Konference Glorious 2016: Pořádná dávka inspirace ve dvou dnech nadchla pět set lidí

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 7/2016, vloženo dne 02.05.2016

[Stálý odkaz na článek]

Brno, 2. května 2016 * Brněnské SONO centrum se opět otevřelo nevšední akci. Spolek Bussiness Academy připravil studentskou konferenci s názvem Glorious. Mladí lidé tak dostali ojedinělou možnost setkat se s vrcholně úspěšnými osobnostmi z řad českých podnikatelů, manažerů, ředitelů či koučů. Patřili mezi ně například mistr etikety Ladislav Špaček či ředitelka českého Googlu Taťána le Moigne.

Už druhý ročník studentské konference Glorious navštívilo ve dnech 13. a 14. dubna celkem pět set zájemců, kteří si mohli vychutnat program celkem patnácti řečníků. Ti se s nimi podělili o své cenné znalosti z oblasti marketingu, vedení lidí, vzdělávání, obchodování, ale i osobního rozvoje. Hned prvních padesát minut přednášel poradce TOP managementu Petr Kadlec o pozornosti, kterou je nutné neustále trénovat a uvědomovat si její efekty. Podle Kadlece lze kvůli snížené pozornosti snadno podlehnout manipulaci a celkově snížit účinnost přijímání informací. Posluchači si tak odnesli hned z první řeči slušný základ pro další dva dny.

Konference měla i jasný cíl a téma. „Prostřednictvím konference chceme pomoci studentům uvědomit si, že důležitější než cíl je cesta k němu. Na letošní konferenci se nám podařilo získat mnoho zajímavých osobností, které byly pro návštěvníky cennou inspirací. Ohlasy na ni byly tak intenzivní, že na podzim tohoto roku plánujeme obdobnou akci tentokrát na slovenské půdě, v Bratislavě,“ sdělil za organizátory konference Glorious Ondřej Prášek. „I v příštích ročnících chceme program sestavit tak, abychom se odlišovali od ostatních konferencí. Vycházíme vstříc potřebám a přáním studentů, kteří se chtějí zdokonalovat v různých směrech, chtějí rozvíjet svůj potenciál a pouhé přednášky na vysokých školách jim nestačí,“ doplnil Prášek.

Řečníci se snažili ve svých přednáškách studenty především motivovat a dodat jim potřebné odhodlání do budoucí profesní kariéry, ale i osobního života. Václav Dejčmar, spoluzakladatel společnosti RSJ, proto mladým účastníkům zdůraznil, že je potřeba poznat sám sebe a cestu, po které se chceme vydat. Poradil posluchačům, aby se oprostili od toho, že jsou k něčemu určení a šli za tím, co chtějí. Ve stejném duchu dodával inspiraci Pavel Řehák, bývalý generální ředitel České pojišťovny. Podělil se o to, jak kombinací řemesla, autonomie a smysluplnosti dané práce najít štěstí, a povzbudil účastníky k tomu, aby se nebáli a roztáhli křídla. Podle něj by lidé především neměli dělat kompromisy ve svých hodnotách. Jan Mühlfeit, bývalý ředitel Microsoft Corporation pro Evropu, ve své přednášce na téma, jak vytvořit úspěšný tým zase uvedl, že každý z nás je génius, ale každý v něčem jiném. Podle něj se s talentem rodíme, jen ho musíme násobit tréninkem. Velkou chybou je podle něj říkat si, že něco nejde nebo že na to nemáme.

Vrcholem konference Glorious byla přednáška odborníka na etiketu Ladislava Špačka, který v hale SONO centra, uspořádal též autogramiádu své knihy. Pánové díky jeho výstupu získali dokonalý přehled o tom, jaký oblek vzít večer, a který například dopoledne. Budoucí podnikatelé se také dozvěděli, jak správně podat ruku, jak předat vizitku, a především jak se správně připravit na jednání či jak se chovat na obchodní schůzce. Řeč Špačka navíc obohatilo vyprávění o prezidentovi Václavu Havlovi. Mistr etikety totiž celých 11 let zastával post jeho mluvčího. Poučná a mimořádně zajímavá byla i přednáška šéfky českého Googlu Taťány le Moigne, která přiblížila vlastnosti dobrého lídra, ale i prostředí Googlu. Posluchače oslovila svou stručnou a vtipnou charakteristikou, že lidé se dělí na dvě skupiny: na ty, kteří si umí poradit, a na ty, kteří to neumí.

