Policie INFORMUJE

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 39/2007, vloženo dne 02.10.2007

[Stálý odkaz na článek]

Tři sta kilogramů ovoce chtěl odvézt z ovocného sadu v Borotíně 22. září čtyřiapadesátiletý muž z Brna. Pro jablka uložená v pytlích přijel dodávkovým vozem, na jeho nekalé úmysly ovšem přišli policisté. Nyní zloději hrozí za trestný čin krádeže, při němž vznikla škoda 6 tisíc, až dva roky za mřížemi.
Zatím neznámý pachatel se vloupal 24. září do areálu firmy Energetika na ulici Hliníky v Boskovicích. Zde z nákladního automobilu odčerpal padesát litrů nafty, z vedlejšího vozu navíc odcizil přední masku a kryt na baterie. Způsobil škodu ve výši 55 tisíc.
Důvěřivost devětasedmdesátileté stařenky zneužila 25. září neznámá žena v Boskovicích. Zazvonila u jejího domu a pod záminkou vyplnění dotazníku kvůli zdravotní evidenci se dostala do objektu. Zde žena asi dvacet minut fiktivní dotazník vyplňovala. Po jejím odchodu majitelka zjistila, že postrádá hotovost ve výši 17 tisíc.Podvodnice peníze ukradla ze zásuvky, v níž měla stařenka uložený občanský průkaz.
Dosud neznámý pachatel se vloupal 25. září do rekreační chaty v Kladorubech, z níž si odnesl dvě svítilny na baterie, proutěný košík, botasky a různé potraviny. Majitelce způsobil škodu za necelé 3 tisíce.
Fotoaparát a šperky za 54,5 tisíce ukradl neznámý zloděj 26. září z pátého patra bytového domu na ulici Komenského v Boskovicích.
Nedostatečně zajištěným větracím oknem pánského WC vnikl neznámý zloděj 26. září do blanenské restaurace Lucky Break Club. Za barovým pultem odcizil z neuzamčené skříně kožený číšnický flek s tržbou 4 tisíce korun a z další skříňky pod barovým pultem sebral číšnický flek s hotovostí ve výši téměř 30 tisíc.

