Extraligu začala Svitávka vítězně

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 4/2022, vloženo dne 05.04.2022

Nezamyslice * Cyklistický oddíl ve Svitávce by se chtěl v letošním roce znovu po roce vrátit na nejvyšší příčku extraligy hráčů kategorie elite. Zatímco závěr loňského ročníku zhatily výrazné zdravotní komplikace, na startu nové sezony prokázala Svitávka hodně slušnou formu, když získala první a čtvrté místo.
Lépe se vedlo zbrusu nově složené dvojici, která nabídla zajímavou souhru. Zatímco Jiří Hrdlička tak byl na turnaji tím nejstarším z hráčů, mladý Jan Kripner byl naopak tím nejmladším. Předávání bohatých zkušeností však hned při prvním společném turnaji nemohlo dopadnout lépe, když společně dokázali celý turnaj vyhrát. Ztratili přitom pouze jediné prohrané utkání, všechny ostatní soupeře porazili.
Za Svitávku opět budou v nejvyšší soutěži nastupovat také o poznání sehranější Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk. A přestože prohráli na úvodním turnaji jen o jedno utkání více, než jejich oddíloví kolegové, stačilo to na celkové čtvrté místo. Oba týmy ale hned na úvodním turnaji ukázaly medailové ambice a po roční odmlce budou chtít extraligový titul znovu vrátit do Svitávky.
Dařilo se ale také juniorům ze Svitávky, Michalu Musilovi a Davidu Petrovi, kteří na druhém turnaji své kategorie ještě navýšili náskok na čele soutěže a blíží se také kvalifikaci na Mistrovství Evropy. Turnaj odehráli s výsledným skóre 31:7 a opět bez jediné porážky, když v posledním zápase zdolali i do té doby také neporažený Zlín jasně 4:0. Upevnili tak své vedení v tabulce. Finálový turnaj je naplánován již na 30. dubna a hostit jej bude sportovní hala ve Svitávce.(Luke)

Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 24. kolo, 24. – 25. 5. 2008 - ze dne 27.05.2008 (4)
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 15. kolo mužů, 28. kolo dorostu - 8. 5. 2008 - ze dne 09.05.2008 (3)
Borci Svitávky myslí na návrat do Extraligy - ze dne 12.03.2008 (3)
Svitávka U23 míří do finále - ze dne 05.04.2024 (2)
Ze Švýcarska přivezli páté místo - ze dne 27.11.2023 (2)
Hrdlička a Kripner slaví evropský bronz - ze dne 25.09.2023 (2)
Titul a bronz pro Svitávku - ze dne 03.07.2023 (2)
Prestižní triumf pro Svitávku - ze dne 16.05.2023 (2)
Svitávka v čele extraligy - ze dne 24.03.2023 (2)
Svitávka brala první a třetí místo - ze dne 20.02.2023 (2)
Kolisté doma uspěli napůl - ze dne 12.10.2022 (2)
Kripner a Hrdlička sahali po medaili - ze dne 03.10.2022 (2)
Stříbrná medaile pro Svitávku - ze dne 14.09.2022 (2)
Velký úspěch kolové. Musil a Petr mají evropské stříbro - ze dne 14.06.2022 (2)
Směřují k postupu - ze dne 05.05.2022 (2)
Svitávka neměla konkurenci - ze dne 13.02.2022 (2)
Na závěr sezony skvělý úspěch kolové - ze dne 15.12.2021 (2)
Oslabená Svitávka bere bronz - ze dne 20.10.2021 (2)
Dva týmy Svitávky ve finále - ze dne 06.10.2021 (2)
Svitávka kousek od evropské medaile - ze dne 15.09.2021 (2)