Kvalitně obsazený fotbalový turnaj K-Keramika cup ovládlo Znojmo

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 29/2007, vloženo dne 24.07.2007

Boskovice * První ročník silně obsazeného fotbalového turnaje K-Keramika cup ovládlo mužstvo 1.SC Znojmo, když ve finále na penalty porazilo Bystrc. Domácí Nobica obsadila třetí místo, když rovněž na penalty udolala rezervu Hradce Králové
FC Nobica Boskovice – 1. SC Znojmo 0:1 (0:1), branka: 32. Mráček.
Sestava Boskovic: Čech – Martínek P. (35. Doležel), Horák J., Horák V. (35. J. Janíček), Stříž, Pavel (35. Preč), Ošlejšek (35. Martínek L.), Václavek (35. Janíček K.), Müller, Havlíček (35. Balaščák), Vorlický.
Boskovice se do oslabeného soupeře pustily hned od začátku. Dvě velké šance Havlíčka ale vyzněly do ztracena. Znojmo začalo hrozit až v závěru první půle. Nejprve mířil těsně mimo Pavelka, ale o chvíli později se již nehlídaný Mráček nadvakrát trefil a poslal hosty do vedení.
Druhá půle se nesla ve znamení tlaku Nobiky. Při několika velmi dobrých šancích ale domácí selhali v koncovce. Vítězství tak slavilo Znojmo.
Hradec Králové B – FC Dosta Bystrc-Kníničky 0:1 (0:0), branka: 60. Janíček.
V rychlém a pohledném zápase měla herně navrch hradecká rezerva. Zápas ale rozhodlo nedorozumění hradecké obrany s brankářem při rohovém kopu, kterého využil Janíček a poslal Bystrc do finále.
O 3. místo:FC Nobica Boskovice – Hradec Králové B 1:1 (1:1), penalty 4:3, branky: 6. Havlíček – 30. Čech.
Sestava Boskovic: Šmíd (40. Čech) – Martínek P., Horák V., Janíček J., Stříž, Müller (40. Pavel, 57. Doležel), Martínek L., Václavek (46. Horák J.), Preč, Ošlejšek (60. Balaščák), Havlíček.
Boskovice se hned v 6. minutě ujaly vedení, když se z přímého kopu trefil Havlíček. V prvním poločase byla Nobica o něco málo aktivnějším týmem, ale přesto se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Přímý kop totiž využil i hostující Čech.
Ve druhé půli byla na obou týmech vidět značná únava, ale rezerva Hradce si přesto mohla zajistit vítězství. Ostrého hlavička ovšem pouze orazítkovala břevno. Zápas tak musely rozhodnout penalty, které lépe zvládli hráči Nobiky.
Finále:1. FC Dosta Bystrc-Kníničky – 1.SC Znojmo 1:1 (0:1), penalty 7:8.
Oba týmy daly do zápasu poslední zbytky sil a výsledkem bylo vyrovnané, ale hodně tvrdé utkání. Znojmo šlo do vedení po přímém kopu Pavelky, Bystrc vyrovnala penaltou Macíka. I tento zápas tak musely rozhodnout pokutové kopy, které v osmé sérii nakonec vyhrálo Znojmo.
Konečné pořadí: 1. 1.SC Znojmo, 2. FC Dosta Bystrc-Kníničky, 3. FC Nobica Boskovice, 4. Hradec Králové B

Výběry OFS dosáhly vynikající výsledky - ze dne 03.05.2008 (6)