Neporazitelné Boskovice a Ráječko

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 18/2010, vloženo dne 02.09.2010

[Stálý odkaz na článek]

Region * Výbornou formu mají na startu krajského přeboru fotbalisté Boskovic a Ráječka. Oba týmy ještě nenašly přemožitele a v tabulce se drží vysoko. To Rájec-Jestřebí má horší problémy. Dvakrát již prohrál a navíc přišel o trenéra.
Framoz Rousínov – FC Boskovice 1:1 (1:1)
Branky: 34.Růžička – 27.Preč
Sestava: Švéda – Vykoukal, P. Martínek, Jk. Horák, Müller – Preč, L. Martínek, Ošlejšek, Koudelka – Janíček, Václavek
První ztrátu mají za sebou fotbalisté FC Boskovice. Po dvou jasných výhrách v přeboru, stejně tak po postupu do čtvrtfinále krajského poháru. V souboji dvou týmů, které v minulém roce sestoupily z divize, uhráli na půdě Rousínova remízu 1:1. Tento bod je přitom pro Rousínov vůbec prvním v celé sezóně.
V prvních dvou kolech se původnímu favoritu soutěže vůbec nedařilo. V tomto zápase proti sobě navíc měl dva fotbalisty, kteří ještě nedávno působili v jeho dresu. Brankáře Švédu a záložníka Ošlejška.
Utkání, do kterého už nastoupil i Lukáš Martínek, nezačali hosté vůbec špatně. Opět aktivně napadaly soupeře a vytvářely si šance. První využitá přišla v sedmadvacáté minutě, když se trefil „sváteční střelec“ Preč.
Jenže už za sedm minut bylo díky Růžičkovi vyrovnáno. Jeho branka byla vůbec první zásah Rousínova v sezóně. Utkání přineslo bojovný fotbal, který už ale neokořenily další branky. Boskovice jsou tak prvním, kdo dopřál Rousínovu radost z bodového úspěchu.
FC Vracov – SK Olympia Ráječko 1:1 (1:1)
Branky: 6.Zábal – 43.Neděla
Sokol Novosedly – SK Olympia Ráječko 1:1 (1:0)
Branky: 3.Mucala – 63.Neděla
Zajímavou sérii za sebou má Ráječko. Po vítězné domácí premiéře přišly dvě cesty na hřiště soupeřů. A pokaždé si hosté odvezli bod za remízu 1:1. A pokaždé byl také obdobný průběh. Ráječko rychle prohrávalo a pokaždé až s odstupem času dokázal Neděla vyrovnat.
Právě Neděla má tak hlavní podíl na obou plusových bodech, které Ráječko přivezlo. Zápas ve Vracově přitom začal pro hosty katastrofálně. Po pozdním příjezdu neměli šanci se ani pořádně rozcvičit, a tak se není čemu divit, že domácí sérií rohů šli do vedení.
Na konci poločasu ale dokázal tečí srovnat Neděla. Během druhé půle se Ráječko soustředilo na dobrou defenzívu a stejně jako soupeř toho dopředu mnoho nepředvedlo. Obdobný průběh mělo i utkání s Novosedly. Jen s tím rozdílem, že tentokrát vyrovnání nepřišlo před pauzou, ale až po hodině hry. Střelcem byl znovu Neděla.
MKZ Rájec-Jestřebí – Sokol Novosedly 1:3 (0:2)
Branky: 75.Holý – 6.Klobása, 14.Mucala, 47.Šebesta
MKZ Rájec-Jestřebí – Tatran Bohunice 0:4
Zcela opačné starosti než zbylí dva zástupci má Rájec. Druhý tým loňského ročníku je jen stínem dříve úspěšného týmu. Přišel o několik opor, které zatím nedokázal nikdo nahradit. Nedaří se navíc ani na domácím hřišti, které v minulosti přineslo Rájci mnoho vítězství v důležitých bitvách.
Zápas s Novosedly jen ukázal, v jaké mizérii se Rájec na začátku sezóny ocitá. Stačilo šest minut a hostující Klobása si došel bez větších starostí obránců k první brance. Kdo čekal, že domácí otočí k okamžitému vyrovnaní, mýlil se.
Rájec naopak znervózněla ještě více a po čtrnácti minutách už to bylo díky Mucalovi o dvě branky. Domácí marně vymýšleli, jak na soupeřovu obranu, ale byli bezradní. Naopak hned po přestávce dostali třetí branku.
Za rozhodnutého stavu hosté polevili a domácí se trochu dostali do hry. Jenže branka Holého patnáct minut před koncem prohru jen zmírnila.
A bídné výsledky pokračují. Ani třetí zápas nepřinesl Rájeckým bodový přírůstek. Naopak, zápas s Bohunicemi, přinesl další ostudu. Celek, který je jedním z největších favoritů na postup, deklasoval Rájec na jejím hřišti 4:0. Rozdíl na hře obou celků byl patrný a domácí si body v žádném případě nezasloužili.