Junioři předvedli svoji sílu v Teplicích

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 45/2007, vloženo dne 12.11.2007

Boskovice * Poslední ze vzpěračských šampionátů jednotlivců hostily na začátku listopadu Teplice. O mistrovské tituly zde usilovali talentovaní vzpěrači do dvaceti let. A mezi nimi samozřejmě i boskovičtí siláci, kteří se domů nevrátili s prázdnou. Na krcích se jim houpaly čtyři blyštivé medaile, jedna z nich měla navíc nejcennější zlatý lesk.
Trenér Sekanina se před odjezdem na republikový šampionát netajil ambicemi na zisk několika medailí, svým svěřencům věřil. A ti mu důvěru oplatili tím nejlepším možným způsobem.
Ve váhové kategorii do 56 kilogramů získal stříbrnou medaili David Grénar. „Před soutěží shodil víc jak tři kila. A jak se ukázalo, byl to dobrý tah. Navíc David tentokrát vše zvládl psychicky,“ byl spokojený kouč Čestmír Sekanina s výkony 62 kg v trhu a 79 kg v nadhozu. „Za vítězným Navrátilem zaostal jen o dva kilogramy,“ doplnil Sekanina.
Další želízko v ohni měl boskovický klub ve váhové kategorii do 62 kilogramů. Byl jím talentovaný Adam Róza. „Opakoval se zde souboj z kategorie mužů s bohumínským Petrovem, který opět vyhrál. Druhou pozici pak Adam uhájil před Líhlem z Rotavy. Ale určitě mu závod nevyšel zcela podle představ,“ vypozoroval zkušený trenér i s ohledem na výkony. Adam Róza totiž trhl 85 kg a nadhodil 105 kg.
Pikantní souboj pak přinesla váhová kategorie do 69 kilogramů, v níž se o titul utkali hned tři boskovičtí vzpěrači. „Jenže Michalu Liškovi závod vůbec nevyšel a skončil na sedmém, posledním místě,“ posteskl si Sekanina.
Pozornost tak byla zaměřena na Tomáše Kejíka a Leona Hrazdila, jenž se do této kategorie vměstnal díky několika shozeným kilogramům. „Všichni tak mohli vidět špičkový souboj dvou boskovických vzpěračů,“ mohl být pyšný na své borce trenér. Lépe z něho vyšel starší Tomáš Kejík, jenž trhl 91 a nadhodil 114 kilogramů. „Leon trhl 85 kilogramů a aby vyhrál, musel nadhodit 121 kil. To se mu ale nepodařilo a v konečném zúčtování prohrál boj o zlato jen o dvě kila,“ dodal Sekanina.
Boskovičtí junioři ale zaznamenali zatím pouze dílčí úspěch. Definitivní vysvědčení dostanou až v lednu. A to po závodě v Rotavě, kde budou usilovat o postup do celostátní ligy juniorů. „A vlastně také o to, jestli se do Boskovic přestěhuje sportovní centrum mládeže,“ upozornil Čestmír Sekanina.

Vzpěrači z Boskovic utvrdili svou pozici - ze dne 02.06.2008 (3)
Domácí prostředí může i nemusí být výhodou - ze dne 25.02.2008 (3)