěli taktéž lehká zranění. Silnice byla po nehodě zcela uzavřená, řidiči museli místo objíždět po místních komunikacích.
1640 kg hliníku ukradli dva muži
Sloup * 1639,9 kilogramů odlitků z hliníku odcizili ve dvou případech dva muži z firmy ve Sloupě na Blanensku. V obou případech, které se staly koncem července, se pachatelé bez použití násilí dostali do slévárny, odkud v době mimo pracovní dobu odváželi jednotlivé odlitky, které chtěli dále zpeněžit. V jednom případě ukradli 74 odlitků, ve druhém případě pak dalších 91 odlitků. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 80 tisíc korun.
V současné době už blanenští policisté odhalili pachatele obou vloupání. Jedná se o mladíky ve věku osmnácti a devatenácti let. Oba jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže. Ukradený kov se policistům podařilo zajistit a už se tak vrátil ke svému původnímu majiteli.
Vloupal se do kovošrotu
Blansko * Kovošrot v Blansku se stal dvakrát v průběhu měsíce července místem vloupání. První se stalo v noci na 13. července, kdy pachatel nejprve prostříhal plot kolem firmy a následně rozbil okno od kanceláře a dostal se dovnitř. Pobral odtud kávovar, notebook včetně flash disku a způsobil tak majiteli škodu za téměř 9 tisíc korun. K podobnému případu na stejném místě vyjížděli policisté ještě v noci na 28. července. Opět se tam neznámý pachatel dostal po poškození plotu a okna do vnitřní části buňky a pobral odtud počítač a peníze, pak vzal ještě venku dvě jízdní kola. Škoda se tak tentokrát dosáhla necelých 6 tisíc korun.
Policii by mohlo pomoci, kdyby kdokoliv z občanů poznal muže, kterého v blízkosti místa činu zachytily bezpečnostní kamery. Jeho případné svědectví nám může pomoci v šetření případu. Pokud jste muže zobrazeného na fotografiích poznali, ozvěte se nám na číslo 607 706 676 nebo na tísňovou linku policie 158.
Odešel s losy i dálničními známkami
Blansko * Více jak stotisícovou škodu způsobil zatím neznámý pachatel na benzínové čerpací stanici v jedné z blanenských městských částí. V noci na neděli 4. srpna vypáčil okno od prodejny na této stanici a dostal se dovnitř. Kromě peněz si vzal ještě množství výherních losů a dálničních známek. Celkem tak způsobil majiteli stanice škodu za téměř 118 tisíc korun.


Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Falešná exekutorka vylákala po telefonu peníze. Poškozená žena zaplatila téměř 53 tisíc korun - ze dne 03.08.2020 (1)
Hledáme dívku, která je na útěku výchovného ústavu - ze dne 01.08.2020 (1)
Rodinná dovolená se proměnila v noční můru. Plačícího dítěte u silnice si povšiml muž - ze dne 28.07.2020 (1)
Cyklista nezvládl v klesání průjezd pravotočivou zatáčkou a na místě zemřel - ze dne 23.07.2020 (1)
Boural pod vlivem alkoholu, za volantem navíc neměl co dělat - ze dne 23.06.2020 (1)
Pátrání po seniorovi z Boskovic skončilo úspěšně - ze dne 19.06.2020 (1)
Na svou narozeninovou oslavu jen tak nezapomene - ze dne 18.06.2020 (1)
Honička skončila na polní cestě, kde se spolujezdkyní havaroval - ze dne 11.06.2020 (1)
Opilý řidič se dal před policisty na útěk - ze dne 05.06.2020 (1)
Tragická dopravní nehoda u Svitávky - Mladá řidička střet s dodávkou nepřežila - ze dne 27.05.2020 (1)
Na přejezdu ve Svitávce rychlík nabral osobní auto - ze dne 19.05.2020 (1)
Naboural do zaparkovaného vozidla a ujel - ze dne 15.05.2020 (1)
Sprejer řádil na vlakovém nádraží - ze dne 07.05.2020 (1)
Spletl si Skrchov se závodní dráhou - ze dne 01.05.2020 (1)
Boskovičtí policisté vypátrali pohřešovanou nezletilou dívku - ze dne 30.04.2020 (1)
Nařezané klády dřeva zmizely - zloděj ukradl dvacet kubíků smrkové kulatiny - ze dne 22.04.2020 (1)
Policisté darovali krev - ze dne 13.04.2020 (1)
Během týdne vyjížděl na Blanensko hned třikrát pyrotechnik - ze dne 02.04.2020 (1)
Pátráme po dvojici, která okradla seniorky - ze dne 13.03.2020 (1)

