Jedna branka stačila

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 11/2011, vloženo dne 26.05.2011

Region * Jediná branka rozhodovala zápasy pětadvacátého kola krajského přeboru Boskovic i Rájce-Jestřebí. Zatímco Boskovice doma zachránil deset minut před koncem střídající Janíček, za Rájec skóroval Blatný chvíli po přestávce. Vítězství se dočkalo i Ráječko.
FC Boskovice – FC Kuřim 1:0 (0:0)
Branka: 79.Janíček
Boskovice: Švéda – Müller, P.Martínek, Václavek, Adamec – Preč, L.Martínek, Jk.Horák, Ošlejšek, Koudelka – Bárta(Vorlický, L.Fojt, J.Fojt, Černý, Janíček)
Týden po vzájemné bitvě ve čtvrtfinále krajského poháru se oba soupeři střetli v Červené zahradě o soutěžní body. Šest kol před koncem, kdy se rozhoduje o konečném umístění.
Na úvodní šanci se nečekalo dlouho. Hned v první minutě se k ní propracoval domácí Ošlejšek, ale neuspěl. Kuřim skvěle bránila boskovické útočníky, a ačkoliv domácí dobře kombinovali a drželi míč, do šancí se nedostávali.
Větší zábava přišla až v druhém poločase, kdy se hra přelévala od jedné branky ke druhé. Boskovice mohly dostat do vedení Bárta s Lukášem Martínkem, ale branku netrefili. Dvě brankové šance měla i Kuřim, ale výsledek byl totožný.
Dvacet minut před koncem si vytvořila Kuřim tlak a pořádně provětrala domácí obranu. Tři stoprocentní šance ale dokázal vychytat výborný Petr Švéda. Téměř deset minut před koncem se na trávník vydala domácí dvojice Vorlický-Janíček a již za minutu padla jediná branka.
V první šanci ještě Janíček neuspěl, ale po skvělé přihrávce Koudelky se již nemýlil a tři body zůstaly v doma.
FC Vracov – MKZ Rájec-Jestřebí 0:1 (0:0)
Branka: 51.Blatný
Rájec: Němeček – Keller, Macík, Hrůza, Herman, Opletal, Sedlák, Geschvantner, Blatný, Ostrý, Cabadaj(Holý, Misař, Klíma)
Důležitého vítězství dosáhla také Rájec, která tak úspěšně dovršila jarní „pouť“ po stadionech tří nejlepších týmů. Po senzační výhře v Bohunicích a remíze v Boskovicích uspěla i napotřetí a z těžkého zápasu ve Vracově vydolovala plný počet bodů.
Utkání neslo tradiční jarní rysy rájecké hry. Pevný obranný blok a nesmírně nebezpečné standardní situace. Domácí se snažili kombinací a centrovanými míči tento blok překonat, ale do žádné větší šance se dostat nedokázali.
Naopak hosté trpělivě čekali na svou šanci a v úvodu druhého poločasu udeřili, když se po pěkné akci prosadil Blatný. Vracov znervózněl a chvíli mu trvalo, než nabral zbytky sil pro závěrečný tlak. Ten sice nakonec přišel, ale pozorný Němeček čisté konto udržel. Rájec tak drží výbornou čtvrtou příčku.
SK Olympia Ráječko – Velká nad Veličkou 3:1 (1:0)
Branky: 15.J.Sehnal, 58.Starý, 85.Bartoš – 62.Macko
Ráječko: Kučera – Kopecký, Bartoš, Tenora, Koutný, Jarušek, Kupský, J.Sehnal, Štrajt(89.Kolář), Neděla(80.Tajnai), Starý
Vítané výhry se dočkalo i Ráječko, které v jarní části pečlivě drží klidný střed tabulky. Tentokrát přivítalo Velkou nad Veličkou, která v posledních zápasech obrala o body druhý i třetí tým tabulky.
Pokaždé se však prosadila na domácí půdě, zatímco z venkovních hřištích pravidelně odjížděla s nepořízenou. I v Ráječku probíhalo utkání obdobně. Domácí se do vedení dostali hned po patnácti minutách, když se prosadil Jan Sehnal.
Ačkoliv měli domácí i další šance, nakonec se odcházelo do kabin za stavu 1:0. Po třinácti minutách druhé půle však vedení pojistil Starý a o vítězství už nikdo nepochyboval. Zchlazení ale znamenala kontaktní branka, kterou z ničeho nic vstřelil Macko.
Ráječko se o body připravit nenechalo. Ihned se vrátilo ke kvalitní hře a díky tlaku vstřelilo i třetí branku. Pět minut před koncem se prosadil Bartoš a zápas definitivně rozhodl.

Fotbalový víkend na jedničku - ze dne 01.09.2019 (4)
Fotbalisté Blanska i Ráječka začali vítězně - ze dne 11.04.2016 (4)
Derby rozhodla poslední minuta - ze dne 12.09.2013 (4)
Závěr přinesl zklamání - ze dne 09.07.2013 (4)
Boskovice schytaly debakl - ze dne 17.06.2013 (4)
Klíčová bitva pro Kuřim - ze dne 23.05.2013 (4)
Boskovice mají první bod - ze dne 10.05.2013 (4)
6.kolo KP fotbalistů - ze dne 20.09.2011 (4)
Boskovice vezou tři body - ze dne 07.06.2011 (4)
Vyhrály jen Boskovice - ze dne 13.04.2011 (4)
Neporazitelné Boskovice a Ráječko - ze dne 02.09.2010 (4)
Vítězný start fotbalového jara - ze dne 18.03.2024 (3)
Vstup do jara vyšel hlavně Ráječku a Boskovicím - ze dne 21.04.2023 (3)
Vítězné podzimní loučení fotbalistů FC Boskovice - ze dne 08.11.2021 (3)
Štencl skolil Žebětín čtyřmi brankami - ze dne 05.11.2021 (3)
Parádní forma Kunštátu, Boskovice v čele - ze dne 01.10.2021 (3)
Ráječko se dotahuje na Boskovice, Kunštát pálil ostrými - ze dne 20.09.2020 (3)
Vítězný fotbalový víkend - ze dne 14.09.2020 (3)
Domácí premiéra na výbornou - ze dne 08.09.2020 (3)
Fotbalové soutěže začínají - ze dne 20.08.2020 (3)

Všechny články z tohoto čísla (11/2011):

Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 30.5. - 5.6. 2011
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 6. - 12. 6. 2011
Anketa: Jak se Vám líbil film Westernstory?