Minerva deklasovala Čechočovice

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 4/2008, vloženo dne 28.01.2008

Boskovice * Hrozivá série proher skončila. Hokejisté Minervy Boskovice totiž pod vedením nového trenéra Miloše Honzka porazili Čechočovice vysokým rozdílem 9:2. Utkání definitivně rozhodla až poslední třetina, při které domácí vstřelili hned pět branek.
SK Minerva Boskovice – TJ Sokol Čechočovice 9:2 (2:0, 2:1, 5:1), branky: 8. a 22. Krupička, 38. a 60. Huňař, 12. Styblík, 46. Hauzner, 51. Blumaier, 57. Matoušek, 57. Aulehla, – 27. Pejchal, 59. Pokorný
Úvod utkání ani zdaleka nenaznačoval, že by po závěrečném hvizdu mohlo na výsledkové tabuli svítit podobné skóre. První větší šance se totiž zrodila až po sedmi minutách hry, kdy se ale domácí mužstvo po velkém závaru neprosadilo. Jen o pár desítek vteřin na to ale již zavelel k zisku plného počtu bodů domácí kanonýr Rudolf Krupička. Nepřesná střela se od zadního hrazení odrazila přímo k němu a mladý útočník neměl problém dotlačit puk do branky.
Hosté se do první nebezpečné situace dostali přibližně o dvě minuty později, ovšem proti Vankově střele pohotově zasáhl gólman Otáhal. Minerva byla i přesto při chuti, což potvrdil Jaroslav Styblík pohotovým gólem na 2:0. Soupeř mohl snížit jedenáct sekund před koncem první části, ale Vaněk se neprosadil ani napodruhé.
Vstup do druhé třetiny vyšel domácím parádně. Už po dvou minutách totiž Krupička nabruslil mezi kruhy a v přesilové hře zvýšil na rozdíl tří branek. Brzy poté ale pro dvoubrankového střelce zápas předčasně skončil. Po bitce s hostujícím hráčem a trestu na pět minut plus dokonce utkání totiž musel pod sprchy. „Soupeř mě x krát zfauloval a nakonec mě píchl hokejkou. Já se tam přece nenechám zmlátit. Rozhodčí to bohužel vyřešil špatně a za to píchnutí vyloučil mě. I to je ale součástí hry,“ popsal situaci Krupička.
V nadcházející hře 4 na 4 navíc dokázaly Čechočovice snížit zásluhou Pejchala. Minerva ale ve svém úsilí nepovolila a opět si vytvořila tlak. Ten dokázal navíc parádně zužitkovat Huňař, který bekhendem vymetl růžek hostující branky.
O definitivní podobě výsledku rozhodlo závěrečné dějství a brankové hody domácího celku. Po šesti minutách hry vše odstartoval chybou hostující brankář, který špatným vyjetím z branky umožnil skórovat Hauznerovi do prázdné. Další branku přidal ve dvojnásobné přesilovce Blumaier.
Během posledních čtyř minut navíc čekaly na fanoušky další čtyři zásahy a z toho hned tři do hostující branky. Minerva si tak nakonec mohla vychutnat vysoké vítězství a po dlouhé době neodcházela z ledu se sklopenou hlavou. „Doufám, že nás tato výhra nabudí a budeme v podobných výkonech pokračovat. V týmu je po předchozích výsledcích špatná nálada, jsme moc uzavřeni do sebe. Ne že bychom nechtěli vyhrávat, ale asi nám chybí i trocha štěstí. Vloni jsme se chytli na konci soutěže a v play-off jsme hráli výborně. Navíc si myslím, že se dokážeme vyhecovat na silné soupeře,“ prohlásil po zápase Krupička.

Minerva si na úvod soutěže pohodlně zastřílela - ze dne 07.10.2014 (3)
Minerva opět padla - ze dne 31.10.2012 (3)
V Ostrohu zazářili - ze dne 07.01.2009 (3)
Buldoci tentokrát nekousali - ze dne 05.02.2008 (3)
Minerva znovu padla na domácím ledě - ze dne 15.01.2008 (3)
Minerva remizovala s posledním - ze dne 04.12.2007 (3)
Jak obmění hokejisté družstvo? - ze dne 27.04.2023 (2)
Hokejisté se chystají na novou sezonu - ze dne 20.08.2020 (2)
Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (2)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (2)
Měli jsme velkou šanci na úspěch, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 24.03.2020 (2)
Základní část uzavřeli divokým výsledkem - ze dne 24.02.2020 (2)
Zvítězili v Hodoníně - ze dne 02.02.2020 (2)