Mladí fotbalisté zářili

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 26/2009, vloženo dne 22.12.2009

Boskovice * Prosinec byl nejen měsícem chřipkových epidemií, ale také výborných výsledků, kterých dosáhla mládežnická družstva boskovických fotbalistů. Mladší hráči se v posledním měsíci roku představili na několika silně obsazených halových turnajích a zanechali za sebou velmi výraznou stopu.
Šestého prosince zavítala přípravka D s hráči narozenými v roce 2002 a mladší na turnaj v Tovačově, kde v konkurenci Zlína, Otrokovic, Přerova a Prostějova vybojovala po vynikajících výkonech druhé místo. Lukáš Vorlický se navíc stal nejlepším hráčem turnaje.
Další pěkné umístění získala přípravka s hráči ročníku 2001 a mladší na turnaji v Brně. V konkurenci kvalitních soupeřů rozhodovaly maličkosti, díky kterým obsadili mladíci konečné čtvrté místo. K obsazení medailových pozic přitom chybělo málo.
Jen o den později se na stejné místo vydala i výprava přípravky A, tvořené ročníky 1999 a mladší. Za účasti čtrnácti kvalitních týmů však nakonec zůstala za očekáváním a obsadila osmé místo. "Turnaj nám ukázal, jakým směrem se výkonnost hráčů v této kategorii ubírá a byl dobrým návodem, co do budoucna zlepšit," myslí si trenér Aleš Odehnal.
Devatenáctého prosince vyrazila na turnaj do tréninkového centra 1. FC Brno díky vysoké nemocnosti oslabené mužstvo ročníků 2001 a 2002. A s bilancí 2 vítězství, 1 remíza a 2 porážky obsadili výborné čtvrté místo. "Kluci, až na jeden zápas, podali opravdu vynikající výkony, podpořené nejen nezměrnou bojovností, ale také fotbalovým umem," hodnotí Odehnal.
Boskovickou mládež čeká ještě 28.12. turnaj O pohár Služeb Boskovice v nafukovací hale Boskovice, kde dostanou šanci především hráči, kteří z různých důvodů neměli možnost zúčastnit se zmíněných turnajů.
"Tímto bychom rádi poděkovali všem sponzorům, bez jejichž finanční pomoci by účast na těchto akcích nebyla možná. Po novém roce budou uvedeny do provozu nové webové stránky, které budou mít za úkol lepší prezentaci všech sponzorů," zakončil Aleš Odehnal.

Pouť bez tradičního turnaje - ze dne 07.07.2020 (3)
Turnaj patřil kamarádům - ze dne 12.09.2017 (3)