Boskovičtí basketbalisté vyhráli základní část

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 8/2008, vloženo dne 27.02.2008

Boskovice * Boskovičtí basketbalisté pokračují v Oblastním přeboru ve spanilé jízdě. I na palubovkách přímých konkurentů v boji o první příčku totiž dokázali zvítězit. Zejména díky skvělým výkonům v posledních čtvrtinách.
Sokol Husovice B – TJ Sokol Boskovice 62:85 (17:21, 31:36, 50:51), body: Kovář 25, Toman 19, Kuba 16, Přikryl 12, Lukáš 5, Mazáč P. 4, Mazáč R. a Ekl 2. Trojky: 7:6, fauly: 19:16, trestné hody: 9/5:19:11.
Tesla Brno – TJ Sokol Boskovice 71:77 (29:17, 51:42, 67:53), body: Přikryl 24, Toman 13, Lukáš 12, Kuba 10, Kovář 7, Mazáč P. 6, Mazáč R. 3, Ekl 2. Trojky: 8:5, fauly: 15:18, trestné hody: 19/10:11/7.
Týmový výkon a vynikající obranná hra v poslední čtvrtině. To byly hlavní atributy boskovických víkendových úspěchů. „Opravdu vynikající víkend. Bojovali jsme jako tým, žádné individuality nevyčnívaly. Tím jsme oba zápasy zvládli,“ mohl být spokojený trenér Petr Malach.
Důležitý byl především souboj s brněnskou Teslou, v němž sokolové prohrávali už o téměř dvacet bodů. Přesto zmobilizovali síly a utkání dovedli do vítězného konce. A opět výbornou obranou. Vždyť v poslední čtvrtině dovolili domácím pouhé čtyři body! „Zase jsme se semkli, hráli jako tým. A obrana? Ta byla prostě famózní,“ uvedl mladý kouč.
I když se boskovičtí prezentovali jako jednolitý celek, jedno jméno musel trenér Malach vyzdvihnout. „Hráčem víkendu bych jednoznačně zvolil Pavla Mazáče, který nám ohromně pomohl. Dokázal udržet nervy na uzdě, a i když bodů moc nenasázel, tak pod oběma koši odvedl obrovský kus práce,“ ocenil výkon zkušeného borce.
Těmito dvěma výhrami se boskovičtí sokolové stali vítězi základní části. A pomohla jim k tomu i staronová posila, kterou se stal Jan Lukáš. „Byli jsme tak domluveni, že k nám v průběhu sezóny přestoupí. To se uskutečnilo až nyní. Všichni věříme, že nám Honza pomůže hlavně v play off. Ovšem soutěž máme už nyní skvěle rozehranou,“ dodal Petr Malach.

Sokolové s přehledem vyhráli základní část - ze dne 12.03.2008 (3)
Basketbalisté doma prohráli, o účast v play-off musí zabojovat - ze dne 20.02.2015 (2)
Basketbalisté nastříleli stovku - ze dne 18.12.2013 (2)
Posílení basketbalisté vítězní - ze dne 14.10.2013 (2)
Dvojitý souboj s Husovicemi - ze dne 15.03.2012 (2)
Basketbalisté nakonec třetí - ze dne 12.04.2010 (2)
Sokol zvládl čtvrtfinále - ze dne 30.03.2010 (2)
Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.03.2010 (2)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.03.2010 (2)
Sokol deklasoval Hradiště - ze dne 26.11.2009 (2)
Basketbalisté na vítězné vlně - ze dne 29.10.2009 (2)
Sokolové uspěli jen jednou - ze dne 09.12.2008 (2)
Sokol se střídavými úspěchy - ze dne 13.11.2008 (2)
Fotbalová DIVIZE - ze dne 02.06.2008 (2)
Nobica si zkomplikovala situaci - ze dne 28.05.2008 (2)
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 23. kolo, 17. - 18. 5. 2008 - ze dne 21.05.2008 (2)
Konkurzní řízení na funkci ředitelky - ze dne 08.04.2008 (2)