Minerva vyhořela i s Hradištěm

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 21/2013, vloženo dne 24.10.2013

Boskovice * Podruhé v řadě odcházeli boskovičtí hokejisté z domácího utkání jako spráskaní psi. Hlavy dole, nervy na pochodu. Mizerný výkon plný neuvěřitelných chyb vyústil v osmibrankový debakl od Uherského Hradiště. Domácí hvězdy se trápí. A když svůj tým v úvodu druhé třetiny přeci jen zvedl Zdeněk Mráz, ihned přišla fatální chyba obrany a pád ještě do hlubší bezmoci.
SK Minerva Boskovice – HC Uherské Hradiště 1:8 (0:1,1:3,0:4)
Branky: 21.Mráz – 16., 45. a 56.Červenka, 27.Kundera, 28.Horehleď, 37.Burša, 53.Fridrich, 60.Pochylý
Sestava: Vybíral(60.Zrza) – Světlík, Höss – Korvas, Karlíček – Peterka, Kryl – Kroupa, Veselý, Mráz – Kárný, Janda, Pelán – Zvolánek, Skácel, Novotný
Nic se nedaří. Posílená Minerva je na dně. Po debaklu od Warrioru Brno doma dostala pořádnou lekci i od mladíků z Uherského Hradiště. Trenér Bohumil Prachař hráčům každé střídání vytýkal chyby, které vzápětí předvedli znovu. Snažil se zamíchat sestavou, během třetího zápasu se do branky postavil již třetí brankář. A ačkoliv dělal Jiří Vybíral co mohl, další debakl byl na světě.
První třetina přitom takovému rozdílu nenasvědčovala. Oba týmy hrály spíše průměrný hokej. Domácím však neustále uskakoval kotouč od hokejek nebo si posílali nepřesné přihrávky. První nebezpečí přišlo v přesilové hře hostů, kdy jen dva neuvěřitelné zákroky Vybírala udržely vyrovnaný stav. Ten ale stejně nevydržel dlouho. Obránci nechali za chvíli před branku projet rozjetého Červenku a ten poslal hosty do vedení.
Vyrovnat mohl Janda, který ale vůbec netrefil branku. A střela Zvolánka zase zazvonila na brankovou konstrukci. Krátkou naději fanouškům mohl dát úvod druhé třetiny. Boskovice nastoupily odhodlaně a navíc Zdeněk Mráz po individuální akci obkroužil branku a srovnal z otočky na 1:1. A rázem ho bylo plné kluziště. Střílel z každé pozice, napadal a povzbuzoval spoluhráče.
Opakovala se ale situace z prvního kola, kdy také hned po snížení přišla hrubá chyba a další inkasovaná branka. Tentokrát na útočné modré ztratil kotouč Peterka. Kryl sice v pádu ještě dokázal unikajícího útočníka zbrzdit, ale ten nadvakrát vrátil Hradišti vedení. Otřesení domácí navíc vzápětí nechali soupeři otevřenou dálnici až k bráně a byla z toho třetí branka. Nepohodu využili hosté do přestávky ještě jednou, když Boskovice znovu ztratily kotouč na útočné modré a protiútok dvou na jednoho skončil další brankou.
Minerva byla zralá na ručník. Psychicky dole dovršili nepovedené představení hráči ve třetí třetině. Peterka trefil břevno, Zvolánek nedokázal dorazit do sítě kotouč ležící na brankové čáře. A tak z brejků znovu trestali hosté. Ti vstřelili další čtyři branky, tu poslední z trestného střídání, a po zásluze vyhráli. Boskovice se zkrátka utápí v hluboké krizi.

Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)
Základní část uzavřeli divokým výsledkem - ze dne 24.02.2020 (3)
Zvítězili v Hodoníně - ze dne 02.02.2020 (3)
Novoroční kanonáda - ze dne 13.01.2020 (3)
Oslabení hokejisté bez bodů - ze dne 25.12.2019 (3)
Minerva nastřílela osm branek - ze dne 19.10.2019 (3)
Domácí zápasy hokejisté Minervy Boskovice zvládli - ze dne 29.09.2019 (3)
Venku uspěli hokejisté Minervy Boskovice napůl - ze dne 29.09.2019 (3)
Hokejisty Minervy Boskovice posílí Benýšek a Huzlík - ze dne 01.09.2019 (3)
Hokejisté končí v semifinále, rozhodl až pátý zápas - ze dne 15.04.2019 (3)
Hokejové semifinále je zatím vyrovnané - ze dne 12.03.2019 (3)
Vítězství pro Minervu na závěr - ze dne 07.03.2019 (3)
Hokejisté SKMB Boskovice úspěšní napůl - ze dne 08.02.2019 (3)
Hokejisté SKMB Boskovice dali Rosicím šest branek - ze dne 28.01.2019 (3)
Hnilička zazářil čtyřmi body - ze dne 26.10.2018 (3)
I druhé derby pro Minervu - ze dne 20.09.2018 (3)
Pojď hrát hokej - ze dne 06.09.2018 (3)
Zajíc bojuje o extraligu - ze dne 04.09.2018 (3)
SK Minerva Boskovice velké změny nechystá - ze dne 06.08.2018 (3)