Minerva přišla o vítězství až v závěru

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 50/2007, vloženo dne 31.12.2007

Blansko * Boskovičtí hokejisté se opět nedočkali kýženého vítězství. Na ledě blanenské rezervy sice ještě pět minut před koncem vedli rozdílem dvou branek, ale nakonec skončilo utkání nerozhodným výsledkem 4:4.
HC Apos Blansko B – SK Minerva Boskovice 4:4 (1:2, 1:1, 2:1), branky: 17. Kuběna J., 29. Hruška, 55. Kazda, 60. Kuběna I. - 19. Aulehla, 20. Bednář, 25. Krupička, 47. Růžička.
Úvodní třetina moc hokejové krásy nenabídla. Oba týmy si pečlivě hlídaly zadní vrátka a nechtěly udělat chybu. Na první brankovou šanci tak museli fanoušci čekat až do dvanácté minuty, když Blansko trefilo v přesilové hře tyč hostující branky. Svoji druhou větší šanci ale domácí již využít dokázali. Přečíslení dva na jednoho dokázal zužitkovat Jaromír Kuběna.
V tu chvíli přeřadila na vyšší tempo i hostující Minerva a dvěma brankami v rozmezí dvou minut dokázala stav utkání obrátit ve svůj prospěch. „Bylo jasné, že soupeř přijel bránit. Celou první třetinu tak bylo na ledě málo pohybu, bylo to statické a mě se hra moc nelíbila. Hodně rychle jsme ale potom inkasovali dvě branky, čímž jsme vlastně nabídli soupeři kontrolu nad utkáním,“ hodnotil první třetinu domácí trenér Petr Drahovzal.
Do druhé části vstoupila aktivněji Minerva, čehož dokázala využít již po pěti minutách. Hned na začátku oslabení ujela dvojice Bednář - Krupička a druhý jmenovaný dokázal rychlý brejk využít. Po inkasované brance se do hry začalo více zapojovat i Blansko, které si vytvořilo i dvě obrovské šance. Ty ale efektivně zneškodnil výborný Chvátal. O něco později ovšem na Hruškovo sólo nestačil. Právě Hruška nakonec utkání nedokončil, když musel po tvrdém faulu předčasně pod sprchy.
Do závěrečné třetiny domácí vstupovali s jednobrankovým mankem, což ale po sedmi minutách hry již neplatilo. Minerva totiž využila přesilovku a zásluhou Růžičky se dostala znovu do dvoubrankového trháku. Blansko ale nakonec dokázalo z utkání vytěžit alespoň bod za remízu. Nejprve se trefil Kazda a v poslední minutě vyrovnal v oslabení Ivo Kuběna.
„Já už opravdu nevím. Dostat vyrovnávací gól je neskutečné. Předvedli jsme opět nepochopitelné chyby. Hrubé chyby, který nás stály vyhraný zápas,“ zlobil se po zápase boskovický trenér Tomáš Zeman. „Hokej je hra o chybách. Já jsem do poslední chvíle věřil, že zápas otočíme. Nakonec máme díky okolnostem alespoň ten bod. Doma ale musíme vyhrávat, takže jsme dnes jeden bod ztratili,“ doplnil jej domácí Petr Drahovzal.

Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)