Příjemným oživením konference byl networkingový večírek, kterého se zúčastnili i někteří řečníci. Účastníci tak měli jedinečnou možnost se s osobnostmi setkat tváří v tvář a neformálně si s nimi pohovořit o tom, co je nejvíce zajímá. Příležitost využil zejména český filantrop a bývalý generální ředitel ČEZ u Martin Roman, který se studenty aktivně diskutoval v přátelském kruhu. Posluchače nejvíce zaujala jeho myšlenka, v níž doporučil, abychom se v práci obklopovali osobami, které disponují vlastnostmi, které nám chybí, a nevyhledávali kolegy stejného ražení. Poradil rovněž, jak ty správné lidi poznat a získat. Tuto myšlenku ve své prezentaci podpořil i Ondřej Krátký, spoluzakladatel startupu Liftago. Ten mimo jiné řekl, že jsme průměrem pěti lidí, se kterými se nejvíce setkáváme, a doporučil, abychom si tyto lidi vybírali dle toho, čeho chceme dosáhnout.
Glorious 2016 ale rozhodně nebyl jen o vzdělávání se. Organizátoři akce totiž navíc využili i podzemní garáže SONO Centra, jež proměnili v obří odpočinkovou zónu. Účastníci se tak mohli o přestávce například pobavit s RC autíčky na dálkové ovládání vyrobenými z kartonů. Ale ani to nebyla obyčejná jízda. Zájemci si totiž mohli do závodu vyrobit vlastní vůz. Ženy pak měly možnost nechat se v garáži zdarma nalíčit kosmetikou Mary Kay a muži zase obdivovali auta poslední série BMW, která byla na konferenci nejen k obdivu, účastníci měli totiž jedinečnou možnost využít i zkušebních jízd. V Chill out zóně si studenti unavení přednáškami mohli zahrát stolní fotbal, Xbox nebo vydechnout na sedacích vacích Wegett. Nevšedním zpestřením doprovodného programu byla Airsoft aréna, kde si každý mohl vyzkoušet svou přesnou mušku. Nechyběly ani vodní dýmky, bohaté občerstvení a pro povzbuzení byla připravena chutná káva či RedBull.

Ohlasy z konference:

„Člověk musí některé věci prvně slyšet a začít o nich přemýšlet a teprve, až je pochopí, tak je schopen je vidět. Díky za dnešní inspiraci, motivaci a jiný pohled na věc.“ (Ondřej Svatek, účastník konference)
„Grandiózní ukázka skvěle odvedené práce při organizaci a sestavení týmu, který umožnil konferenci zařídit. Skvělí hosté, prostě tohle mělo smysl. Odpojit se na dva dny od běžných činností a nechat na sebe působit řečníky, mezi kterými byla neskutečná elita.“ (Filip Novák, účastník konference)
„Musím smeknout klobouk před pořadateli studentské konference Glorious, která se konala minulý týden v Brně. Celá událost byla skvěle připravena a zorganizována, včetně večerní diskuse studentů se spíkry. Velmi jsem si čas se studenty užil a rád jsem pohovořil na téma ‚Jak vytvořit hvězdný tým‘.“ (Jan Mühlfeit, jeden z řečníků)

Kontakt:
Markéta Šimčíková

E-mail:media@babrno.cz
Telefon: +420 739 304 266
Autorem fotografií je David Poul.

O konferenci Glorious
Myšlenka jedinečné a prestižní konference Glorious vznikla v minulém roce a vyústila v první ročník této výjimečné akce, který se setkal s obrovským úspěchem. Jde o konferenci organizovanou brněnskými studenty ze spolku Business Academy, která v České republice nemá obdoby. Tato myšlenka se zrodila u studenta vysoké školy Ondřeje Práška, který chtěl uspořádat konferenci, která má opravdu potenciál a předá studentům snad co nejvíce know-how a rad týkajících se především podnikání, ale i seberozvoje, které budou moci využít ve své kariéře i osobním životě.

Dva nezapomenutelné dny zážitků, 17 řečníků, více než 500 účastníků. Tak by se dal popsat minulý ročník v číslech. Glorious 2015 byl z pohledu řečníků a účastníků velmi oblíbená akce, která se setkala s nevídaným úspěchem.Všechny články z tohoto čísla (7/2016):

Rubrika: Zpravodajství
Boskovice mají studii vzdělávacího centra na Slovákové
Boskovice nezískaly dotaci na přístavbu mateřské školy
Brno a Jihomoravský kraj zjednoduší lidem cestování
Čapí hnízdo živě
Funkce tísňové péče zůstává beze změn
Hasičský den v Boskovicích
Hejtman jednal v Číně úspěšně o přípravě projektu lázeňské zóny Pasohlávky
Hejtman podepsal partnerství s největším a nejsilnějším čínským regionem
Hejtman podpořil při návštěvě střední školy ve Strážnici obory strojírenství a oděvní
Jihomoravský kraj si chce došlápnout na přetížené náklaďáky i tranzitující kamiony. Ničí silnice
Jižní Morava se prezentuje v jihočínských provinciích
K dobrovolným hasičům směřuje rekordní částka z krajského rozpočtu
Kostel ve Sloupě vyhrál v soutěži památek
Kraj zvyšuje podporu domácí hospicové péče
Křetínka prošla jarním úklidem
Letovičtí chtějí snížit množství komunálního odpadu
Místo obchodu plánují hernu pro děti
Mrazy poškodily až 40 procent vinic. Škoda dosáhne minimálně miliardy korun
Na Chlumu spadla stodola
Na podporu vinařů a vinohradníků směřuje z krajského rozpočtu 6 milionů
Na rozvoj jihomoravského venkova směřuje 50 milionů z krajského rozpočtu
Oprava mostu v Podolí se znovu přiblížila
Opravy brněnského kostela svatého Jakuba završeny, pomohl také Jihomoravský kraj
Paprsek hledá pozemek pro chráněné bydlení
Pouťové oslavy zvýrazní hudební program
Prodejna Hyundai se oblékla do nového kabátu
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 21. 4. - 1. 5. 2016
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 28. 4. - 8. 5. 2016
Připravují se veřejná projednávání Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje
Regionální zástupci uspěli ve Zlatém erbu
Rozdali sportovní granty
Smrtelná tragédie ve Svitávce, syn zabil matku
Snažil se narazit s autem do stromu
U Bořitova posouvají autobusové zastávky
V Rudici vznikne základna pro speleologické záchranáře
Ve Velkých Opatovicích opraví zámecký sál
Velké Opatovice čeká oprava průtahu
Víno, spolupráce univerzit, turistika. Krajská delegace navázala v Číně nové kontakty
Volby na Suchým ovládlo SNK Suchý
Zámky letos nabídnou bohatý program
Zednické hvězdy z Letovic
Zloděj ukradl včelstva
Zruší telefonní budku

