Domácí premiéru zvládli na výbornou

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 42/2007, vloženo dne 22.10.2007

Boskovice (Luke, RM) * Po neúspěšné loňské sezóně, která vyústila sestupem ze třetí nejvyšší soutěže, se boskovičtí basketbalisté poprvé představili na domácí palubovce. A premiéra to byla vskutku povedená.
Sokol BC Boskovice – BK Prostějov C 93: 55 (17:16, 37:16, 19:7, 20:16), body: Bednařík, Kovář, Toman, Mazáč R. po 16, Přikryl 14, Kuba 12, Ekl 2, Mazáč P. 1.
Jen v samém úvodu utkání se dokázal hostující Prostějov dostat do vedení. Boskovice ale okamžitě zareagovaly, vyrovnaly hru a na konci první čtvrtiny šly do jednobodového vedení. Od té doby pak hrálo prakticky jen jedno mužstvo. Prostějov se totiž dostal do značného útlumu a Sokol začal v utkání jednoznačně kralovat. Náskok domácích neustále narůstal a v průběhu třetí čtvrtiny Boskovice dokonce vedly o 22 bodů!
Domácí nepolevili ani v samotném závěru a nakonec skončili jen těsně pod stobodovou hranicí. Trenér Petr Malach tak mohl být s premiérovým domácím utkáním více než spokojený. „Myslím, že jsme hráli výborně. Ukázali jsme, že dokážeme hrát i v osmi lidech. Po úvodní čtvrtině jsme zlepšili obranu a soupeři odskočili.“
Během letní přestávky došlo v mužstvu k několika změnám. „Odešli někteří brněnští hráči jako třeba Novotný, Nečas nebo Fořtík. Do měsíce bychom chtěli ještě posílit o tři dorostence,“ uvedl Malach, který věří, že nadcházející sezóna bude pro klub úspěšná. „Nechci přehánět, ale myslím, že do třetího místa to půjde. Až nás bude i s těmi dorostenci tak deset, budeme dostatečně silní porvat se o první čtyři příčky. Ohledně okamžitého návratu do třetí ligy zatím nic konkrétně říci nemůžeme, ale nic není nemožné,“ dodal Malach.
Sokol BC Boskovice – SKB Tišnov 91 : 54 (25:12, 27:12, 14:17, 25:13), body: Kovář 17, Přikryl 16, Bednařík 15, Ekl 12, Toman 11, Kuba 10, Mazáč R. 6, Mazáč P. 4.
Nedělní utkání ovlivnil výborný vstup domácích do první čtvrtiny, kdy získali boskovičtí hráči náskok více jak deset bodů. Stejně jako v sobotu vycházeli Boskovičtí z výborné osobní obrany a těžili z kvalitní a rychlé hry v útoku.

Basketbalisté odhlásili soutěž - ze dne 09.11.2015 (3)
Znovu oslabení basketbalisté končí, vypadli ve čtvrtfinále - ze dne 27.03.2015 (3)
Basketbalisté si zajistili postup - ze dne 14.03.2015 (3)