Nobica konečně zvítězila, zápas podzimu zvládla

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 42/2007, vloženo dne 22.10.2007

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Zápas podzimu. Tak by se dalo charakterizovat utkání boskovických fotbalistů s brněnskými Židenicemi. Neboli druhého a třetího nejhoršího týmu tabulky. Souboj týmů, které již nutně potřebovaly vyhrát nakonec vyzněl jednoznačně pro domácí Nobiku. Ta si pěti vstřelenými brankami alespoň spravila chuť po smolném závěru utkání v Blansku.
FC Nobica Boskovice – ČAFC Židenice 5:1 (1:0), branky: 24., 47. 58. Havlíček, 60. Müller, 62. Martínek L. – 71. Opletal, ČK: 63. Lajcman (ČAFC).
Sestava Boskovic: Čech - Preč, Janíček, Stříž, Horák V., Vlasák (68. Pavel), Martínek L., Martínek P., Müller (77. Doležel), Bárta (67. Václavek), Havlíček.
Začátek zápasu přinesl nervózní a vyrovnanou hru. Není divu. Oběma týmům šlo o hodně. Po sérii neúspěchů už totiž nutně potřebovali zvítězit. K tomu se ve dvacáté čtvrté minutě výrazně přiblížili domácí. Po rohovém kopu totiž k tyči poslal hlavou míč Janíček a osamocený Havlíček jej dorazil do sítě.
Nobica si poté vytvořila menší herní převahu, ale žádnou větší šanci si připravit nedokázala. Hosté pořádně zaútočili jen jednou, ale zato velmi nebezpečně. Domácí obrana totiž nezareagovala na náběh Látala, který upaloval sám na Čecha. Ten ale dokázal včasným výběhem obrat rychlonohého útočníka o míč a následná dalekonosná střela Czucze mířila mimo tři tyče.
Výsledek utkání stanovily již první minuty druhé půle. Nobica do ní totiž vlétla rychlostí vichřice. Již po dvou minutách rozehrával Horák standardní situaci ze středu hřiště. Míč se ve vápně dostal až k Havlíčkovi, který jej bez problémů umístil do sítě. Třetí branku mohl nejprve vsítit Bárta, kterému ale při Havlíčkově centru chyběly milimetry. Proto se fanoušci mohli radovat až o dvě minuty později.
Střížův excelentní pas totiž nedokázal na hranici pokutového území zastavit brněnský brankář a Havlíček nemohl neminout prázdnou branku. Tento moment Židenice definitivně položil. Boskovice se naopak fotbalem doslova bavily a na soupeřovu polovinu se hrnul jeden útok za druhým. V rychlém sledu se tak mohli trefit ještě záložníci Müller a Lukáš Martínek, proti jejímž akcím obrana soupeře nekladla větší odpor.
Černý den hostí navíc ještě podtrhl červenou kartou Lajcman. Jeho spoluhráč Opletal sice využil menší nepozornosti domácí obrany, ale jen se tak postaral o čestný úspěch brněnského celku. Zápas se poté jen dohrával a Boskovičtí tak po výborně odehraném druhém poločase mohli konečně slavit zisk tří bodů.
„Na začátku byla hra malinko nervózní, vytvořili jsme si tlak, ale nehráli jsme tak, jak jsme chtěli. Po prvním gólu nám narostlo sebevědomí, ale v konečné fázi jsme poslali prakticky jen tři až čtyři centry do pokutového území. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme zvládnout nástup a zvýšit agresivitu,“ zhodnotil zápas trenér domácích Jiří Vorlický. „Je to ale zatím jenom krátkodobý únik hrobníkovi z lopaty,“ dodal na závěr.