Příliš rychle vletěl do zatáčky na svém motocyklu osmnáctiletý řidič 22. září v Blansku. Dostal se do levé poloviny vozovky, kde se bočně střetl s protijedoucím automobilem. Při srážce utrpěl lehké zranění, škoda činila 39 tisíc.
Průjezd levotočivé zatáčky u Rudice nezvládl 23. září dvaadvacetiletý řidič nákladního automobilu. Vyjel totiž vpravo mimo vozovku, kde narazil do vzrostlého stromu. Po nárazu, při němž se lehce zranil spolujedoucí, byl vůz odhozen zpět na silnici. Škoda se odhaduje na 100 tisíc.
Bezpečnou vzdálenost nedodržel 23. září u Lipůvky padesátiletý řidič za vozidlem, které muselo zpomalit. Nikdo nebyl zraněn, škoda představuje 40 tisíc.
Své řidičské schopnosti přecenil devatenáctiletý mladík, který 23. září s vozem Citroën havaroval u Bořitova. A to poté, co se při projíždění levotočivé zatáčky dostal do protisměru, kde postupně narazil do dvou osobních automobilů. Při nehodě utrpěl lehké zranění, s nímž byl převezen do boskovické nemocnice. Škoda se vyšplhala na 210 tisíc.
Do zpomalujícího vozidla narazil 23. září u Krhova devětadvacetiletý řidič, který nedodržel bezpečnou vzdálenost. Náraz odmrštil vůz na další automobil. Nehoda se obešla bez zranění, škoda byla odhadnuta na 110 tisíc.
Jednačtyřicetiletého řidiče zastavila policejní hlídka 24. září v Šošůvce. Řidič se nevyhnul dechové zkoušce, při níž nadýchal 0,85 promile alkoholu. S cifrou souhlasil a přiznal, že před jízdou vypil tři desítky. Musel tak policistům odevzdat řidičský průkaz.
O mnoho více nadýchal ve stejný den devětadvacetiletý řidič v Letovicích, přístroj mu totiž naměřil 1,25 promile alkoholu. Muž se ještě podrobil odběru krve v nemocnici.
Srna přeťala jízdní dráhu osmatřicetiletému řidiči dvacet minut po půlnoci 24. září u Skalice nad Svitavou. Protože vběhla před auto z bezprostřední blízkosti, nestačil řidič vůbec zareagovat. Usmrcenou srnu převzali členové mysliveckého sdružení Mladkov. Škoda činila 20 tisíc.
Dostatečně pozorně se nechoval 24. září jednadvacetiletý řidič, který při couvání s nákladním automobilem v Olešnici narazil do za ním zastavujícího vozu. Způsobil tak škodu za 30 tisíc.
Šedesátiletý řidič odstavil 24. září v Lipůvce své auto při pravé krajnici, ovšem zapomněl je řádně zabezpečit proti pohybu. Vůz se pak samovolně rozjel a narazil do projíždějícího autobusu. Vznikla tak škoda ve výši 50 tisíc.
Co do činění s autobusem měl také dvaadvacetiletý řidič jedoucí 25. září ve Skalici nad Svitavou. Mladík v klesání a hlavně v zatáčce nesundal nohu z plynu, při odbočování se pak zalekl autobusu jedoucího po hlavní silnici. Prudce sice zabrzdil, jenže dostal smyk a nakonec do většího vozidla čelně narazil. Při tom utrpěl lehké zranění. Odhadnutá škoda představuje 140 tisíc.
Příliš rychle se vřítila do levotočivé zatáčky devatenáctiletá řidička 25. září na cestě z Šebrova do Blanska. A rychlá jízda se jí nevyplatila, neboť narazila do silničních svodidel. Následně se s autem dostala mimo vozovku. Mladá slečna měla štěstí, z nehody vyvázla bez zranění. Škoda činila 55 tisíc.
Rychlejší jízdu si dopřával 26. září u Sebranic jednadvacetiletý řidič. Ovšem jen do doby, co po projetí pravotočivé zatáčky vyjel vlevo mimo komunikaci. Zde narazil do zatravněného svahu a následně se s autem převrátil na střechu. Při dopravní nehodě utrpěl mladík lehké zranění, s nímž byl převezen do boskovické nemocnice. Na autě vznikla škoda za 50 tisíc.
Padesátiletý řidič při couvání s nákladním automobilem přehlédl 26. září v Boskovicích další náklaďák, do kterého narazil. Způsobil škodu za 20 tisíc.
Škodu za 50 tisíc způsobil řidič, který 26. září u obce Ostrov u Macochy bokem narazil do protijedoucího vozidla. V pravotočivé zatáčce se mu totiž nevyplatilo, že nejel při pravém okraji vozovky.
Špatný odhad prokázal 26. září na boskovickém parkovišti dvaatřicetiletý řidič při couvání a narazil do zaparkovaného vozidla. Odhadnutá škoda představuje 25 tisíc.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Do kapes si nacpali i tampony - ze dne 02.02.2021 (1)
Srazil chodkyni a ujel. Prosíme - pomozte vypátrat nezodpovědného řidiče - ze dne 19.01.2021 (1)
Příkladná spolupráce zachránila lidský život, policisté byli na místě do tří minut - ze dne 08.12.2020 (1)
Pro dvě drahá kola zloděj vyrazil do kempu v Jedovnicích - ze dne 07.10.2020 (1)
Opilý řídil elektrokoloběžku po Boskovicích - ze dne 06.10.2020 (1)
Motorkář se srazil s cyklistou mezi Rájcem a Bořitovem, cyklista vyjížděl z cyklostezky - ze dne 05.10.2020 (1)
Řidič vozidla při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení, - ze dne 30.09.2020 (1)
U Crhova se srazilo osobní auto s traktorem - ze dne 19.09.2020 (1)
Stavbu navštívil zloděj. Zmizelo pracovní nářadí v hodnotě přesahující sto tisíc korun - ze dne 05.09.2020 (1)
Dítě uvízlo v kontejneru na textil a bylo transportováno leteckou záchrannou službou do nemocnice - ze dne 19.08.2020 (1)
Předjíždějícího motorkáře srazilo auto mezi obcemi Šebrov a Blansko - ze dne 15.08.2020 (1)
Zpronevěřil firemní peníze. Vymyslel si loupežné přepadení - ze dne 12.08.2020 (1)
Falešná exekutorka vylákala po telefonu peníze. Poškozená žena zaplatila téměř 53 tisíc korun - ze dne 03.08.2020 (1)
Hledáme dívku, která je na útěku výchovného ústavu - ze dne 01.08.2020 (1)
Rodinná dovolená se proměnila v noční můru. Plačícího dítěte u silnice si povšiml muž - ze dne 28.07.2020 (1)
Cyklista nezvládl v klesání průjezd pravotočivou zatáčkou a na místě zemřel - ze dne 23.07.2020 (1)
Boural pod vlivem alkoholu, za volantem navíc neměl co dělat - ze dne 23.06.2020 (1)
Pátrání po seniorovi z Boskovic skončilo úspěšně - ze dne 19.06.2020 (1)
Na svou narozeninovou oslavu jen tak nezapomene - ze dne 18.06.2020 (1)

