Libor Hoppe – Zrušme nesmyslné zákony, regulace a vyhlášky

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 14/2017, vloženo dne 11.10.2017

[Stálý odkaz na článek]

Region * Jedním z kandidátů voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR je i Libor Hoppe z Lipůvky. Jednatel společnosti OP Security a kandidát číslo 4 za ODS se hodlá věnovat také oblasti školství, podnikání, dopravy a rodiny. V pokračování našeho rozhovoru se ale vyjádřil i k dalším tématům, které významně ovlivňují život v našem okolí.

Ještě jednou k tématu bezpečnosti, tentokrát v kyberprostoru.
Bezpečnost v kyberprostoru považuji za velký problém. Zde neexistují hranice. Je třeba, aby se již ve školách lidé učili, jak s daty bezpečně zacházet. Například s online účty v bankách, kde je potřeba dbát té nejvyšší pozornosti. V době, kdy je internet všude kolem nás, iPhone či tablet mají i děti, se otevřelo prostředí s miliony možností, ze kterých vyplívají z hlediska bezpečnosti nemalé hrozby, které mohou tento prostor napadnout. Na denním pořádku jsou podvodné praktiky, které z lidí vylákají peněžní sumu za objednané zboží, které ovšem nedojde. Zvláštní kapitolou jsou děti a senioři, kteří nedovedou správně vyhodnotit riziko daného podvodu. Základem je, že mnoha lidem chybí podvědomí, jak se v online prostoru pohybovat a jak zabezpečit používaná zařízení.

Jedním z hlavních problémů našeho regionu je chybějící komunikace D43.
Musíme udělat vše, aby se stavba stala součástí vládního programu a zařadila se pod zákon o prioritních stavbách. Zjednodušení podmínek pro urychlení výstavby infrastrukturních a strategických staveb. Doufám, že se toho naše generace dožije a budu se snažit udělat vše pro to, aby už skutečně došlo k zahájení této již dávno připravené akce. Není to ale jen D43. Když člověk vyjede mimo naši republiku, tak se někdy nestačí divit, jak dopravní stavby běží.
V oblasti dopravy bych se však rád zastal řidičů a snažil se prosadit jednodušší a lepší bodový systém. Aby nebyli trestáni za drobné přestupky. Připadá mi, že se někdy stávají lovnou zvěří a jsou hned pokutování i za malé prohřešky. Vnímám ale i obrovský problém s nepřizpůsobivými řidiči, kteří pod vlivem drog či alkoholu jezdí klidně i bez řidičského oprávnění. Zde bych naopak navrhoval přísnější tresty. A na závěr bych se skoro nebál zeptat, za co platí řidiči dálniční známku. D1 a často i ostatní dálnice se vlastně stávají velkým odstavným parkovištěm.

Jaké máte plány v oblasti zdravotnictví?
Obecně vzato je české zdravotnictví stále jedno z nejlepších v Evropě, ale hlavním problémem jsou finance. Zdravotní péče není a nikdy nebyla zadarmo. Zdá se, že jeho největšími sponzory jsou lékaři a sestry v nemocnicích. Je stále zřejmější, že monofinancování ze zdravotnických pojišťoven nestačí a přiměřená spoluúčast pacienta bude do budoucna nezbytná, ačkoliv je možné regulovat poplatky pro děti a důchodce. Je nezbytné podstatně omezit administrativní zátěž lékařů i sester, protože nemají sedět u počítače, ale chodit mezi pacienty. Nezatěžovat je elektronickými recepty, které jsou stejná obludnost jako EET a povedou jen k odchodu pracujících důchodců. Chceme-li uchovat úroveň českého zdravotnictví, musíme výrazně zlepšit transparentnost financování či kontrolu investic do betonových mamutích projektů. Jen dobře placenými lékaři a sestrami zabráníme ekonomické migraci našich nemocnic a ambulancí. Novelizace zkaženého zákona o vzdělávání bude jistě při úspěchu ODS následovat. Také si myslím, že za stejnou péči by měla být i stejná úhrada. Jestliže lékař v místní nemocnici provede kvalitní operaci slepého střeva, měl by tento zákrok být hrazen stejně, jako když ho provede lékař v nemocnici fakultní či jiné. Jsem pro jednoduší a průhlednější vyhlášku o úhradách, sazebník i tvorbu cen léků a zdravotnických prostředků. Z pohledu regionu je nejdůležitější zajištění rychlé a dostupné péče, jejímž základem by měly být nemocnice v Blansku a Boskovicích.

