Oslabená Nobica na Břeclav nestačila

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 30/2007, vloženo dne 30.07.2007

Boskovice * Fotbalisté Nobiky Boskovice se s pohárem ČMFS loučí hned v prvním kole. Zápas proti silně favorizované Břeclavi rozhodla již šestá minuta a penalta hostí, kterou využil Pokorný.
FC Nobica Boskovice – MSK Břeclav 0:3 (0:1), branky: 6. Pokorný, 60. Schwarz, 89. Veselý.
Sestava Boskovic: Čech - Doležel, Janíček J., J.Horák, Stříž, Müller, Janíček K. (70. Balaščák), Martínek L., Preč, Ošlejšek, Vorlický (85. Pukl).
V základní sestavě Boskovic chyběly kvůli dovolené některé opory včele s Janem Havlíčkem či Pavlem Martínkem. I proto se domácí rozhodli vsadit vše na jednu kartu a co nejdéle ubránit čisté konto.
Tyto plány ale vzaly za své již v úvodu zápasu. Konkrétně šestá minuta a špatně vyřešená situace v podání domácího brankáře a obránců. Michal Čech vyběhnul pro balon až téměř k rohovému praporku, kde ovšem prohrál klíčový souboj se Svobodou a nedokázal se včas vrátit. Svoboda ale pouze orazítkoval tyč prázdné boskovické branky. Nicméně dorážku jeho spoluhráče zastavil domácí obránce rukou a následoval pokutový kop. Ten suverénně proměnil Pokorný.
K druhému gólu měla Břeclav blízko po čtvrt hodině hry. Pokorný ani Poredský se ale v tlačenici před brankou prosadit nedokázali. A tak se ke slovu dostaly poprvé i Boskovice. Prečova střela ale letěla těsně mimo.
Úvodní půlhodina zápasu byla jasně ve znamení tlaku hostí. A když své šance nevyužili Pokorný, Dolíhal ani Svoboda, málem jim k vyššímu vedení pomohl domácí Jiří Janíček, který po rohu orazítkoval břevno vlastní branky.
Herně se Nobica začala projevovat až po půl hodině hry. Šikovný průnik předvedl Müller, jehož střela ale prosvištěla nad břevnem. Skórovat mohl i stoper Janíček, jehož hlavička skončila těsně nad brankou. Minutu před koncem dostala Břeclav možnost zahrávat přímý kop v bezprostřední blízkosti domácí branky, ale využít jej nedokázala.
Do druhého poločasu nastoupila Nobica jako vyměněná a ihned se začala pokoušet o vyrovnání. Stříže ovšem zastavil ofsajd, Ošlejškova střela zase mířila jen těsně mimo. Podobně si vedli i Preč s Jiřím Janíčkem.
To bylo od Nobiky ale vlastně vše. Břeclav se soustředila na bránění jednobrankového výsledku a rychlé brejky, s čímž si domácí hráči nedokázali poradit. Stejně si Nobica vedla i při bránění rohu hostí, který po krásné akci proměnil v druhý gól Břeclavi Schwarz.
V závěru se Nobica snažila alespoň o vyrovnání, což se jí ale nepovedlo a nakonec i vymstilo. Nedůrazná obrana totiž nechala z brejku skórovat i střídajícího Veselého. Ten tak upravil konečné skóre na 3:0.
„Měli jsme téměř pořád převahu, několik velkých šancí jsme ještě neproměnili. Zvítězili jsme zaslouženě. Boskovicím jsme moc velkou pozornost nedávali, neznali jsme je. Kvalita totiž musela být na naší straně, což se potvrdilo,“ řekl po zápase trenér vítězného týmu Radek Rabušic.
„Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. Rozhodla šestá minuta, kdy jsme brzo inkasovali. Měli jsme i několik dobrých šancí, ale na rozdíl od soupeře jsme je nedokázali využít,“ doplnil jej domácí trenér Milan Strya.

Výběry OFS dosáhly vynikající výsledky - ze dne 03.05.2008 (6)
Nobica si zkomplikovala situaci - ze dne 28.05.2008 (3)