Derby rozhodl velký obrat

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 23/2010, vloženo dne 11.11.2010

[Stálý odkaz na článek]

Blansko * Po roční pauze se na okresní ledové plochy vrátilo derby Boskovic a Blanska. Pro domácí fanoušky však musel být pohled na tým soupeře hodně zvláštní. Kádr Boskovic totiž tvoří z velké části bývalé opory Blanska, které ve druhé lize dvakrát dokráčely až do finále.
HC Dynamiters Blansko – SK Minerva Boskovice 2:6 (0:0,2:2,0:4)
Branky: 22.Král, 23.Jakubec – 40. a50. a 55.Komínek, 30. a 57.Maksa, 48.Veselý
Blansko:Vlach -
Boskovice: Hrachovina – Buďa, Antoňů – Pazdera, Provazník – Maksa, Stanček – Holý, Šlapanský, Kárný – Veselý, Horáček, Kroupa – Tesař, Komínek, Tůma
Nový blanenský klub Dynamiters tvoří především mladí hokejisté. Ti zkušení přesídlili po konci spojení s Technikou do Boskovic. V přípravě skončilo derby vítězstvím Boskovic 8:0. I proto byl před zápasem favorit jasný. Tak jednoduché to ale rozhodně nebylo.
Boskovice v první třetině pokračovaly ve stejném výkonu jako s Kometou. Až moc profesorská hra přinesla sice menší převahu, ale bojovné Blansko čekalo na rychlé brejky. A že jich bylo. V oslabení upaloval na Hrachovinu Berka, ale nedal. Stejný hráč se za chvíli snažil dorážet kotouč do sítě. Znovu ale neuspěl. Další velkou šanci měl dvě minuty před koncem Rozmahel, ale Hrachovina ho lapačkou vychytal.
Na první gól se tak muselo čekat až na úvod druhé třetiny. Závar Blanska řešil výbornými zákroky Hrachovina, ale na dorážku Krále už neměl šanci reagovat. Blansko šlo senzačně do vedení a ještě tak vzrostla jeho už tak velká aktivita. Minerva okamžitě srovnala, ale akci Komínka předcházel ofsajd. Skóre se tak měnilo až za minutu, když se po výborném brejku ještě lepší ránou trefil domácí Jakubec.
Až tehdy přidaly na bojovnosti také Boskovice a hned začaly hru jasně ovládat. Zejména aktivní Horáček několikrát provětral domácí obranu. Blansko ale stále spoléhalo na výborné brejky a Berka znovu využil své šikovnosti. Obešel dva protihráče, ale na Hrachovinu už nevyzrál.
Okamžitě z protiútoku v obrovské šanci pálil vedle Komínek, ale po odrazu se ke kotouči dostal Maksa a ránou mezi betony vrátil hosty do zápasu. Z mezikruží Vlacha nepřekonal Kroupa, velkou šanci nevyužil ani Holý. Blansko v závěru druhé třetiny dostalo výhodu vylepšené přesilové hry, ale nedokázalo jí využít a navíc v poslední minutě, při přesilové hře Boskovic, inkasovalo vyrovnávací branku. Nechytatelnou bombou pod břevno se prosadil Komínek.
Vyrovnání zřejmě zamávalo s psychikou domácích mladíků a třetí třetina byla jen o tom, kolik branek Boskovice vstřelí. Od první minuty se hrálo prakticky pořád v blanenském pásmu a domácí si často pomáhali zakázaným uvolněním.
Několik dobrých šancí včetně parádního průniku Veselého ale zůstalo nevyužito. Obrat dokonal až v osmačtyřicáté minutě právě Veselý. Po krásné akci Kárného protlačil kotouč za záda výborně chytajícího Vlacha. Za dvě minuty už Minerva vedla o dvě branky, když dělovku Maksy dorážel Komínek.
Hokejovou lahůdku následně předvedl Kárný. S pukem na holi prokličkoval celé pásmo a nabil Komínkovi do vyložené šance. Ten nezaváhal a zkompletoval hattrick. Další velkou šanci měl Holý, ale neuspěl. Tři minuty před koncem se navíc hned po vhazování trefil prudkou ránou Maksa a uzavřel skóre zápasu na 6:2 pro Boskovice.

Podobné články:
Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)
Základní část uzavřeli divokým výsledkem - ze dne 24.02.2020 (3)
Zvítězili v Hodoníně - ze dne 02.02.2020 (3)
Novoroční kanonáda - ze dne 13.01.2020 (3)
Oslabení hokejisté bez bodů - ze dne 25.12.2019 (3)
Minerva nastřílela osm branek - ze dne 19.10.2019 (3)
Domácí zápasy hokejisté Minervy Boskovice zvládli - ze dne 29.09.2019 (3)
Venku uspěli hokejisté Minervy Boskovice napůl - ze dne 29.09.2019 (3)
Hokejisty Minervy Boskovice posílí Benýšek a Huzlík - ze dne 01.09.2019 (3)
Hokejisté končí v semifinále, rozhodl až pátý zápas - ze dne 15.04.2019 (3)
Hokejové semifinále je zatím vyrovnané - ze dne 12.03.2019 (3)
Vítězství pro Minervu na závěr - ze dne 07.03.2019 (3)
Hokejisté SKMB Boskovice úspěšní napůl - ze dne 08.02.2019 (3)
Hokejisté SKMB Boskovice dali Rosicím šest branek - ze dne 28.01.2019 (3)
Hnilička zazářil čtyřmi body - ze dne 26.10.2018 (3)
I druhé derby pro Minervu - ze dne 20.09.2018 (3)
Pojď hrát hokej - ze dne 06.09.2018 (3)
Zajíc bojuje o extraligu - ze dne 04.09.2018 (3)
SK Minerva Boskovice velké změny nechystá - ze dne 06.08.2018 (3)

Všechny články z tohoto čísla (23/2010):

Rubrika: Zpravodajství
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 15. - 21. 11. 2010
Anketa: Nakupujete na lidových trzích v Boskovicích?
Boskovičtí nakupují na zámku
Boskovičtí senioři chodí do školy
Boskovičtí vylepšili chirurgické oddělení
Jihomoravský kraj již na podporu kvalitní veřejné správy získal 201 milionů korun