Lůžkoviny JANEČEK - Zdravý spánek - klíč k úspěšnému dni

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 27/2007, vloženo dne 9.7.2007

[Stálý odkaz na článek]

Vážení zákazníci,
rádi bychom Vám touto cestou představili naši prodejnu zdravého spaní v Boskovicích, na ulici Komenského 14.
Působíme na trhu více než deset let. Zpočátku jsme se zabývali zakázkovým šitím, ve kterém i nadále pokračujeme u zpracování zakázek při čištění peří. Od roku 2000 se zabýváme i kompletní nabídkou výrobků a služeb pro zdravé spaní. Nabízíme matrace, rošty, přikrývky a polštáře, ale také povlečení, prostěradla, přehozy, deky, nebo matracové chrániče či různé drobnosti. Protože nám záleží na tom, aby si zákazník odnášel kvalitní zboží, spolupracujeme s předními osvědčenými výrobci matrací, roštů a lůžkovin. Nabízíme výrobky firem FAN, KLINMAN, DADKA, GUMOTEX, PURTEX, SEMBELLA, DOMESTAV atd. Zabýváme se i prodejem postelí, dětských sestav či doplňků do ložnice apod. V současné době Vás můžeme přivítat v pěti podnikových prodejnách, které se nacházejí v Boskovicích, Brně a Jihlavě.
Kdyby měli lidé odpovědět na otázku, na co se domů těší nejvíce, určitě by vyhrála postel. Kdo by se také domů těšil na sporák nebo na pracovní židli u počítače. Jenže zatímco lustr, sporák či nábytek do obývacího pokoje vybírá člověk velmi pečlivě, postel zůstává stále trochu stranou jeho zájmu. Přitom fakt, že člověk stráví spánkem 30 % svého života ( tedy 25 let ), nezmění žádný politický systém ani módní trendy při zařizování.
Vznikají tedy otázky: Jak spát zdravě?Jak správně vybrat matraci a rošt? nebo Jaký typ přikrývky či polštáře si pořídit? Je to zcela namístě, protože není pro zákazníka vždy jednoduché se v tak velké nabídce dobře zorientovat.
Přitom spánek je pro naše tělo velmi důležitý, díky němu se totiž regeneruje kolem 90 % všech duševních i fyzických sil. Proto co se týká výběru matrací, nelze jej podceňovat. Je třeba vzít v úvahu faktory jako je výška, hmotnost, věk, zdravotní stav a samozřejmě také i finanční možnosti zákazníka. Neexistuje jedna ideální matrace pro všechny. Snažíme se proto nabídnout velmi široký sortiment matrací, z nichž si může každý zákazník vybrat.
Jaká tedy má a nemá být matrace? Je-li matrace příliš měkká, páteř se prověšuje do oblouku. Dochází k blokádě pánevní oblasti, bolí záda, ale i žaludek a břicho. Naopak zase příliš tvrdá matrace podpírá naše tělo jen v několika místech, což zabraňuje správnému oběhu krve. Výsledkem bývá neklidný spánek. Není vhodná ani pro starší osoby. Matrace s vhodnou tvrdostí musí v co největší míře odlehčovat naši páteř. Musí umožnit páteři lehké ohnutí do tvaru písmene „S“ při ležení na zádech, a přímé čáry v poloze „na bok“. Páteř a svalstvo se tak odlehčuje a dochází k jejich regeneraci.
Důležité je také zajímat se o to z jakého materiálu je matrace zhotovena. Velmi oblíbené jsou v poslední době matrace ze studených polyuretanových pěn. Výhodou je, že jsou vzdušné, mají dlouhou životnost a tvarovou stálost. Nabízejí širokou škálu typů, od standardních až po komfortní. Většinou jsou vyráběné jako sendvičové, což znamená, že matrace je poskládána z různobarevných pěn odlišné hustoty a tuhosti. Některé mají i dvojí úpravu, kdy z jedné strany je matrace tvrdší a z druhé měkčí. Jako novinku nabízíme matrace, při jejichž výrobě je použito přírodních materiálů. To znamená, že základní složka neobsahuje žádné přísady s podílem ropných produktů, ale je získávána například z řepky