Všechny články z tohoto čísla (16/2013):

Rubrika: Zpravodajství
Fest Fest už počtvrté
Isarno slavilo beneficí
Kruhy v obilí řeší policie
Letošní žně přinesou průměrnou úrodu
Letovice zrekonstruují sídliště
Mlékomat v Letovivích bojuje o přežití
Na Okrouhlé soutěžili v pití piva na čas
Odborná zahrádkářská poradna
Opraví kulturní dům
Oslavili 140 let dobrovolného sboru
Pálenicím kralují třešně
Problémy s hygienou zavřely Penny i Tesco
Rozloučí se s prázdninami
Truck Trial v Kunštátě
Vysoké teploty způsobují úhyn drůbeže
Výstava koček již potřetí

Rubrika: Kultura
Boskovice hostí festiválek
Festival se zaměří nejen na hudbu
Ibérica již podesáté
Na zámku vystavují sochy
Rájecký zámek láká
Výstava naturistické fotografie pro velký zájem prodloužena

Rubrika: Sport
Aikido má za sebou letní školu
Boskovice porazily Ráječko
Boskovice sestavily nový kádr
Boskovice zdolaly Doubravici
Cyklistům kraloval Šustek
Fadrný by měl být zárukou gólů
Kovář jistil postup
Kunštát v poháru skončil
Memoriál Miloše Hlaváčka vyhráli domácí
Páter cup míří do Jabloňan
Půlmaraton Moravským krasem
Soutěžili v sedmiboji
Šebek mistrem světa
Výsledky fotbalových soutěží 1. kolo
Výsledky fotbalových soutěží 2. kolo

Rubrika: Představujeme
Lékárna Magistr Tom brzy otevře

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE
U nehody zasahoval i vrtulník
Zachránil sebevraha
Žena se utopila v řece

Rubrika: Napsali nám
7. ročník cyklovýletu Okolo Malé Hané
CZECHINVEST ZAVEDL FORENZNÍ LINKU A WEBOVÝ PORTÁL
České soubory v Edinburghu slaví úspěchy
Češi mají dalšího mistra světa! Stal se jím barman Achim Šipl
Češi v Edinburghu získali další ocenění!
Den pro děti v Nemocnici Blansko se blíží!
DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ V OLOMOUCI
Drnovice hostí mistrovství Evropy v truck trialu
Flamenkový festival Ibérica slaví jubileum ve velkém stylu
Kia podporuje českou kinematografii
Polička se vydá do světa knih s informačním vědcem Petrem Škyříkem
Poutní pochod po Svatojakubské cestě z Brna do Drasenhofenu
Prázdninové zážitky
Sochařský ateliér Vísky 2013
Soutěžte s námi o hodnotné ceny!
ŠKODA TEAM SUCHÝ
Třicetiletá válka na Svojanově
V POLIČCE BUDE PLNO ZÁBAVY, SMÍCHU A MALÝCH SKŘÍTKŮ
Zahrádkáři zahajují moštování
Zpráva o bezpečnosti za 2. čtvrtletí 2013: Mobilní mezery v bezpečnosti přetrvávajícím problémem