Rubrika: Kultura
Bohuslav Martinů v Poličce – 300x jinak
Domino vystavuje dřevořezby
Koncert skupiny Vltava - Já čekám v Čechách tour 30 let
ORIGINÁLNÍ FILMOVÉ KLAPKY BUDOU K VIDĚNÍ V BRNĚ
Pozvánka na vernisáž - Břetislav Malý: O červené v čase
Pozvánka na zámek v Rájci nad Svitavou
Tmavomodrý festival otevře svět nevidomých
Uvedou výstavu Příběhy z Iráku
Vernisáž výstavy PAVEL ŠMÍD: Buenos días, Sr. Presidente
Výstava kreseb Vincenta Flückigera .... Latgale v proměnách času
Výstava Mozart v muzeu

Rubrika: Sport
Boskovice hostily in-line hokejový turnaj
Boskovice mají první bod, Blansko debakl
Fotbalisté bojovali s nepřízní rozhodčích
Fotbalisté v krajském výběru
Hokejisté cíl nesplnili, kádr by měl zůstat stejný
Moravci zahájili mezinárodním zlatem
Stroje buráceli v Chrudichromské rokli
Svitávka opět vítězná
Úspěšný víkend plavců
V předehrávce neuspěli
Začalo Turné čtyř zemí v kolové

Rubrika: Představujeme
Petr Malach: I jídlo může být koníčkem

Rubrika: Černá kronika
Asi se jí nelíbil boskovický kostel
Do sklepa se dostal pohodlně a odcizil horské kolo
Chtěli být na rozhledně první
Motorkáři se recese asi prodraží
Nadýchal skoro čtyři promile
Podcenili význam internetu
Zloděj našel šperky v ložnici
Zloděj odcizil z rodinného domku finanční hotovost i šperky
Zloděj odnesl z garáže čtyři plechovky laku a sekyru
Zloděj se dostal přes zahradu do dvojice rodinných domků

Rubrika: Napsali nám
1. Máj s Karlem Gottem: Všechny láska Karla Gotta na TV Barrandov
ALPS Electric Czech zvyšuje mzdy
Bilance E.ON uklízí Česko: 75 dobrovolníků a 90 pytlů s odpadem
Čarohrátky - pro malé šikuly a hodné rodiče
Češi si za novou střechu rádi připlatí
Článek ze ZŠ Boskovice
Geis podpoří MS v hokeji soutěží
Invazivní pneumokoková onemocnění
Jak zachránit slona? Ptají se mladí dokumentaristé
Jeden den firemním dobrovolníkem
Každý čtvrtý člověk v Jihomoravském kraji má problém se zrakem
Konference Glorious 2016: Pořádná dávka inspirace ve dvou dnech nadchla pět set lidí
Máj na Staré radnici – láska, trubači i východ slunce
Mistr barevných staveb ve vile Stiassni
Mistrovství České republiky v discgolfu v květnu v Moravském Krumlově
Moderní technologie na českých radnicích
Mucha, Uprka, Kubín – Jihomoravský kraj má co nabídnout sběratelům umění
Nejvíce čarodějnic potkáte v sobotu v Králově poli
Netradiční návštěva Boskovic
Nominace do ankety Osobnost NNO JMK 206 potrvá až do 31. července
Nový hotel u Aqualandu Moravia otevírá v květnu. Investice vyšla na 60 milionů korun
PODĚKOVÁNÍ ŽENÁM PŘI ZALESŇOVÁNÍ
Podle průzkumu Češi zbytečně hazardují se zrakem
POROTA VYRAZÍ PŘÍŠTÍ TÝDEN HODNOTIT FINALISTY VINAŘSTVÍ ROKU
Postavte se handicapu Z OČÍ DO OČÍ
Pražští strážníci budou studovat na CEVRO Institutu
Rapující kocour dobývá svět
Ratolest Brno a Hustopeče spolupracují i po pilotním projektu
Tmavomodrý festival se již blíží
V neděli 1. května všichni na start Boskovických běhů!
Zpětný odběr elektra a baterií roste