V případě boskovické nemocnice se nyní mluví o možném převodu pod kraj.
Prvořadým zadáním bude znovuobnovení úzké spolupráce mezi oběma nemocnicemi. Mohou tím získat jak ekonomicky, tak odborně. Rozbití spolupráce byla hrubá politická i odborná chyba. O převodu se mluví dlouho a je pravda, že dofinancování investic je, zdá se, problém, když je rozpočet města menší, než nemocnice. Převod se jeví jako schůdné řešení, i když současná ekonomická kondice nemocnice je velmi dobrá. Zastupitelé by však měli zvážit veškerá pro a proti a na rozhodnutí se shodnout všichni.

Máte několik vnoučat. Jak vnímáte oblast našeho současného školství?
O tuto kapitolu by se měl stát více zabývat. Nejen nyní před volbami. Vzdělání je po zdraví to hlavní pro naši budoucnost. Je třeba vytvořit a ustálit systém, který bude fungovat. Zapojení zaměstnavatelů, živnostníků nebo soukromých společností do učňovských oborů. Snížení byrokratické zátěže a více kompetencí pro ředitele. U středních škol konečně dořešit státní maturity, aby měly jednotnou úroveň. U mateřských škol vyřešit dostupnost a povinou předškolní docházku nechat na bázi dobrovolnosti. A u vysokých škol považuji za důležité, aby byly propojeny s vědou a výzkumem. Jen špičková věda je základem a inspirací pro průmysl a služby s přidanou hodnotou.

Velkým tématem posledních měsíců je zavedení EET.
K tomuto tématu již bylo řečeno mnoho. Vidíte sami, že evidence ještě ani nezačala pořádně fungovat a už se připravuje zákon o výjimkách, protože dopad na malé obchůdky, hospůdky či spolky je obrovský. Já jsem pro zrušení EET a jiných nesmyslných zákonů, regulací a vyhlášek. Já například nejsem kuřák, ale ať si provozovatel restaurace svobodně zvolí, zda chce provozovat kuřácké či nekuřácké zařízení.
Váš program obsahuje i možnost posílat procento důchodového pojištění příbuznému na důchod.
Stát by měl zajišťovat nezbytnou pomoc těm, kteří si nemohou pomoc sami. Seniorům, lidem se zdravotním postižení, ohroženým dětem a vlastně všem, kteří se ne vlastní vinou dostanou do tíživé situace. Sociální politika musí být formou i obsahem adresná a individualizovaná. Je třeba zavést lepší opatření proti zneužívání sociálních dávek a jejich důslednou kontrolu. Zaměstnavatelé by měli mít možnost spořit svým zaměstnancům a přispívat na jejich důchod na základě odpracovaných let. Možnost posílat procento důchodového pojištění jako příspěvek na důchod svým rodičům či prarodičům v penzi, je spravedlivý krok, který může podpořit snahu rodičů o dobrou výchovu dětí.

Proč by měli lidé ve volbách volit právě ODS?
Hlavním heslem ODS je zjednodušme to. Máme silný program pro silné Česko, který obsahuje 190 kroků pro lepší život. Byli jsme první, kdo takový vytvořil. Nechceme přeci žít ve státě, který vše komplikuje. Zjednodušíme daňový systém, podmínky pro podnikání a byrokracii. Musíme současnou prosperitu země využít, ne o ni přijít. Myslím, že náš stát má na to, abychom měli lepší silnice, zdravotnictví nebo školství. Občanská demokratická strana je poučena ze své minulosti. Máme kvalitní tým složený z obyčejných lidí, který je schopen náš program prosadit a mezi kandidáty osobnosti se zkušenostmi z různých oborů. Podpořte nás, spolu to dokážeme.

