Derby přineslo osm branek

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 18/2012, vloženo dne 05.09.2012

Ráječko * Nasazení, pohledné akce i pořádná porce branek. Fotbalovému derby mezi Ráječkem a Boskovicemi nechybělo nic, co by od takového zápasu divák čekal. Na první pohled rozhodnuté utkání dostalo po přestávce pořádný náboj.
SK Olympia Ráječko – FC Boskovice 5:3 (4:0)
Branky: 17.Tenora, 20.M.Sehnal, 30.J.Sehnal, 35.vlastní Vykoukal, 85.Badura – 53. a 73. z pen. Müller, 55.M.Horák
Ráječko: Rettegy – Koutný, Zich, Kopecký(67.Bartoš), Lajcman - J.Sehnal, V.Sehnal(88.M.Horák), Štrajt(79.Žilka), Badura - M.Sehnal, Tenora
Boskovice: Kronek – Adamec, Šafařík, Vykoukal, Müller – M.Horák, Jn.Horák, Přikryl, Václavek, Blaha(76.Stara) - Janíček

Tři kola čekalo Ráječko na první bodový zisk. Tuto skutečnost se stůj co stůj rozhodlo zlomit v úvodním domácím utkání proti Boskovicím. A v prvním poločase ukázalo, že si věří. Hostující tým byl pod tlakem a brankové skóre se postupně navyšovalo až na čtyři branky.
„Soupeře jsme do ničeho nepustili, byla to hra na jednu branku,“ pochvaloval si domácí trenér Lubomír Zapletal. „První půli jsme prohospodařili, nebyli jsme důslední v soubojích. Od prvního po jedenáctého hráče jsme hráli špatně,“ zlobil se jeho protějšek Milan Peša.
Ráječko do utkání vlétlo ve velkém stylu. Hned po sedmnácti minutách poslal Jan Sehnal přihrávkou mezi stopery do úniku Tenoru a mladý útočník s jistotou přeloboval brankáře. Za chvíli navíc nechali obránci na velkém vápně dostatek prostoru Martinu Sehnalovi a bylo to o dvě branky.
Boskovice byly pod tlakem a další šance hasila obrana či brankář Kronek. Ten však musel potřetí lovit míč ze sítě, když se po Tenorově přihrávce z první prosadil Jan Sehnal. Hostující bídu ještě potvrdil vlastní čtvrtý gól. Vykoukal posílal malou domů, Kronek ale neposedný míč netrefil a ten skončil v síti.
„Po přestávce jsme chtěli utkání alespoň zdramatizovat. Když mohl dát soupeř čtyři branky, proč bychom nemohli také,“ burcoval Peša. A málem se to povedlo. Už po sedmi minutách dostali hosté výhodu přímého kopu, který do sítě zakroutil David Müller. O dvě minuty později navíc po skvělém prodloužení Janíčka utekl po křídle Michal Horák a z dálky překvapivě překonal Rettegyho.
Zápas rázem nabral na tempu a bojovnosti, na hřišti se objevovaly tvrdé zákroky. K tomu pomohl i hlavní rozhodčí, který se snažil tvrdou hru pouštět. Boskovice měly pochopitelně psychickou výhodu a domácí přehrávaly. A dvacet minut před koncem, když Rettegy v pokutovém území sestřelil Michala Horáka, snížil Müller z penalty na rozdíl jediné branky.
Závěrečný nápor se však nekonal. Pět minut před koncem vypadl Kronkovi z rukavic centrovaný míč přímo k nohám Lukáše Badury, který pohodlně skóroval do prázdné branky.
„Utkání si musíme rozebrat a poučit se, aby se nám to v budoucnu nestávalo znovu,“ prozradil po zápase boskovický trenér Milan Peša. „Ve druhé půli jsme chtěli hrát stejnou hru, ale dva slepené góly nás dostaly pod tlak. Za celý průběh jsme si ale výhru zasloužili,“ zakončil Lubomír Zapletal.

Blansko si zastřílelo
Skvělý výkon v domácím prostředí podali i bez hlavního trenéra fotbalisté Blanska. Rousínov odjel s pětibrankovým přídělem. Na úvodní trefu Zouhara ze sedmé minuty ještě dokázali hosté odpovědět, ale po dvaceti minutách už střílel rozhodující branku Doležel. Skóre v dalším průběhu dokázali navýšit Šíp a dvoubrankový střelec Trtílek. Blansko tak vyhrálo 5:1.

„Oddechli jsme si“ slavil Tenora - ze dne 05.09.2012 (6)
Víkend ve znamení derby - ze dne 23.04.2012 (5)