Letovické kurty v plné permanenci

Autor článku: Ctirad Burget, pro číslo 28/2007, vloženo dne 17.07.2007

[Stálý odkaz na článek]

Letovice V letošní sezóně letovické kurty ani chvíli nezahálejí. Hráči a hráčky všech věkových kategorií otiskují svoje stopy do místní antuky. A tak se mezi dorosteneckým turnajem letní Wilson Tour a mistrovskými turnaji mužů a žen představili i tenisté a tenistky starší žákovské kategorie.
U chlapců byl nejvýše nasazen domácí Jan Sojka, záda mu ještě jako turnajová trojka jistil Lukáš Janků. Největšími soupeři jim měli být břeclavský Adam Albrecht a Jakub Konečný z Uherského Hradiště. Papírové předpoklady tentokrát vyšly beze zbytku a všichni čtyři výše jmenovaní se probojovali do semifinále, ve kterém Sojka v třísetovém zápase přehrál Konečného a Albrecht ve dvou setech pokořil Lukáše Janků. Finále tak bylo zápasem dvou nejvýše nasazených. Jan Sojka své domácí příznivce nezklamal a po výsledku 6:4, 6:2 se stal vítězem dvouhry.
Oba finalisté pak bok po boku bojovali i ve čtyřhře, nicméně vítězné plány jim překazila bratrská dvojice Lukáš a David Janků. V dramatickém finále byly k vidění hned dvě zkrácené hry a protože obě dovedli bratři do zdárného konce, zrodila se vítězná radost rodinného klanů Janků.
Papírové předpoklady naopak vzaly zcela za své v kategorii dívek. Při neúčasti domácí favoritky Elišky Rozbořilové opanovaly první dvě místa při nasazování sestry Eva a Lucie Rutarovy. Lucie však vypadla hned v prvním kole s nenasazenou Dominikou Najnarovou ze Znojma. Ta pak svoji pouť turnajem dotáhla až k finálové účasti. Pro první nasazenou Evu Rutarovou skončila cesta turnajem v semifinále, když ji porazila až osmá nasazená Andrea Matějíčková ze Zlína. Ve finále pak Matějíčková darovala Najnarové pouze jediný game a mohla se radovat z vítězství. Stejným výsledkem, tedy 6:1, 6:0 dopadlo i finále čtyřhry, ve kterém pár Eva Rutarová, Matějíčková porazil Nygrýnovou se Šmejkalovou.

Vítězové - dvouhra chlapci: Jan Sojka (Sokol Letovice), čtyřhra chlapci: Lukáš a David Janků (Sokol Letovice); dvouhra dívky: Andrea Matějíčková (TK SK Zlín), čtyřhra dívky: Eva Rutarová (TK Agrofert Prostějov), Andrea Matějíčková (TK SK Zlín).

Podobné články:
Tenisté v Letovicích neuspěli - ze dne 24.06.2015 (2)
Úspěšný závěr letní tenisové sezóny - ze dne 29.09.2009 (2)
Úspěšný start letovických tenistů v prázdninových turnajích - ze dne 23.07.2009 (2)
Překvapení celého turnaje - ze dne 23.07.2009 (2)
I letos čeká letovické kurty nabitá sezóna - ze dne 05.05.2008 (2)
Zubaři DUBEN - ze dne 06.04.2008 (2)
Přípravky hrály o sladký pohár - ze dne 18.03.2008 (2)
Vítězství Neužilové - ze dne 06.03.2008 (2)
I v zimě si zahrají na antuce - ze dne 24.10.2007 (2)
Závěr tenisové sezóny v Letovicích - ze dne 24.10.2007 (2)
Úspěch pro domácí barvy - ze dne 20.08.2007 (2)
Tenisové ratolesti v akci - ze dne 16.08.2007 (2)
Na letovických dvorcích se Havelková dostala do finále - ze dne 24.07.2007 (2)
Špičkový dorostenecký tenis v Letovicích - ze dne 11.07.2007 (2)
Tenisový titul vicemistra putoval do Letovic - ze dne 09.07.2007 (2)
Tenisový servis - ze dne 25.06.2007 (2)
Drama na letovických kurtech - ze dne 05.06.2007 (2)
Mezinárodní klání tenisových nadějí se vydařilo - ze dne 14.05.2007 (2)
Tenisové soutěže v plném proudu - ze dne 06.05.2007 (2)
Odstartovaly tenisové soutěže, Letovičtí zahájili výhrou - ze dne 02.05.2007 (2)