Olympia začala jaro porážkou

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 13/2007, vloženo dne 06.04.2007

Smolný začátek jara zažili v krajském přeboru zachraňující se fotbalisté Ráječka. I když proti Mokré měli více ze hry a vedli o jednu branku, do kabin odcházeli nakonec se svěšenými hlavami. Stejně jako na hřišti soupeře si připsali porážku 1:2.
SK Olympia Ráječko – Mokrá-Horákov 1:2 (1:0), branky: 39. Bartoš – 69. Trávníček, 72. Opletal.
Sestava domácích: Blažek – Pokoj, Bartoš, Maška, Kopecký, Badura (57. Sígl), Sehnal V., Torda, Sehnal J., Bezděk, Srba.
Vynikající nástup měli domácí hráči. Hned po pár vteřinách napřáhl ke střele Bezděk, hostující brankář si ovšem s vypětím všech sil s jeho pokusem poradil. Ale zapotil se i na druhé straně brankář Blažek, jenž musel likvidovat únik hostujícího útočníka.
Aktivnější ale rozhodně byla Olympia. K zakončení se dostal ve 21. minutě Srba, ale mířil těsně vedle. A stejně si vedli i aktivní Bezděk nebo Bartoš. Stoper Martin Bartoš však dokázal, že neumí pouze bourat, ale platný je i v zakončení. Po rohu totiž krásnou střelou z první dostal ve 39. minutě domácí tým do vedení.
Jenže po změně stran se domácí v prvních deseti minutách vytratili neznámo kam. Hráči Mokré postupně začali mít více ze hry. „O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát stejnou hru jako v první půli. Vstřelená branka nás měla nakopnout, jenže paradoxně jsme se dostali úplně z tempa. Bylo to špatné,“ přiznal pravý záložník Jan Sehnal.
Společně se spoluhráči ovšem znovu zapnuli na vyšší obrátky a vytvořili si několik šancí. Jenže s koncovkou byli Ráječkovští na štíru. „Když nedáme šance, je to těžké. Musí za nás góly dávat obránce,“ nechápavě kroutil hlavou Sehnal.
A nechápavý výraz se pak musel zračit nejen na jeho tváři. Všechny příznivce Olympie zmrazil v 69. minutě vystřídavší Trávníček, který byl na hřišti teprve pár minut. To však nebylo vše, o tři minuty později totiž zkušený Opletal dokonale otočil vývoj zápasu. „Když jsme dostali první gól, sesypali jsme se. A když jsme otevřeli hru, dostali jsme druhý. Potom už jsme neměli sílu vývoj zápasu obrátit,“ posteskl si Jan Sehnal.
Olympia sice vyvinula menší tlak, hostující branku se snažil ohrozit hlavně Srba, hosté si však i za cenu zdržování výhru pohlídali. „Mají zkušené hráče, závěr si pohlídali. My jsme naopak dohrávali v křeči,“ potvrdil Jan Sehnal, který přišel pomoci zachraňujícímu se Ráječku z divizní Líšně. „Jenže zatím jsem moc nepomohl. Teď ze sebe musíme všichni vyždímat maximum a udělat body v Bohunicích. Věřím, že venku budeme hrát lépe. U nás je menší hřiště, navíc hrozně hrbolaté, míče hodně odskakují. Takže je to hlavně o bojovnosti a ta nám asi dneska chyběla,“ dodal zklamaný hráč.

Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 24. kolo, 24. – 25. 5. 2008 - ze dne 27.05.2008 (3)
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 23. kolo, 17. - 18. 5. 2008 - ze dne 21.05.2008 (3)
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 15. kolo mužů, 28. kolo dorostu - 8. 5. 2008 - ze dne 09.05.2008 (3)
Blansko už zná nejlepší sportovce za rok 2007 - ze dne 06.03.2008 (3)
Fotbalový víkend na jedničku - ze dne 01.09.2019 (2)