Král už válí za Kometu

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 15/2020, vloženo dne 09.12.2020

[Stálý odkaz na článek]

Brno * Stejně jako další mladí hokejisté i obránce Filip Král zamířil před odloženým startem soutěží v zámoří zpět do České republiky. Prvně začal nastupovat v první lize v barvách Přerova, svými výkony si ale jednoznačně řekl o návrat do extraligové Komety Brno. Obnovenou premiéru po třech letech za tým, se kterým v minulosti slavil titul, si odbyl v zápase proti Třinci.
„Ve středu mi zavolal můj agent s tím, že pan Zábranský projevil zájem, abych se vrátil zpátky do Komety. Upeklo se to velmi rychle, ještě v osbotu ráno na rozbruslení jsem nevěděl, jestli vůbec odjedu s klukama do Třince. Čekalo se na papíry z Kanady. Vše nakonec klaplo a jsem rád, že můžu hrát,“ přiblížil Král svůj návrat do Brna pro webové stránky Komety. Do zápasu, stejně jako další hráči v republice, nastoupil po rázném tréninkovém výpadku, nařízeným Vládou Českou republiky. „Sice by bylo lepší trénovat o něco déle, ale musíme se s tím poprat. Myslím, že jsem se do zápasu dostal rychle,“ dodává s tím, že nucenou pauzu strávil v Blansku, kde posiloval a běhal. „Snažil jsem se udržovat, jak jen to šlo.
Na ledě byl jednadvacetiletý bek, který letní měsíce pravidelně spojuje s in-line hokejovým působením v Boskovicích, rozhodně vidět. A pomohl k bodovému zisku, byť Kometa prohrála na ledě Třince v prodloužení. „Na začátku jsem byl docela nervózní, protože jsem nevěděl, co od toho můžu očekávat. Postupem času se to zlepšovalo, po prvních dvou střídáních jsem se uklidnil, bylo to čím dál tím lepší, a jak ten zápas probíhal, cítil jsem od trenérů větší důvěru. Snažil jsem se hrát svou hru, hodně mě pomohli také kluci. Rozuměl jsem si s Michalem Gulašim, ten mně asi pomohl nejvíc,“ hodnotil s tím, že za získaný bod byl rád. „Za nepříznivého stavu jsme se dokázali zvednout a alespoň tu remízu urvat.“
Talentovaný hokejista v zámoří nastupuje za Spokane Chiefs ve WHL, v dubnu však podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu se slavným klubem NHL Toronto Maple Leafs. Jelikož však nižší soutěže za oceánem začnou zřejmě až v lednu, stejně jako příprava týmů na NHL, vyrazil za zápasovou zátěží do Evropy. „Jsem hráčem Komety. Měl bych tak pokračovat v extralize. Co se týče NHL, vůbec nevím, kdy bych měl odlítat. Zatím to neřeším. Momentálně se těším na zápasy v Česku a dál se uvidí,“ zakončil blanenský odchovanec.(Luke)Všechny články z tohoto čísla (15/2020):

Rubrika: Zpravodajství
Budují volnočasový areál
Cvičili v Rudickém propadání
Cyklostezka nabídne dva pruhy
Do škol se postupně začínají vracet děti
Dokončili stavbu zálivů ve Svitávce
Město Boskovice: K provozování sportovišť a sportovních zařízení při přechodu ze 4. do 3. stupně PES
Na zbrojnici získali dotaci
Nechají zhodnotit nemocnici
Novým ředitelem ZUŠ Boskovice je Petr Prosser
Olešnická kytka se nekonala
Plánují modernizaci společné čistírny odpadních vod
Poničili sportpark
Prodlouží platnost řidičských oprávnění
Při úklidu našli gauč nebo počítač
Studii na halu znovu prozkoumávají úředníci
Školáci tvoří model města
V Kunštátě dokončují alkoholickou vyhlášku
Vánoční jarmark letos nebude
Vánoční stromy letos rozsvítí bez veřejnosti
Ve Skalici postaví nový most
Za obnovu lesů sází tisíce nových stromů
Zahájili revitalizaci zeleně

Rubrika: Sport
Blansko vyplenilo Jihlavu
Blansko vyplenilo Jihlavu
Král už válí za Kometu
Odkládají seminář aikido
Restart se Blansku nevydařil

Rubrika: Černá kronika
Podnapilý šofér nezvládl svůj vůz a zakončil jízdu v rybníce

Rubrika: Napsali nám
Advent na Svojanově přece jen bude
Den boje za svobodu a demokracii