Facebook: www.facebook.com/hoppelibor
Foto: archiv Libor HoppePodobné články:
Seminář VAS Boskovice představil lysickou čistírnu i legislativní dopady - ze dne 02.05.2022 (2)
Covid, karanténa a omezení veřejného života. Takový byl rok 2020 - ČERVENEC - ze dne 05.03.2021 (2)
Sportovcům je třeba pomoci, zdůrazňuje senátorka Jaromíra Vítková - ze dne 01.03.2021 (2)
Školy čekají na informace o testování žáků - ze dne 01.03.2021 (2)
Covid, karanténa a omezení veřejného života. Takový byl rok 2020 - ČERVEN - ze dne 24.02.2021 (2)
Rozpočty počítají s posílením vodovodů či opravami škol - ze dne 23.02.2021 (2)
Covid, karanténa a omezení veřejného života. Takový byl rok 2020 - DUBEN - ze dne 14.02.2021 (2)
Rozdělí dotace na kulturní objekty - ze dne 18.01.2021 (2)
Vichřice ničila střechy i auta - ze dne 12.01.2021 (2)
Nemocného podpořili i bez turnaje - ze dne 10.01.2021 (2)
Silvestrovská noc byla klidná - ze dne 09.01.2021 (2)
Tři králové přijdou kvůli covidu online - ze dne 02.01.2021 (2)
Cena vody mírně vzroste - ze dne 17.12.2020 (2)
Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Věřím, že se koledovat bude - ze dne 11.12.2020 (2)
Vánoční stromy letos rozsvítí bez veřejnosti - ze dne 30.11.2020 (2)
Cvičili v Rudickém propadání - ze dne 28.11.2020 (2)
Prodlouží platnost řidičských oprávnění - ze dne 22.11.2020 (2)
Fotbal zřejmě ohlásí konec, hokej řeší naději - ze dne 18.11.2020 (2)
Běžecká liga hlásí stop - ze dne 02.11.2020 (2)
Vyrazili k úklidu svého okolí - ze dne 11.10.2020 (2)

Všechny články z tohoto čísla (14/2017):

Rubrika: Zpravodajství
Aqualand Moravia zve na slavnostní křest tramvaje. Na návštěvníky čeká zajímavý doprovodný program
Auto pro LECCOS, ne na ledacos
Boskovice podpoří prodejnu ve Vratíkově
Bývalá zdravotnická škola v Kyjově je nabídnuta k prodeji
Dostaví část židovské čtvrti
Druhá vlna kotlíkových dotací před startem – příjem žádostí začne 16. října
Jihomoravský kraj zahájil podrobné měření znečištění ovzduší na Brněnsku
Kontroly hazardu na jižní Moravě
Kraj přidá na stavbu nového autobusového nádraží ve Ždánicích jeden milion korun
Muže srazil kontejner
Na Veletrhu odborného vzdělávání se představí dvaadvacet krajských škol technického zaměření
Nabízí cestujícím alternativu k dlouhým zdržením u Lipůvky
Návrh haly u lázní nešlo smést ze stolu jen tak
Nebezpečí v Boskovicích narůstá, za brutální napadení muže jim hrozí až dvanáct let
Největší projekt s pomocí státu dokončen. Mosty přes železnici v Šakvicích začnou sloužit řidičům
Nemocnice se neodvolala v kauze odvolání Julínka
Nemocnici hrozí finanční potíže a dokonce i její uzavření
Odhalili novou sochu hrnčíře
Odložili bourání Dvořáčkova mlýna
Policisté dohlíželi na bezpečnou cestu u základní školy v Boskovicích
Policisté pomohli dobré věci
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 12. - 22.10. 2017
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 19. - 29.10. 2017
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 26.10. - 5.11. 2017
Představili sociální služby
Připravují památník Kardinála Špidlíka
Punkevní jeskyně mění lodě
Rekordní Husí slavnosti
Soutěž o nejlepší krajská vína má své vítěze
Strojírenským firmám se daří, potvrdil to i brněnský veletrh
Studie posoudí možnosti využití bývalé transfúzní stanice na pobytové zařízení sociálních služeb
V Šardicích vznikne s pomocí kraje dopravní hřiště pro menší i větší cyklisty
Ve vyprošťování jsou nejlepší
Ve Zlíně se představí výstava fotografií dětí se vzácnou mukopolysacharidosou „Váš pohled, náš svět“
VINAŘI SI MOHOU NECHAT NALAHVOVAT SVATOMARTINSKÁ VÍNA
VISACÍ ZÁMEK SLAVÍ 35 LET VE STEJNÉM SLOŽENÍ!
Vydají stolní kalendář
VÝHODNÉ NÁKUPY SE SLEVAMI JEŠTĚ NEKONČÍ
Vzdělávání dětí cizinců v Jihomoravském kraji
Zámecké prohlídky znovu lákaly
Ztracených v lesích přibývá

