Milda Bayer po návratu z Chorvatska vyhlíží účast na Hawaii

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 7/2022, vloženo dne 29.05.2022

[Stálý odkaz na článek]

Suchý * Na plnohodnotný start nového ročníku triatlonové sezony hlásí připraveno. Nezlomný Miloslav Bayer má za sebou vydařené soustředění v Chorvatsku, úspěšné otestování formy v prvních závodech a již vyhlíží kvalifikační závod Ironman. Legendární triatlonista se těší na nové výzvy, účast na největším závodě na Hawaii jej však stále velmi láká.
Splnilo předsezonní soustředění Vaše předpoklady?
Soustředění probíhalo od prvního do desátého dubna v Chorvatsku, kam jsem vyrazil s tréninkovými partnery z Brna a okolí. Našlapal jsem přes osm stovek kilometrů, tedy skoro sto kilometrů denně. Plavalo se v moři, v bazénu, nechyběl samozřejmě ani běh, sauna nebo posilovna. Vše proběhlo v pořádku a soustředění splnilo svůj cíl. V tréninku ale pokračuji, nicméně ty kopce v Chorvatsku jsou v nohách určitě znát.
Na soustředění jste byl s o hodně mladšími sportovci. Jak Vás ale znám, soupeření s nimi Vám dodává energii.
Má to svůj význam. Udržuje mě soupeřit s mladšími, ale léta přibývají a je to čím dál náročnější. Dvě etapy na soustředění byly šílené, co se týká převýšení. Trénuje třicet lidí ve dvou výkonnostních skupinách a já chci samozřejmě do té hlavní. Ale je to náročné, mám v hlavě, abych nikoho nezdržoval. Je to přeci jenom rozdíl jedné generace, někteří kolegové mají 25 nebo 30 let. Nepřipouštím si to, ale samozřejmě je to znát. Zatím to nicméně zvládám.
Za sebou máte již také první letošní závody.
První dvě běžecké zastávky jsem absolvoval na poháru Vysočiny, u Žďáru nad Sázavou a Jihlavy. S výkony jsem spokojený. Startuje Český pohár v dlouhém triatlonu otvírákem ve středním triatlonu Pálava Race v krásném prostředí Pasohlávek. Začátkem června 4.6. střední triatlon Czechmen. A následují další závody, se kterými počítám. Je zde i možná účast na Ironman Hawaii. Ale tím, že se loni kvůli covidu Ironman neuskutečnil, tak se letos uskuteční hned dvakrát. Na Hawaii v říjnu a pak ještě v listopadu v Utahu. Mě samozřejmě láká vrátit se na Hawai. Ale podmínky kvalifikace ještě nejsou definitivně stanovené. Zvažuji ještě start na X-teře, triatlonu s horskými koly, který je v červnu. Mistroství světa hostí Itálie a to je přeci jen blíž.
Máte za sebou také Krušnomana
To je pravda, jedná se o dlouhý duatlon v krásném prostředí. Nejtěžší duatlon u nás a druhý v celé Evropě. Závod probíhá na distancích 10 kilometrů běhu, 82 kilometrů kolo a 10 kilometrů běhu. V každém okruhu je převýšení 250 metrů. Já ho dal za 5 hodin a 52 minut, v kategorii M60 jsem obsadil třetí místo.
Pro sportovce je nejdůležitější zdraví, jak se po soustředění cítíte?
Cítím se dobře, zdravotně v pořádku a covid jsem také přežil. Jen trochu bojuji s nosním dýcháním, rentgen plic dopadl dobře. Nepříjemné je že občas mě provází krváceni z nosu. Nevím čím to je, naposledy se mi to stalo při závodu u Jihlavy. Budu muset vyhledat lékaře na vyšetření.
Pandemie snad konečně skončila, plánujete tedy i další zahraniční závody?
Program na sezonu již mám v podstatě hotový. Přemýšlím i nad dlouhým triatlonem v Piešťanech. Ale zase dlouhé triatlony chci za sezonu absolvovat jen dva. Je to skutečně velký zápřah. Co mě ale skutečně těší, jsou nejen mé výsledky, ale také skvělé výsledky dcery Marcely v ultra maratonech. Ta byla vyhlášena mezi nejlepšími sportovci Boskovic. Je vidět, že geny se podědily a já z toho mám skutečně velkou radost. Také děkuji všem svým příznivců za podporu na Facebooku, sponzorům Nutrend, Red Bull, 2XU. Moc si toho vážím. A přeji všem sportovcům hodně zdraví a úspěchů v tomto roce.(Luke)


Podobné články:
Bayer druhý na dlouhém triatlonu - ze dne 28.06.2023 (1)
Bayer se na Hawaii nechystá - ze dne 24.05.2023 (1)

Všechny články z tohoto čísla (7/2022):

Rubrika: Zpravodajství
„Dobrý den, keramiko“ v Kunštátě
Blanensko musí dotahovat
Borek slaví pohár
Boskovice ocenily nejlepší sportovce
Do Boskovic sjeli majitelé velorexů na čtyřiadvacátý Jarní sraz
Festival Boskovice už po třicáté
Hledají místo pro ukrajinské předškoláky
Knihovny dostanou nové zázemí
Koupaliště zahajují sezonu
Na westernu se ukázali Furríci
Nemocnice zůstává důležitým tématem
O místo ve školce byl velký zájem
Plánují obnovu zámecké zdi
Příprava knihovny může pokračovat
Řadu obcí nadále trápí špatný televizní signál
S Vodárenskou „Cestou boskovické vody“
SPOLU povede do voleb Michaela Žejšková
Šmarda podpořil kandidaturu Petra Malacha
V krasu se natáčel film
V Opatovicích vzniká ekovesnička
V prostorách Comfy Café&Bistro v Boskovicích netradiční módní přehlídka
Vybrali nového provozovatele odpadového hospodářství
Zahrádka u Rabína nakonec bude

Rubrika: Sport
David Janků mění Liberec za Brno
Hokejisté zahájili extraligu
Májové medaile z Brna
Milda Bayer po návratu z Chorvatska vyhlíží účast na Hawaii
Mladí florbalisté nejlepší na okrese

Rubrika: Představujeme
Fungující koalice ve Velkých Opatovicích věří v pokračování spolupráce