Kunštát uťal sérii oslabených Boskovic

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 9/2014, vloženo dne 29.04.2014

Kunštát * Okresní fotbalové derby v rámci krajské 1.A třídy mezi Kunštátem a Boskovicemi, které bylo zároveň i přímým soubojem o druhé místo v tabulce, mělo jasného vítěze. Kunštát se dostal brzy do vedení, přečkal velké šance Boskovic a po přestávce dvěma zásahy z brejků definitivně rozhodl. Diváci se však mohli bavit kvalitním fotbalem, ke kterému přispěli i hosté z Boskovic. Ti přitom lepili sestavu na poslední chvíli.

FK Kunštát – FC Boskovice 4:1
(1:0)
Branky: 22. Boček, 65. Mihola, 71. A. Preč, 90. Stehlík – 87. M. Preč
Kunštát: I. Loukota – Šafařík, Kuda, O. Loukota, Prudil – Adamec (82. Skoček), Hruška (57. Adámek), Preč, Blaha (57. Chloupek) – Boček (82. Doležel), Mihola (73. Stehlík)
Boskovice: Havlíček – Sedlák (31. Pupík), Vykoukal, Miksan, Müller – M.Horák (83. Preč), Jn.Horák, Přikryl, Stara (77. Pavel) – Fadrný, Odehnal (62. Žouželka)
V úvodních minutách se ukázalo, že domácí hráči jsou na okresní derby řádně vyhecovaní. Soupeře chtěli stůj co stůj porazit a díky tomu poskočit na druhé místo tabulky. Vsadili tak na aktivní napadání a snažili se dostat obranu Boskovic pod tlak. Hosté ale bránili poctivě a prostor před brankářem pečlivě bránili. A to i přesto, že se museli obejít bez klíčových obránců Koláře, Janíčka a Černého, které v sestavě nahradili hráči z dorostu a rezervního týmu.
Hra Boskovic tak byla postavená na jednoduchosti. Téměř každá rozehrávka mířila na Martina Fadrného, ten míč rovnou posílal spoluhráčům v záloze. Kunštát se snažil o kombinaci po zemi a rychlé míče za obránce a v úvodní půlhodině byl nebezpečnější. Boček trefil v desáté minutě tyč, o dvanáct minut později ale již slavil branku. Křížnou střelou prostřelil Havlíčka a poslal svůj tým do vedení. Stejný hráč se o chvíli později mohl trefit podruhé, když dokázal obejít i brankáře. Prázdnou branku ale nakonec přestřelil.
Boskovičtí hráči postupně zpřesnili svou hru a byli vyrovnaným soupeřem. A dokonce mohli vyrovnat. Těsně před přestávkou využil nepozornosti obránců Fadrný, který postupoval sám na brankáře. Místo střely chtěl udělat Loukotovi kličku, ten však jeho záměr vystihl.
Ve zlepšeném výkonu pokračovali hosté i po přestávce. Vytvořili si dokonce značný tlak i šance na srovnání. V té nejlepší byl unikající Odehnal, který ale vypálil příliš brzy a Loukota jeho pokus dokázal vyrazit. Brankář Kunštátu se vyznamenal také proti parádní technické střele Fadrného.
Boskovice ale po hodině hry ještě více otevřely zadní vrátka a Kunštát toho dokonale využil. Po křídelní akci dorážel v malém vápně míč do sítě Mihola a zvýšil na 2:0. A za pár minut soupeře definitivně dorazil jeho bývalý hráč a odchovanec Antonín Preč, který si ve středu hřiště narazil se spoluhráčem a přesnou trefou nedal Havlíčkovi šanci.
Boskovice zkoušely sérií střídání ještě utkání alespoň zkorigovat, na lavičce však byl zkušený pouze Jan Pavel, ostatní hráči teprve sbírají první zkušenosti s dospělým fotbalem. Přesto se radoval Martin Preč, který tři minuty před koncem využil srážky Loukoty s jedním z útočníků při centrovaném míči a jelikož rozhodčí situaci jako faul neposoudil, pohodlně dorazil do prázdné branky. V nastaveném čase však definitivně vrátil Kunštátu tříbrankové vedení Karel Stehlík. Domácí se tak po zápase dostali na druhé místo tabulky, právě o bod před Boskovice. Ty nevyhrály poprvé v jarní části sezóny.

„Oddechli jsme si“ slavil Tenora - ze dne 05.09.2012 (4)
Derby přineslo osm branek - ze dne 05.09.2012 (4)