Rubrika: Kultura
D1 – divadelní festival jako Brno! 24. -26. 10.
Festival Brikcius - 6. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Praze
Hildegarda z Bingenu v Boskovicích
Pozvání na muzejní akce na Boskovicko
Pozvání na výstavu do Letovic
Pozvánka na přednášku do Muzea regionu Boskovicka
Pozvánka na výstavu a besedy do Muzea Boskovicka
Pozvánka na výstavu obrazů "Krása koní" do Lysic
Pozvánka na výstavu Všechny cesty vedou do Kunštátu
Pozvánka na VÝSTAVU_ Petr Veselý: Hůl_ do Blanska
Svatomartinská tvořivá dílna v Galerii města Blanska

Rubrika: Sport
Aikido vstoupilo do nové sezóny
Basketbalisté BBK na vítězné vlně
Blansko s dalším debaklem
Fotbalisté Boskovic ve formě
Minervu potrápilo Hradiště
Noční drama na kuželně
Pohár Drahanské vrchoviny čekalo finále
Reprezentanti v kolové skončili pátí
Svitávka ve finále
Vítězná série hokejistů
Vzpěrači zvítězili ve Zlíně

Rubrika: Představujeme
Libor Hoppe – Zrušme nesmyslné zákony, regulace a vyhlášky
Téměř za každým výrobkem se skrývá elektromotor Baumüller

Rubrika: Černá kronika
Agresor se pokusil zapálit benzínku v Lipůvce
Až v bance zjistil, že nalezené bankovky jsou falešné
Bavoráka si nekoupí, prodávající přestal komunikovat
Láhve alkoholu možná posloužily na odreagování po zlodějské práci
Napadení si žena vymyslela
Zkušený zloděj s báchorkou o nálezu telefonu u policistů neuspěl
Zloděj odcizil palivo z pětice odstavených zemědělských strojů
Zloděj sebral v kulířovské hospodě také tablet a cigarety
Zloděj si z pálenice odnesl přepravku s pivem a finanční hotovost
Zloděj v areálu firmy ve Velkých Opatovicích odcizil vedle nářadí a náčiní i navigaci
Zloděj způsobil majitelce škodu za skoro čtyřicet tisíc korun
Zloděj způsobil majiteli rodinného domku desetitisícovou škodu

Rubrika: Napsali nám
Boj za zdravá prsa 2017 v Nemocnici Blansko už pošesté
Brněnská 16 začíná
Burza cenných papírů Praha otevře nový trh START pro malé a střední firmy
Centropol připravil speciální ceník pro domácnosti v panelových domech
Český červený kříž, Procter & Gamble a COOP pomůžou znevýhodněným a nemocným dětem
Druhý ročník Dýňobraní na Zámku v Lysicích
Duel Jaromíra Soukupa speciál dosahuje vyššího průměrného podílu sledovanosti
Hospicová péče na Blanensku funguje. Bojuje však při tom s řadou problémů
Hospital-TV.cz, nově Pacient.TV překročil 1 milion návštěv
Charita zve na Setkání pozůstalých do Blanska
Knihovna Městysu Křtiny získala ocenění Knihovna roku
Moravský Krumlov bude mít památník české státnosti
Na Svojanově ožijí postavy z dějin
Nejčastější otázky, když žena potratí
Nemocnice Blansko se i letos zapojuje do kampaně „Čas je mozek“
NO ART. Kino Art bez budovy, ale ne bez nápadu
Nový publicistický pořad – Aréna Jaromíra Soukupa
Péči o seniory se věnujeme už 15 let
Podzimní prázdniny v Aqualandu Moravia budou ve znamení halloweenských oslav
Politická diskuse na TV Barrandov opět láme rekordy
PRÁZDNINY I SVÁTEK STRÁVENÉ S MALÍŘI, SKLADATELI NEBO S VČELAMI?
Prohlídky lesa i hřbitova, jízdy a přednášky o podzemí
PRVNÍ GLOBÁLNÍ ROČNÍK SOUTĚŽE „P&G CEO CHALLENGE“ JE OTEVŘEN!
Svatomartinský Mikulov zve na husí speciality, mladá vína a velkou porci kultury
V Doubravici se setkají stomici
V Muzeu regionu Boskovicka oslavili Den stromů a Mezinárodní den archeologie
Volební lídři v Duelu Jaromíra Soukupa speciál oslovili 576 tisíc diváků
Vydejte se za bájným Thorem nebo do průvodu strašidel v Aquapalace Praha
Za koláče získal hospic přes dvacet tisíc
Žebříčky znečišťovatelů vedou severočeské elektrárny a Spolana