Paráda! Jaro začali vítězně

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 13/2007, vloženo dne 06.04.2007

Divizní fotbalisté Boskovic vstoupili i přes ne moc vydařenou zimní přípravu do jarních odvet vítězně. Ve velmi tvrdém zápase před 170 věrnými fanoušky porazili Protivanov 3:0 a přeskočili ho v tabulce.
FC Nobica Boskovice – Sokol Protivanov 3:0 (2:0), branky: 16. Václavek, 19. Martínek L., 90. Šafařík. ČK: Navrátil (Pr)
Sestava domácích: Čech - Stříž, Janíček J., Martínek P., Petruška, Janíček K., Preč, Martínek L. (84. Holý), Václavek, Vykoukal (52. Pavel), Zoubek (80. Šafařík).
Úvod zápasu žádné kanonádě ani z daleka nenasvědčoval. Oba týmy vstoupily do utkání s cílem neinkasovat a čekat na chybu soupeře. Tu jako první vyrobili domácí, ale po drzém průniku mířil Polášek jen těsně mimo. V 16 minutě se ale po chvilkové pauze zapříčiněné ošetřováním hostujícího obránce Navrátila dostaly Boskovice z ničeho nic do vedení. Načechraný centr Preče dopadl přímo na hlavu Ondřeje Václavka, který jej poslal bez váhaní k tyči Vítkovy branky.
Gól domácí hodně nabudil a už o dvě minuty později trefil Zoubek nádhernou ránou břevno. To ale nebylo vše. Skvělou pasáž zakončil v 19. minutě po skvělé přihrávce mezi hostující obránce Lukáš Martínek, který po sólovém úniku přehodil Vítka.
Zaskočený Protivanov se chvíli oklepával z nečekaného průběhu, ale poté hru opět vyrovnal a dokonce si připravil i dvě dobré šance. První skončila po výborném vyběhnutí Michala Čecha, při druhé skončil míč jen těsně vedle jeho branky. V poslední minutě se ještě o vzruch postaral domácí Antonín Preč, ale jeho střela ze třiceti metrů mířila jen těsně nad Vítkovu branku.
Druhou půli začal Protivanov silným náporem, při kterém dokázal dokonce vstřelit i branku. Tu ovšem rozhodčí pro ofsajd neuznali. Jakmile se Boskovice z tohoto tlaku vymanily, měly hned možnost svoje vedení zvýšit. Lukáš Martínek měl nastartováno k dalšímu sólu, jenže na poslední chvíli jej doslova sestřelil Navrátil. Po zásluze také dostal červenou kartu a předčasně tak zamířil do sprch. „Pokaždé mají problémy s disciplínou. Bylo to i součástí naší taktiky,“ sdělil k tvrdé hře soupeře domácí trenér Milan Strya.
Nobica mohla výhodu jednoho hráče v poli využít čtvrt hodiny před koncem, ale Vítek nakonec vytáhl Martínkovu dorážku až na brankové čáře. V závěru se nejprve nedokázal v obrovské šanci trefit mezi tři tyče Preč, ovšem v nastaveném čase zvýšil střídající Šafařík na konečných 3:0. „Jsem spokojen. Chtěli jsme vyhrát a to se naštěstí povedlo. V přípravě jsme šance neproměňovali, ale dnes jsme díky bohu ze dvou prvních příležitostí dali dva góly,“ okomentoval zápas kouč Strya.
Za týden Boskovice hrají na půdě prvního Zábřehu a i zde doufají v bodový zisk. „Hrají dvakrát po sobě doma a dva zápasy v řadě doma se nevyhrávají. Takže doufám, že zítra vyhrají a příští týden už to nebude pravda,“ dodal Milan Strya.

Výběry OFS dosáhly vynikající výsledky - ze dne 03.05.2008 (6)
Nobica si zkomplikovala situaci - ze dne 28.05.2008 (3)