Nobica ostudně podlehla Líšni

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 34/2007, vloženo dne 27.08.2007

Boskovice * Nobica Boskovice poprvé v sezóně poznala hořkost prohry. A to ne jen tak ledajaké. S jedním z favoritů na postup, brněnskou Líšní, prohrála na domácí půdě o pět branek.
FC Nobica Boskovice – SK Líšeň 0:5 (0:2), branky: 27., 55. a 60. Outrata, 14. Oprchal, 80. Bombicz.
Sestava Boskovic: Čech – Martínek P., Horák J. (33. Vorlický), Janíček J., Stříž, Müller, Václavek, Martínek L., Preč (65. Vlasák), Ošlejšek (83. Balaščák), Havlíček.
První minuty zápasu patřily domácím, ale ani jedna z nebezpečných střel Lukáše Martínka nemířila mezi tyče. Líšeň se poprvé dostala ke slovu po třech minutách hry a ihned mohla padnout branka. Hostující útočník Oprchal totiž využil chybu Horáka a řítil se sám na branku. Akci zastavil až brankář Čech, jehož reflexivní zákrok rukou byl zřejmě již mimo pokutové území. Rozhodčí ale přesto nechal hru pokračovat.
Prvních deset minut měla více ze hry Nobica. Branku ale nedokázal vstřelit překvapivou střelou Havlíček, ani hlavičkující Janíček. To bylo ze strany Boskovických ale na dlouho dobu vše. Ve čtrnácté minutě totiž Jiří Janíček podskočil centrovaný balon za obranu, díky čemuž se Oprchal podruhé dostal do samostatného úniku, který již tentokrát využil.
Domácí obránci i nadále vytvářeli chybu za chybou a zejména aktivní Kalouda hned několikrát ohrozil Čechovu branku. Ve 27. minutě byl v pokutovém území hostů sražen Preč, nicméně i tentokrát zůstala píšťalka rozhodčího němá. Hned z následného útoku padla druhá branka Líšně. Domácí stopeři totiž nechali zcela bez problému hlavou skórovat Outratu.
Boskovický trenér Milan Strya reagoval na průběh utkání stažením chybujícího mladého obránce Horáka, jehož nahradil zkušený útočník Vorlický a obranná řada se tak zúžila na tři hráče. I přesto se Nobica až do poločasu bránila velké převaze hostů.
„Udělali jsme v první půli spoustu chyb ve středu obrany, na kterých se podíleli oba stopeři. Věděli jsme, že je Líšeň silná v přechodu do útoku a že to musíme pohlídat. Bohužel jsme to nedokázali a dostali z toho první gól, který rozhodl zápas,“ prohlásil domácí trenér Milan Strya.
I do druhé půle vstoupili herně lépe domácí. Po čtyřech minutách se dokonce Lukáš Martínek sám řítil na hostující branku. Jeho šanci ale přibrzdil poněkud sporný ofsajd. O tři minuty později se do šance dostal i stoper Janíček, ale jeho hlavičku reflexivně vyrazil Sedmidubský na roh. Jeho zahrání domácím ale vůbec nevyšlo. Obránci Líšně se rychle zmocnili míče, poslali jej na rozběhnutého Outratu, který utekl všem, pohrál si i s brankářem a vsítil svoji druhou branku v zápase.
Další psychickou ránu dostala Nobica o pět minut později. Janíček v obraném zákroku nechtěně hlavou poslal do samostatného úniku všudybyla Outratu, který vstřelil svůj třetí gól v zápase. „Samozřejmě jsem s výkonem spokojen. Více než tři vstřelené branky mě ale zajímá výsledek mužstva. Chtěli jsme hrát se zabezpečenou obranou s rychlými brejky, což se nám více než podařilo,“ s úsměvem konstatoval Outrata.
Konečnou podobu výsledku stanovil deset minut před koncem střídající Bombicz. Opět utekl domácím obráncům, prohodil si Čecha a zavěsil do prázdné branky. Nobica si tak po dvou výhrách připsala první, hodně krutou porážku v sezóně.

Výběry OFS dosáhly vynikající výsledky - ze dne 03.05.2008 (6)
Nobica si zkomplikovala situaci - ze dne 28.05.2008 (3)