olejné, ricinového oleje apod. Toto spojení nejen šetří náš ekosystém, ale zároveň přináší i kus přírody do našich ložnic. Dále jsou oblíbené i latexové matrace, které poskytují příjemnou relaxaci a dobře kopírují tělo. Pro někoho jsou v tomto ohledu dokonce nepřekonatelné. Podmínkou je však lamelový rošt jako podklad. Nevýhodou může být, že jsou o něco těžší a hůře se s nimi proto manipuluje. Samostatnou kapitolu tvoří matrace z tzv. Líné pěny, což je materiál, který při kontaktu s tělesným teplem měkne a dokonale se přizpůsobí tvaru těla. Je výborný při bolestech zad a kloubů. Nepůsobí žádný protitlak, což ocení hlavně lidé citliví na otlaky a proleženiny. Je také dokázáno, že způsobuje klidnější spánek, protože člověk se méně převaluje.
Není ale třeba zatracovat ani matrace pružinové. Rozdíly v cenách jsou dány kvalitou pružin, jejich množstvím i dalšími vrstvami. Životnost pružin se udává až na 25 let.
Vzhledem k tomu, že za jednu noc odevzdáme lůžku průměrně tři čtvrtě litru tělesné vlhkosti, je dobré, pokud má matrace také snímatelný potah na zip, který se dá prát nebo chemicky čistit. Firmy nabízejí nejrůznější úpravy potahů matrací – jak proti plísním a bakteriím, tak proti množení roztočů a rozkládání potu, s výtažkem Aloe Vera apod.
Neméně důležitý je i vhodný podklad pod matraci. Pod většinu je ideální lamelový rošt, matrace se snáze přizpůsobí tělu a lépe dýchá. Naopak např. pružinové matrace se pokládají na pevný rošt, popř. na pevnou desku. A opět je tu velký výběr. Lamelové rošty se vyrábějí v různých konstrukčních a kvalitativních provedeních. Platí, že čím lepší je opouzdření lamel a čím větší je jejich počet, tím je rošt lepší a tím má matrace lepší kopírovací účinek. Praktické jsou i polohovací rošty, které zlepšují naše pohodlí třeba při čtení nebo v nemoci. Je nutné dát pozor i na nosnost roštu. Vždy ovšem platí – jedna osoba – jeden rošt. Stejně tak i u matrací je z hlediska ortopedických vlastností lepší na dvojlůžko pořídit dvě matrace než jednu velkou, s níž pak „bojujeme“ při každé manipulaci.
Co také výrazně ovlivňuje kvalitu spánku je i vhodná ložní souprava. Nabízíme proto řadu prošívaných přikrývek, polštářů, podložek i speciálních relaxačních doplňků. Náplně těchto výrobků jsou z dutých vláken z polyesteru, které zajistí lehkost, vzdušnost a optimální hřejivost. Všechny výrobky jsou vhodné i pro alergiky.
Důležitým faktorem je i prostředí ve kterém spíme. Je to především správná teplota a vlhkost, ale také vizuální působení interiéru. Celkově by ložnice měla být útulná, působit přívětivě, mile a intimně.
V tomto roce bychom rádi představili naši vlastní kolekci matrací a přikrývek. Snažíme se také připravovat pro zákazníky různé akce a výhodné nákupy. Pro stálé zákazníky máme např. věrnostní karty. Vycházíme zákazníkovi také vstříc, pokud má obavy koupit matraci, kterou nemá vyzkoušenou, jestli mu bude vyhovovat. Proto mu ji zapůjčíme na 3 dny domů. Nabízíme také službu bytového architekta, který vytvoří ložnici, ale i jiné prostory dle zákazníkových představ. Je možné také navštívit náš internetový obchod (www.luzkoviny-janecek.cz).
Naším cílem je, aby se k nám zákazníci neustále vraceli. A proto se snažíme vyjít vstříc jejich požadavkům. Velký důraz klademe na odborné poradenství. Náš personál Vám proto rád zodpoví dotazy či námitky týkající se oblasti naší činnosti. Chtěli bychom tímto také poděkovat všem, kteří nám již svou důvěru projevili a rádi přivítáme i další nové zákazníky.

