Minerva schytala debakl

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 21/2013, vloženo dne 08.10.2013

Boskovice * Na první soutěžní utkání letošního ročníku hokejového krajského přeboru nebudou v Boskovicích vzpomínat v dobrém. V repríze loňského semifinále padla Minerva s nepříjemným Brnem vysoko 1:7. Soupeř vyhrál zejména díky bojovnosti, ale také neuvěřitelné produktivitě. Warrior chladnokrevně trestal jakékoliv zaváhání.
SK Minerva Boskovice – HCM Warrior Brno 1:7 (0:3,1:2,0:2)
Branky: 31.Kroupa – 2. a 51.Aulehla, 11. a 32.Tůma, 9.Roupec, 35.Surý, 45.Bednář
Sestava: Zrza(11.Hrachovina) – Světlík, Peterka – Korvas, Karlíček – Koutný, Kryl – Mráz, Veselý, Hökl – Kárný, Janda, Pelán – Kroupa, Novotný, Skácel
Domácí tým vstoupil do sezóny bez zraněného obránce Honzka, další obránce Maksa smí vzhledem k trestu z minulého ročníku nastoupit až ve čtvrtém kole. Na lavičce se překvapivě objevil brankář Petr Hrachovina a zřejmě i jeho samotného překvapilo, že po deseti minutách zamířil do hry. Minervě se totiž úvod zápasu vůbec nepovedl.
Už ve druhé minutě zápasu dostávají hosté výhodu přesilové hry a střela od modré tečovaná Aulehlou překvapivě končí v síti. Boskovice jsou poprvé nebezpečné až po pěti minutách, Pelán ale neuspěl. To Brno se dočkalo dalšího šťastného gólu. Hned po vhazování vypálil z úhlu Roupec a trefil přesně růžek branky. A když nechali spoluhráči projet zcela neatakovaného Tůmu takřka přes celé kluziště a ještě skórovat, zamířil zklamaný Tomáš Zrza na střídačku, aniž si pořádně sáhnul na kotouč.
Střídání brankářů obvykle přináší vzpruhu, přečíslení dvou hráčů na jednoho ale Janda nezakončil přesně. Nerozchytaného Hrachovinu dvakrát neúspěšně prověřil Roupec. Do druhé třetiny vstoupily Boskovice o poznání aktivněji a k vidění byl poměrně svižný hokej. Karlíčkova bomba ale skončila mimo branku a Pelánovu ránu zase parádně lapil Guštafík. Minerva měla sice střeleckou převahu, většinou ale pálí z nepřipravených pozic a brankář nemá příliš práce střely vyrážet.
Stejně jako v případě prvního gólu Brna stálo i na domácí straně pořádné štěstí. Kroupa najížděl s kotoučem do tří protihráčů. Jeden z nich přizvedl jeho střelecký pokus a kotouč zaplachtil za záda překvapeného brankáře. Domácí euforii ale okamžitě zarazil obránce Koutný, který špatnou přihrávkou nabídl tutovku Tůmovi. Ten jí nepohrdnul a Warrior znovu odskočil o tři branky. V posledních pěti minutách druhé třetiny hosté definitivně zlomili soupeřovu vůli. Nejprve se hned po opuštění trestné lavice dostal do úniku Surý a zvýšil na 1:5. V poslední minutě pak inkasoval domácí obránce Karlíček za faul holí pět minut a trest do konce utkání.
Poslední část zápasu jen podtrhla domácí trápení. Na konci pětiminutového trestu odskočili hosté na rozdíl pěti branek další tečovanou střelou. A když Janda z dorážky nedal branku ani takřka z brankové čáry, stanovil konečné skóre Aulehla, který si pohodlně projel celé pásmo a z mezikruží vstřelil sedmou branku. Minerva nebude na první utkání vzpomínat v dobrém. „Propadli jsme ve všech směrech, chyběla zejména rychlost, bojovnost a nasazení. Hosté vyhráli oprávněně, byli důraznější v osobních soubojích. Opět se projevila naše žalostná koncovka,“ hodnotil po zápase pro klubový web zklamaný trenér Bohumil Prachař.

Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)
Základní část uzavřeli divokým výsledkem - ze dne 24.02.2020 (3)
Zvítězili v Hodoníně - ze dne 02.02.2020 (3)
Novoroční kanonáda - ze dne 13.01.2020 (3)
Oslabení hokejisté bez bodů - ze dne 25.12.2019 (3)
Minerva nastřílela osm branek - ze dne 19.10.2019 (3)
Domácí zápasy hokejisté Minervy Boskovice zvládli - ze dne 29.09.2019 (3)
Venku uspěli hokejisté Minervy Boskovice napůl - ze dne 29.09.2019 (3)
Hokejisty Minervy Boskovice posílí Benýšek a Huzlík - ze dne 01.09.2019 (3)
Hokejisté končí v semifinále, rozhodl až pátý zápas - ze dne 15.04.2019 (3)
Hokejové semifinále je zatím vyrovnané - ze dne 12.03.2019 (3)
Vítězství pro Minervu na závěr - ze dne 07.03.2019 (3)
Hokejisté SKMB Boskovice úspěšní napůl - ze dne 08.02.2019 (3)
Hokejisté SKMB Boskovice dali Rosicím šest branek - ze dne 28.01.2019 (3)
Hnilička zazářil čtyřmi body - ze dne 26.10.2018 (3)
I druhé derby pro Minervu - ze dne 20.09.2018 (3)
Pojď hrát hokej - ze dne 06.09.2018 (3)
Zajíc bojuje o extraligu - ze dne 04.09.2018 (3)
SK Minerva Boskovice velké změny nechystá - ze dne 06.08.2018 (3)