Forman jednou úspěšný

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 20/2009, vloženo dne 30.09.2009

Uherský Brod, Otrokovice * Dvě kola na hřištích soupeřů má za sebou boskovický Forman. Fotbalisté nejdříve padli na půdě v té chvíli posledního týmu tabulky, následně ale dokázali vyhrát na trávníku nepříjemných Otrokovic. Z dvou poutí si tak do tabulky Boskovice připsaly důležité tři body. Tím ukázaly, že nejsou bez šance ani proti favorizované Třebíči.
ČSK Uherský Brod – FC Forman Boskovice 2:1 (0:0)
Branka: Vorlický
Boskovice: Gruber, Doležel, Martínek, Kocůrek, Vykoukal, Pavel (75. M. Horák), Jn. Horák (60. Matula), Ošlejšek, Preč, Vorlický, Václavek
Utkání se po většinu prvního poločasu neslo ve vyrovnaném tempu. Šancí se urodilo poskrovnu a na obou stranách vládly pevné obrany a jistí brankáři. Není se proto čemu divit, že úvodní polovina skončila výsledkem 0:0. Druhý poločas nicméně přinesl lepší podívanou.
Uplynuly sotva dvě minuty a první branka byla na světě. Ke smůle hostujícího celku se Brodu podařilo projít obrannou linií a pohodlně skórovat. Chvíli nato přišla rána číslo dvě a další branka v Gruberově síti. I Forman měl ovšem šance. Několik sice shořelo na nepřesných přihrávkách, i tak se dokázali hosté dostat ke snížení. O to se postaral parádní ranou z přímého kopu Vorlický. Tím ovšem utkání, co se týče branek, skončilo. Vorlického akce skončila zřejmě neodpískaným faulem v pokutovém území a Michala Horáka ve výborné šanci zastavil těsný ofsajd. Boskovice tak na body tentokrát nedosáhly.
FC Viktoria Otrokovice – FC Forman Boskovice 1:2 (0:0)
Branky: 77.Václavek, Ošlejšek
Boskovice: Gruber – Doležel, Václavek, Kocůrek, Vykoukal, Pavel(72.Odehnal), Jn. Horák, Ošlejšek, Preč, Vorlický(88.Žilka), M. Horák(58.Matula)
Bez dvou tradičních opor si musel poradit boskovický lodivod Radim Weisser. Kromě distancovaného Jiřího Janíčka, který se však již příští týden vrátí na hřiště, chyběl i obránce Pavel Martínek. O to více byly ztráty nepříjemné, že Otrokovice nepatří zrovna k nejoblíbenějším soupeřům boskovického týmu.
I tentokrát začalo utkání tradičně. Otrokovice si vytvořily tlak a herní převahu, do šancí se ale dostávaly jen sporadicky. Především při standardních situacích ale dokázala obrana hostí udržet ofenzivní esa soupeře na uzdě a držet bezbrankový stav. V závěru sice Viktoria několikrát zahrozila, Gruber byl ale připravený. Ke skórování se mohly dostat i Boskovice, výborná střela Preče ale proletěla jen vedle branky.
V úvodu druhého poločasu se předváděná hra ani na jedné straně neměnila. Přesto se dokázaly Otrokovice dostat do vedení. Jeden z domácích hráčů nejlépe vyhodnotil skrumáž před brankou a lehkou přízemní střelou poslal k radosti domácích fanoušků tým do vedení. Radost však netrvala dlouho.
Forman reagoval změnou taktiky i rozestavením jednotlivých hráčů. Především vytažení Václavka na hrot útoku bylo nakonec výborným tahem. Přibližně patnáct minut před koncem potáhl míč po kraji hřiště Vorlický, výbornou přihrávkou našel právě Václavka. A nedostatečně hlídaný útočník neměl problém dostat míč do sítě.
Vyrovnání vlilo Formanu do žil další povolený doping, a tak se není čemu divit, že za dvě minuty bylo skóre dokonce otočeno. Dlouhou přihrávku výborně zpracoval Odehnal, který přihrávkou do druhé vlny vyzval ke skórování Ošlejška. Ten jeho nabídky využil a pohotovou střelou vykřesal pro Boskovice plný počet bodů.
Otrokovice, citelně otřeseny závěrem druhého poločasu, si proti dobře postavené obraně již žádnou šanci nevytvořily. Navíc odehrávaly v deseti, jelikož jeden z hráčů dvě minuty před koncem neudržel emoce. Na výsledku a zisku plného počtu bodů, který tentokrát putuje do Boskovic, se ale nic nezměnilo.

FC Boskovice se loučí s Weisserem - ze dne 07.07.2010 (4)
Boskovický fotbal rekapituluje - ze dne 24.06.2010 (4)