Několik tipů pro překonání nespavosti:
- zvykněte si vstávat vždy ve stejnou hodinu, a to i o víkendu
- nepijte 6 hodin před spaním nápoje jako je káva, černý čaj nebo cola 
- nepožívejte alkohol a nekuřte 2 hodiny před spaním 
- pravidelné cvičení (tělesná námaha) spánek zlepšuje, ne však těsn před spaním 
- vyhýbejte se spánku v průběhu dne 
- teplá koupel před spaním je výhodná 
- objemné těžké jídlo ruší spánek, lehká večeře nebo sklenka mléka ho podporuje 
- neuléhejte do postele, pokud se necítíte ospalí

Komentáře k článku

Zatím zde není žádný komentář
 

Autor příspěvku:

Text příspěvku (nejméně 15 znaků, maximálně 900 znaků). Všechny příspěvky schvaluje redakce, až po schválení se zobrazí.


Napište číslici tři:


Podobné články:
Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.3.2010 (2)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.3.2010 (2)
Fotbalová DIVIZE - ze dne 2.6.2008 (2)
Konkurzní řízení na funkci ředitelky - ze dne 8.4.2008 (2)
Zubaři DUBEN - ze dne 6.4.2008 (2)
Volejbalistkám se na lepší časy neblýskalo - ze dne 6.3.2008 (2)
Zaměřují se na prevenci kriminality - ze dne 14.2.2008 (2)
Mandolíny v Boskovicích - ze dne 25.6.2018 (1)
Plavecké závody v Boskovicích - ze dne 25.6.2018 (1)
Putování za poklady Boskovic - ze dne 21.6.2018 (1)
MASKA JEDE 2018 - ze dne 19.6.2018 (1)
Blanensko má další výhru - ze dne 19.6.2018 (1)
Zahrádkáři v Boskovicích slavili 60 let - ze dne 15.6.2018 (1)
Boskovický hrad ožil - ze dne 15.6.2018 (1)
Taneční soutěž v Boskovicích - ze dne 12.6.2018 (1)
Nová Dacia Duster Vás mile překvapí a zaujme - ze dne 11.6.2018 (1)
Nová stavba nabídne byty i komerční prostory - ze dne 8.6.2018 (1)
Hlavním hostem festivalu je Dälek - ze dne 8.6.2018 (1)
Mlynár vedl seminář aikido - ze dne 8.6.2018 (1)
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 7. - 15. 6. 2018 - ze dne 8.6.2018 (1)

Všechny články z tohoto čísla (27/2007):

Rubrika: Zpravodajství
80 tisíc pro hasiče
A už zase rostou...
ANKETA - Jak jste na tom s dovolenou?
Další Mariánská pobožnost
Igor Láník zahájil zkušební provoz nové výrobní haly
Kras se drží zuby nehty, vyhráno zdaleka není - Zaměstnanci stále odcházejí
Leoš Baďura – cestující necestovatel
Muzeum opět nemá ředitele
Na náměstí omezí dopravu
Netradiční předávání vysvědčení
Připomenuli si osudy legionářů od Zborova
Rusko nadchlo studenty Gymnázia Boskovice
Svým psům chce dát co nejlepší život plný her a radostí
Tři sestry budou, sraz skinheadů nehrozí
Vanovičtí hasiči slavili
Vysvětili kříž
Zahrádkářská poradna
Zahrádkářská poradna
Žena se snaží pomoci kočkám sama - Město situaci okamžitě řešit nechce nebo nedokáže

Rubrika: Kultura
Dcera Jaroslava Seiferta a Nobelova cena v Boskovicích
Festival pro židovskou čtvrť BOSKOVICE 2007 - 19. – 22. ČERVENCE
Letovický Hudbovar je hlavně regionální přehlídkou
Lysický zámek nabízí sladkosti i osvěžení
Sváteční připomenutí

Rubrika: Sport
Boskovicko ovládli orientační běžci
Divize začíná 12. srpna
Klub HC Boskovice vzal pod svá křídla mládežnický hokej
Lukáš Mánek sedmý v republice
Novinky v boskovickém hokeji - Klub SK Minerva by letos neměl mít nouzi o hráče
Starší žáci dovezli tři stříbrné medaile
Svitava cup získala Doubravice
Špičkový dorostenecký tenis v Letovicích
Tenisový titul vicemistra putoval do Letovic
Úspěšný cyklomaraton Znovín cup
Vysočanský triatlon už po jedenácté

Rubrika: Černá kronika
Muže zachránil vrtulník
Policie informuje

Rubrika: Hubneme
HUBNEME s Měsícem

Rubrika: Kassikova kronika
Neděle 1. července 2007: Brody za Sloupem
Neděle 24. června 2007: Pernštejn

Rubrika: Napsali nám
Cesta boskovických gymnazistů do Stanzach - Lechtal
Dobrovolní hasiči v obci Suchý slavili osmdesáté výročí
Ekologická daň
Lůžkoviny JANEČEK - Zdravý spánek - klíč k úspěšnému dni
Mají páté nejlepší stránky
O boskovické nemocnici
Skútr YAMASAKI 150 jako kompromis
Užitečné setkání EYSF 2007
Vydařené závody na ZŠ ve Svitávce
z Našeho pohledu