Minerva vstřelila osm branek

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 25/2009, vloženo dne 14.12.2009

Boskovice * Již třetí vítězství v řadě mají na kontě boskovičtí hokejisté. V neděli devětadvacátého listopadu si totiž Minerva vyšlápla na Kroměříž. V domácí premiéře se představily hned dvě posily – Martin Stloukal a David Šebek. I oni se následně podepsali pod výrazné vítězství 8:2.
SK Minerva Boskovice – HK Kroměříž 8:2 (1:0,3:0,4:2)
Branky: 29., 41. a 53. Holý, 13.Maksa, 22. D.Šebek, 32. Komínek, 47. P.Šebek, 49. Grepl – 42. Kopůn, 45. Šerka
Boskovice: Hrachovina – Světlík, Buďa – Antoňů, Maksa – Langer, Honzek – Holý, Grepl, Komínek – Stloukal, P.Šebek,Chlup – Tůma, D.Šebek, Jakubec
V úvodních minutách se oba soupeři jen oťukávali a hra probíhala v doslova zahřívacím tempu. Šance tak vznikaly pouze po chybách, kterých se však urodilo na obou stranách hned několik. Brankáři obou týmů bez problémů zakročili.
Až po šesti minutách se k tvrdé střele odhodlal Jakubec, ale neuspěl. Stejně jako na druhé straně v přesilové hře Jelínek. Další šanci Kroměříže musel hasit vyrážečkou Hrachovina a druhému pokusu zamezil Grepl. Do třetice se sám na branku hnal Jelínek, ale Hrachovina jej výborně vybruslil.
A od této chvíle již začaly úřadovat boskovické hokejky. Holému ve skórování do prázdné branky zamezilo špatné zpracování, nehlídaný Antoňů střílel z mezikruží nad. Ve třinácté minutě vrcholil tlak domácích, který po vhazování využil tvrdou a přesnou ranou od modré Maksa.
Vstřelením branky se boskovická mašina naplno rozjela. Do dobrých šancí se dostali Holý, Chlup a dvakrát i Patrik Šebek. Pokaždé však neuspěli.
Do druhé třetiny provedl trenér Krupička změnu v útocích, když k sobě posunul bratry Šebkovi, což se nakonec ukázalo jako vynikající tah. Již po dvou minutách hry vtrhl do útočného pásma David Šebek a po chvíli kličkování přesně poslal puk do sítě.
A tlak domácích pokračoval. Už za minutu zabránila Komínkovi ve skórování branková konstrukce. Jenže přílišná útočná hra přinášela i problémy. Holého špatnou přihrávku zpět využila Kroměříž k brejku, jenž zakončila až tyč Hrachovinovy branky.
Daleko více šancí však bylo k vidění u opačné branky. Světlík při útočné souhře první obrany parádně vybídl Buďu. Ten mířil jen do gólmana. Jeho nezdar však zanedlouho napravil Holý, který po opuštění trestné lavice získal puk a po samostatném úniku prostřelil Vybírala.
Tentýž hráč jen o minutu později jel znovu sám na branku, ale tentokrát ještě hledal další spoluhráče. To Komínek, který se sám na branku řítil o další minutu později, zakončil sám a zvýšil na 4:0. Komínek se mohl trefit znovu, jenže v dobré pozici mířil jen do přesunujícího se brankáře.
Do konce druhé třetiny diváky bavil zejména druhý útok. Chlup a Šebci předváděli rychlou a kombinační hru plnou parádiček. David Šebek hledal žabkou najíždějícího Chlupa, za chvíli celá trojice předvedla akci na jeden dotek. Přesto se branky nedočkala.
V úvodu závěrečné třetiny nastoupili do branek náhradní brankáři. Boskovický Vlach od první vteřiny, hostující Zapletal po dvaceti vteřinách po páté brance Minervy. Tu vstřelil v přesilové hře Holý.
Než se však dokázal domácí Vlach na ledě pořádně rozchytat, musel lovit dvakrát kotouč ze sítě. Nejprve se po nedůrazu obránců trefil Kopůn, následně v přesilové hře po závaru i Šerka.
Rychlé snížení ale nezanechalo na domácím týmu stopy a okamžitě zapnulo vyšší rychlost. Výsledkem byla parádní akce druhého útoku, když se z otočky zkušeně trefil Patrik Šebek.
Deset minut před koncem projel brankovištěm s pukem na holi Světlík, z otočky našel najetého Grepla a skóre znovu narůstalo. A definitivní tečku za povedeným utkáním připsal Holý, když sedm minut před koncem dovršil hattrick.

Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)