Plavci na mistrovství republiky

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 9/2022, vloženo dne 27.07.2022

Prostějov, České Budějovice * Čtyři medaile včetně mistrovského titulu si přivezl z letního mistrovství České republiky žáků v plavání závodník SVČ Boskovice Ondřej Ščudla. Elitní zástupce oddílu tak znovu potvrdil svoji fantastickou letošní formu. Zajímavé výkony ale předvedli i další dva zástupci.
Žákovského mistrovství se účastnili celkem čtyři plavci SVČ Boskovice. Michal Veselý, Václav Drábek, Kristýna Nezvalová a především Ondřej Ščudla, který patří k nejvýraznějším jménům ve své kategorii. A vynikající formu prokázal i nyní. „Naši plavci bojovali s ostatními sportovci ze 101 oddílů, takže nemusíme zdůrazňovat, že konkurence byla velmi silná,“ poukázal trenér Jan Horák. Ščudla startoval celkem v šesti disciplínách. A proměnil je ve čtyři medaile. Titul slavil v závodě na 100 metrů prsa. Na 50 metrů volným způsobem přidal stříbro a bronzové medaile vybojoval na 200 metrů prsa a polohový závod. Šestkrát nastoupil také Václav Drábek, který doplaval nejlépe sedmý na 200 metrů prsa. Kristýna Nezvalová obsadila jedenácté místo na 200 metrů znak a Michal Veselý, pro kterého byla velkým úspěchem již jen samotná kvalifikace na pět disciplín, doplaval nejlépe dvacátý na 50 metrů volným způsobem.
Kromě toho se boskovičtí plavci v minulých dnech zúčastnili také Letního poháru České republiky žáků do jedenácti let v Prostějově. SVČ Boskovice zde zastupovala Jolana Chlupová, Pavlína Hanáková, Lukáš Veselý, Jan Bednář a Krunoslav Roglič. „Bojovali s ostatními sportovci ze 45 oddílů celé Moravy. Všichni se umístili ve své nejúspěšnější disciplíně do osmého místa,“ zakončil Horák.(Luke)

Plavci na zimním mistrovství - ze dne 17.01.2023 (4)
Medailové hody na plavecké Jarní ceně - ze dne 10.04.2022 (4)