Internacionálové vyválčili jen remízu

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 16/2010, vloženo dne 03.08.2010

Boskovice * Těžký oříšek nakonec čekal na výběr bývalých reprezentantů v pouťovém utkání proti starším pánům FC Boskovice. Domácí podali výborný výkon a ani jedinkrát nepustili soupeře do vedení. Internacionálové zachránili v utkání hraném dvakrát 40 minut remízu až pět minut před koncem.
Starší páni FC Boskovice – Internacionálové ČR 4:4 (2:1)
Branky:48. a 60.Milan Strya, 8.Martin Fagulec, 22.Petr Martínek – 37., 52. a 75.Jan Fiala, 61.vlastní
Boskovice: Dan Kleveta, Antonín Dvořák - Gustav Grün, Dalibor Kocůrek, Leoš David, Pavel Sychra, Karel Černý, Aleš Odehnal, Evžen Kotronz, Milan Strya, Martin Fagulec, Milan Hložek, Čestmír Marek, Karel Dvořák, Martin Staněk, Miroslav Malach, Petr Martínek, Pavel Stara
Internacionálové: Pavel Steiner - Aleš Bažant, Jan Fiala, Tomáš Hunal, Jiří Kabyl, Róbert Kafka, Roman Kukleta, Miroslav Mlejnek, Jiří Němec, Jiří Ondra, Petr Rada, Václav Samek, František Štambacher
Utkání začalo podle očekávání postupným rozehráváním obou týmů. Domácí celek však dokázal více držet míč a po osmi minutách se také zaslouženě dostal do vedení. Martin Fagulec unikl obráncům, přehodil brankáře a ani dobíhající Hunal nedokázal zabránit úvodnímu gólu.
Hosté poprvé prověřili brankáře Klevetu až po jedenácti minutách, ale střela Kuklety nebyla nebezpečná. Velkým překvapením bylo, že v první půlhodině byly Boskovice daleko lepším týmem. To potvrdil druhou brankou Petr Martínek, když zblízka proměnil výborný centr Fagulce.
Internacionálové se rozehráli až od třicáté minuty. Rána Jiřího Ondry ale orazítkovala jen břevno. Ve třicáté sedmé minutě se však již radovali. To se před brankou prosadil špatně pokrytý Jan Fiala.
Druhý poločas začal tlakem hostů, které o vyrovnání připravila tyč domácí branky. Odpověď Boskovic byla rychlá a smrtící. Karel Dvořák proběhl s míčem až k brance, nahrál volnému Stryovi a ten vrátil domácím vedení o dvě branky.
Již za čtyři minuty ale přišla odpověď i na druhé straně. Výborný průnik Kuklety dokázal Antonín Dvořák ještě zneškodnit, ale na dorážku Fialy byl krátký.
Domácí se pokusili utkání rozhodnout a zejména díky skvěle hrajícímu Karlu Dvořákovi si vytvořili velké šance. Martínek nabídnutou možností pohrdnul, Milan Strya však po hodině hry přidal svoji druhou branku.
Již za minutu se ale internacionálové, za pomocí ležícího Dvořáka, dostali znovu na dostřel jediné branky. Rozhodnout mohl Evžen Kotrhonz, ale ve výborné šanci trefil pouze břevno odkryté branky. To Jan Fiala pět minut před koncem vyhrál souboj s brankářem a hattrickem vyrovnal na konečných 4:4.
„Byla to výborná exhibice a jsem rád, že mě kluci pozvali. Už mám také pětatřicet, léta člověk prostě nezastaví. Ta rychlost už mi trochu schází,“ řekl po zápase domácí Martin Fagulec. „Určitě nám pomohlo, že nás bylo dvacet oproti dvanácti. Byla to ale exhibice, o výsledek vůbec nešlo. Za stavu 3:1 jsme si řekli, že je zapotřebí trochu vyrovnat skóre,“ dodal.
V dresu exreprezentantů byl ve druhém poločase hodně slyšet nedávný kouč národního týmu Petr Rada. „Takový jsem býval vždycky. Nebylo to o nějakém dirigování, ale spíš jsem se snažil ostatní upozornit na určité chyby,“ prozradil. „Určitě to pro nás nebylo ve dvanácti lidech ideální, ale tady nešlo o výsledek. Přijeli jsme, aby lidé viděli bývalé reprezentanty a snad i dobrý fotbal. To se povedlo, protože i Boskovice měly hráče, kteří hráli vysoké soutěže,“ zakončil Rada.

Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.03.2010 (3)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.03.2010 (3)