Hokejisté mají první výhru venku

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 15/2022, vloženo dne 06.12.2022

Region * Až do dvanáctého kola si museli hokejisté HC Boskovice počkat na první venkovní vítězství. V Uherském Brodě sice přišli o vedení minutu před koncem, v samostatných nájezdech ale rozhodla šikovnost Aleše Pelikána. Domácí zápas s Břeclaví však Boskovicím nevyšel vinou zcela nezvládnuté druhé třetiny. A body nepřineslo podle očekávání ani utkání proti rozjeté Technice.
„Technika ještě neprohrála. Jsou tam hodně šikovní kluci, i co hráli dříve v Boskovicích,“ uvědomoval si před zápasem hrající trenér David Šebek. A dobře věděl, do čeho jde, přestože se hosté dlouho drželi. Zásluhou Píchala dokonce vedli a ve druhé třetině ještě snižoval Šebek na 2:3. Od poloviny zápasu ale favorit odskočil hlavně díky čtyřem trefám exboskovického Petra Jurči. V závěrečné třetině náskok Techniky ještě narůstal a až dvě vteřiny před koncem zápasu snížil na závěrečných 8.3 Michal Schejbal.
To na ledě Uherského Brodu se hrál oboustranně hodně divoký hokej, při kterém se skóre přelévalo na obě strany. Nakonec ale rozhodly až poslední minuty. V čase 58:45 nejprve zajistil vedení Boskovic David Šebek. Ale hned o deset vteřin později srovnával Jan Václavek. „Neviděl jsem, jak jsme gól dostali. Ale inkasovat takhle minutu před koncem není dobrý. Jsme rádi, že jsme nakonec dosáhli na dva body. Snad už nebudeme dostávat takové příděly a budeme více bodovat,“ přeje si Šebek. Jelikož v prodloužení branka nepadla, rozhodnout musely samostatné nájezdy. A v nich výborný Martin Kaplan v boskovické bráně a uzdravený útočník Aleš Pelikán, který rozhodl o vítězství 6:5.
Ještě o týden dříve hostily Boskovice na domácím ledě Břeclav. Body z toho však nebyly. „Rozhodl náš špatný vstup do druhé třetiny. Za stavu 1:1 jsme si v kabině řekli, že budeme hrát zezadu a zkusíme to udržet co nejdéle. Jenže pak jsme dostali dva blbé góly během chvíle a hrozně nás to stáhlo dolů. Ve třetí části jsme se zlepšili, Břeclav trochu polevila, ale utkání už bylo ztracené,“ říká Šebek, který ale věří, že mladí hráči se postupně rozehrají. „Jsou mladí, většina z nich dosud hrála juniorku a jsou to pro ně vůbec první krůčky v dospělém hokeji. Chybí jim přehled, cit pro podržení kotouče. Ale to přijde.“
Sám se jim coby hrající trenér a bývalý hráč první i druhé ligy snaží na ledě pomoci, jak to jen jde. A formu má parádní. V jedenácti zápasech vstřelil pět branek a na dalších patnáct nahrál. „Cítím větší zodpovědnost než dříve. Chci pomoci svými zkušenostmi a také pomoci mladým hráčům, aby se něco přiučili.“ Střelec Michal Schejbal se proti Brnu již konečně vrátil po disciplinárním trestu a boskovickou sestavu rozšířil také pětačtyřicetiletý Zdeněk Novosad, dlouhodobá opora zejména Šumperka. „Zavolal jsem mu pro jeho zkušenosti. Nejde hrát jen na mladých a on je v šatně perfektní, umí hráčům říci, co mají dělat a oni ho poslouchají. Věřím, že se rozstřílí i na ledě, přeci jenom nehrál pět let,“ zakončil Šebek. Nyní již čeká HC Boskovice první okresní derby na svém ledě. Dynamiters Blansko přivítají již tuto sobotu od 17:00 hodin.
11. kolo: HC Boskovice – HC Lvi Břeclav 2:6 (1:1, 1:5, 0:0), 3. Šilhavý, 39. Bednář, SHKM Hodonín B – Dynamiters Blansko HK 2:5 (0:2, 1:2, 1:1), 3. a 38. Jílek, 2. Grünwald, 28. Staněk, 48. Rašovský
12. kolo: HC Spartak Uherský Brod – HC Boskovice 5:6 po SN (2:1, 1:2, 2:2–0:1), 18. Bednář, 29. Bílý, 31. Klimeš, 43. Václavík, 59. Šebek, rozhodující nájezd Pelikán, Dynamiters Blansko HK – HK Kroměříž 3:4 (2:2, 1:1, 0:1), 19. a 33. Šmahel, 8. Němec
13. kolo: Technika Hockey Brno - SK Minerva Boskovice 8:3 (1:1,4:1,3:1), 11.Píchal, 27.Šebek, 60.Schejbal, Dynamiters Blansko HK – Hokej Uherský Ostroh 4:5 (3:2,0:3,1:0), 4. a 6.Král, 1.M.Antoňů, 56.Grünwald

Hokejová sezona je u konce - ze dne 27.02.2024 (2)
Hokejisté kousek od senzace - ze dne 15.01.2024 (2)