Neporazitelné juniorky

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 25/2009, vloženo dne 14.12.2009

Boskovice * Již osmnáct zápasů mají letos za sebou boskovické volejbalistky z kádru juniorek. A všechny skončily jejich výhrou. Parádní sezóna pokračovala v soubojích Podolím a druhým Šanovem.
Boskovice – Podolí 3:0 (25:15,25:8,25:10), 3:0 (25:9,25:9,25:12)
Utkání proti Podolí se nakonec stalo jedním z mnoha, které je v jasné režii boskovického týmu. Ani v jediném setu nedokázaly soupeřky klást větší odpor a výsledkem tak byly hned dvě jasné výhry v nejrychlejším poměru 3:0. Přitom nejlepším výkonem Podolí byla prohra o deset bodů.
Boskovice – Šanov 3:2 (22:25,27:25,26:24,15:25,15:9), 3:1 (25:20,25:22,22:25,25:13)
Jako poslední se proti boskovickému týmu postavilo mužstvo Šanova. Utkání bylo specifické tím, že se proti sobě postavily dva nejlepší týmy letošního ročníku. Pokud tedy měl někdo větší šanci Boskovice porazit, byl to právě tento soupeř.
A také o tuto možnost velmi dobře bojoval a první zápas se tak strhnul v pětisetovou bitvu. Lépe začal Šanov, ale Boskovice dokázaly ve dvou velmi vyrovnaných setech stav otočit. Čtvrtá hra ale znovu patřila Šanovu, který vyhrál hned o deset bodů. Ačkoliv by tak měl mít do závěrečné hry psychickou výhodu, nestalo se tak. Zkrácená hra patřila jasně Boskovickým.
Druhé utkání začalo poměrně jasnou výhrou domácího týmu o pět bodů. A když druhý set znovu vyzněl lépe pro Boskovice, dalo se očekávat další vítězství. Jenže Šanov dokázala ve vyrovnaném třetím setu snížit a vrátit se tak znovu do zápasu.
Utkání však rozhodl již čtvrtý set. Boskovice předvedly takticky i herně skvěle zvládnutou patrii a soupeři nedovolily využít téměř nic z jeho zbraní. Výsledná výhra o dvanáct bodů tak jen potvrdila, že se Boskovice na prvním místě nachází zcela zaslouženě.
„Šanov je určitě hodně kvalitní soupeř, ale myslím, že v soutěži jsou kvalitnější týmy. Se všemi kvalitními soupeři jsme hráli na pět setů a pokaždé zkrácenou hru vyhráli. Drží se nás tak i štěstí, což je dobře,“ popisuje trenér Marcel Koupý, který obdobné výkony svých svěřenkyň očekával.
„Nečekal jsem až takovou sérii, ale věřil jsem, že jsme schopni se pohybovat na prvních třech místech, abychom postoupili do skupiny bojující o postup do ligy. Osmnáct vítězství v řadě jsem ale určitě nečekal,“ usmívá se Koupý.
Za výbornými výsledky se skrývá především těžká práce. „Měli jsme těžkou přípravu, v týmu máme navíc hodně zkušených holek. Ty mladší se tak od nich učí a rostou. Máme širokou základu dvanácti hráček. Když se jedné nedaří, pošlu tam jinou a mužstvo šlape dál,“ nestěžuje si Koupý.
Ten dbá i na dobrou náladu v týmu. „Na tom musíme pracovat neustále. Dívky jsou jiné než kluci. Lehce se urazí a pak se spolu nebaví. Snažíme se, aby rozpory brzo vychladly a tým táhl za jeden provaz,“ popsal Koupý jeden z nejtěžších úkolů v týmu.

Volejbalistky na kempu - ze dne 04.09.2023 (3)
Volejbalistky proti nejlepším - ze dne 27.02.2020 (3)
Tři výhry pro volejbalistky - ze dne 18.12.2019 (3)
Dva tituly pro boskovický volejbal - ze dne 24.04.2019 (3)
Volejbalistky TJ Minerva Boskovice bez porážky - ze dne 02.04.2019 (3)
Vítězná forma volejbalistek z Boskovic - ze dne 25.10.2018 (3)
Volejbalistky skončily páté - ze dne 17.04.2018 (3)
Boskovické volejbalistky hrály s Kometou - ze dne 26.02.2018 (3)
Volejbalistky jsou páté - ze dne 29.12.2017 (3)
Volejbalisté zakončují úspěšnou sezónu - ze dne 01.06.2017 (3)
Kadetky soupeřily s Olomoucí - ze dne 15.03.2016 (3)
Skvělé výkony volejbalistů - ze dne 01.02.2016 (3)
Volejbalistky ligu nevybojovaly - ze dne 27.04.2015 (3)
Volejbalistky v kvalifikaci neuspěly - ze dne 31.03.2015 (3)
Volejbalistky vyhrály v Brně, extraligová kvalifikace je blízko - ze dne 25.02.2015 (3)
Volejbalistky sbíraly jen vítězství - ze dne 09.02.2015 (3)
Volejbalistky zahájily letošní rok vítězně - ze dne 22.01.2015 (3)