Všechny články z tohoto čísla (39/2007):

Rubrika: Zpravodajství
Bortili mosty mezi generacemi
Celorepublikové setkání obcí s názvem Okrouhlá
Další policejní akce
Díky stavbě odhalili pozůstatky slovanské hutnické dílny
Hasiče zaměstnal výbuch kotle
Hodlají pokračovat v rekonstrukci koupaliště
Chtějí odtahovat vozidla
Ještě letos opraví zeď kostela
Knihovnická bašta je nachystána
Letovičtí: Nejsme Brooklyn, ale kamerový systém uvítáme
Na náměstí vlaky zastavovat nebudou
Nejen na velocipédech od pálenice k pálenici
Pivní pouť v obležení lidí
Půvab s vůní oktanů - Hana Geršlová
Seznámili se s novým vedením
Slivovice bude stejně dobrá jako loni, bude jí však méně
Sociální demokraté našli náhradu za Martina Budiše
Stále hledají ředitele muzea
V koupališti se letos zchladilo jedenáct tisíc lidí
Získali zpět budovu
Zubaři na Boskovicku ŘÍJEN

Rubrika: Kultura
Menší muzea a expozice hodnotí letošní turistickou sezónu kladně
Přednášky o dějinách kultury pokračují

Rubrika: Sport
Blanenští hokejisté bodují
Boskovičtí florbalisté vyrazili do boje
Boskovičtí hokejisté začali prohrou
Fotbalový servis
Kam za sportem
Minerva vstupuje do nové sezóny
Nasazení rozhodčích OFS Blansko
Nový trenér mužstvo teprve poznává
Ráječtí fotbalisté opět doplatili na neproměňování šancí
V oslabené sestavě obsadili druhé místo
V základní části dominovala Svitávka, nyní vyzve brněnský Favorit 2

Rubrika: Auto moto
Chevrolet Aveo 1.2 pro nenáročné

Rubrika: Černá kronika
Další nehoda s tragickými následky
Neradostná policejní statistika
Policie INFORMUJE

Rubrika: Kassikova kronika
Neděle 26. září 2007: Macocha

Rubrika: Napsali nám
Jindřich Wankel a Karel Absolon v kulturních dějinách Moravy
Výuku věnovali jazykům
z Našeho pohledu